Yüz Tüyleri Nasıl Alınmalı?

Yüz tüyleri yapısal olarak ince ve rahatsız etmeyen tüyler grubuna girmektedir. Tüm kadınların yüz bölgelerinde tüyleri var, süper havalı ünlülerin bile. Biz kıllı insanlarız ve bu süper büyüteçli aynaların bize inanmamıza neden olduğu şeye rağmen utanılacak bir şey değil. Yine de, bununla birlikte, şeftali tüyünün hayranı değilseniz, arkanıza yaslanıp rahatlamamanız gerektiğini düşünmeyin. Aslında, yüzünüzü tüylerinden arındırmanın sayısız yolu vardır . Yüz kıllarının aşırı olması konusunda endişeleriniz varsa, başka bir altta yatan durumun belirtisi olma ihtimaline karşı tıbbi yardım almanın en iyisi olduğunu unutmayın .

Bu ultra hassas bölgedeki tüyleri almanın yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında her şeyi öğrenmek için, uzmanlar Natalie Ismiel ve Lisa Goodman onlar hayal kırıklığına uğratmadı. Ismiel ve Goodman, içeriden edindikleri bilgileri kullanarak, hem kısa hem de uzun vadede en iyi yüz tüy alma yöntemlerini elde etmek için kendin yap ipuçları, tamamen doğal teknikler ve ofis içi seçenekleri belirledi.

İLGİLİ:Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır?

Yüzdeki tüyleri etkili bir şekilde almanın ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanın uzmanlarca onaylanmış 11 yolunu öğrenmek için okumaya devam edin .

Cımbız

Cımbız , yüzdeki tüyleri almanın en kolay ve en ucuz yöntemidir. Kaşlarınızı evcilleştirmenin en yaygın yolu budur. Ancak ara sıra ortaya çıkan ve birdenbire ortaya çıkan çene kılları için de kullanılabilir . Tımar ettiğiniz şey ne olursa olsun, tüm tüy yolma ihtiyaçlarınız için en iyi cımbız için seçimlerimize göz atın .

Tüy dökücüler

Tüy dökücü güçlü bir alkalindir Tüy silmeyi kolaylaştırmak için saçı parçalayan üründür (sadece ılık bir havlu kullanın). Saç yapısına ve ürünün formülüne bağlı olarak tüm süreç beş ila 10 dakika arasında sürer.

Tüy dökücüler hızlı ve kullanışlı olsa da, bir ürün seçerken dikkatli olmak önemlidir. Tüy dökücü kremler genellikle sert kimyasallar içerir ve cildinizi, özellikle de yüzün hassas bölgesi çevresinde yakabilir. Ekstra nemlendirme özellikleriyle formüle edilmiş Nad’s Yüz Tüy Dökücü Krem (8 $) gibi bir şey deneyin . Ayrıca, sonuçların yalnızca birkaç gün sürdüğünü unutmayın. Daha uzun süreli tüy alma yöntemleri için okumaya devam edin.

Dermaplaning

İster inanın ister inanmayın, dermaplaning aslında cildin üst katmanını (ve bununla birlikte saçı) küçük bir peeling neşteriyle çıkarmayı içeren bir yüz tıraş şeklidir . Sonuçlar yaklaşık iki hafta sürer, verin ya da alın ve folklor saçın eskisinden daha kalın uzadığına inanmanızı sağlasa da, öyle olmuyor. Tıraş sonrası nemlendirici serum kullanmayı deneyin Taze, pürüzsüz cilde nüfuz edecek ekstra bir nem dozu için .

Goodman, dermaplaningden esinlenen DermaFlash’ın kullanılmasını önerir. “Cildi yumuşatmak ve berrak ve ışıltılı bir cilt oluşturmak için kullanmam gereken araç. Daha sonra bir büyüme faktörü serumu sürmenizi tavsiye ederim.

Ağda

Ağda, vücuttan ve yüzden istenmeyen şeftali tüylerinden kurtulmak için uzun süredir tercih edilen bir epilasyon yöntemidir. Dört hafta sürdüğü bilinen, tek gereken biraz sıcak balmumu ve kum. (Hiç kimse ağda yapmanın yatıştırıcı bir eğlence olduğunu söylemese de şaka yapıyoruz.) Neredeyse her yerde var olan profesyonel bir ağda servisine gidebilir veya rahatınız için evde bir set satın alabilirsiniz – bu size kalmış.

Bununla birlikte, ağda , özellikle hassas bir cildiniz varsa, artık kızarıklık gibi bazı yan etkilerle birlikte gelen sert bir pul pul dökülme süreci olabilir.Salisilik asit, AHA’lar ve diğer güçlü eksfoliyatörleri önceden bırakmak en iyisidir. Yüzünüzdeki cilt vücudunuzun geri kalanından daha hassas olduğu için, Ismiel daha fazla tahriş olabileceğinden bu bölge için sadece yüz ağda şeritleri veya tüy dökücü kremler kullanmanızı önerir. Ayrıca daha fazla tahrişe yol açacak cilt bakım ürünleri veya makyajı kullanırken de uyarıyor. “Ağda yaptıktan hemen sonra, cildi hafif, sakinleştirici bir yağla nemlendirmek önemlidir. Bu, cildinizin tahriş veya biraz çiğ hissetmesi durumunda yardımcı olacaktır ” diye ekliyor.

Şekerleme

Ağda yapmaktan daha az ağrılı ve cilt için daha nazik bir teknik arıyorsanız, şekerlemeyi düşünebilirsiniz. İki tür şekerleme vardır : macun ve jel. Her ikisi de limon suyu, şeker ve su gibi doğal malzemelerle yapılır ve altı haftaya kadar tüysüz kalmanızı sağlar. Geleneksel şekerleme yöntemleri macun kullanır ve 1/16 inç kadar kısa tüyleri alabilir. Ağda için gereken minimum saç uzunluğu 1/4 inç ile karşılaştırıldığında , şekerleme daha temiz ve daha uzun ömürlü bir seçenek olarak öne çıkıyor.

İLGİLİ: Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

Şeker Ağda

Ismiel, şeker ağdasının cilt yüzeyinden ziyade kökünden tüy alarak çalıştığını ve sonuçların yaklaşık üç hafta sürdüğünü (bireysel saç büyümesine bağlı olarak) açıklıyor. “Şeker ağda sık sık vücut şekeri ile karıştırılır, ancak birkaç farklılık vardır. Vücut şekeri salonlarda popülerlik kazanmış olsa da, DIY ağdalama için o kadar iyi değildir çünkü uygulaması daha zor ve daha karmaşıktır” diyor. Ve ağda şeritleri kullanmaya kıyasla, “şeker ağda daha geniş alan kaplamanıza ve alanları daha spesifik olarak hedeflemenize olanak tanır.”

“Evde ağda ile ilgili korkutucu şeylerden biri, özellikle kaşları şekillendirmek için çok fazla kıl alma düşüncesidir. Şeker balmumu, formül ( ev yapımı veya değil) düşündüğünüzde suyla kolayca çıkarılabildiğinden , evde ağda yapmak için bir cankurtarandır. yanlışlıkla çok fazla uyguladınız. Cımbız ve tüy dökücü kremler gibi diğer tüy alma ürünlerini kullanırken durum böyle değil, “diyor Ismiel.

Bobinli Saç Çıkarıcılar

Belki de bu küçük aletleri duymuşsunuzdur: Ufak tefek şeylere benziyorlar ve saçı doğrudan kökünden tutarak çalışıyorlar. Cımbızlamayı düşünün, ama çok daha hızlı çünkü her bir saçı ayrı ayrı tutmak zorunda değilsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon , saç folikülünü devre dışı bırakmak için darbeli ışık kullanır, bu gerçekten göz korkutucu görünse de aslında öyle değildir. Lazerle yüz ve vücutta kullanımı güvenli, FDA onaylı bir kalıcı tüy azaltma yöntemidir .Lazer epilasyon ile, zamanla geri dönen tüyler öncekinden daha ince ve daha açık olur ve sonunda hiç geri dönmeyebilir.

Koyu saçlı ve açık tenli olanlar, saçtaki pigmenti hedefleyen tedavi nedeniyle lazerden sonra en çok başarıyı görme eğilimindeyken, endişelenmeyin – eğer sarı veya açık renkli saçlarınız varsa, evde kullanılan cihaz, Mē Sleek Face + Body Tüy Alma Sistemi (249 $), yüz kılı renginin tüm çeşitlerini tedavi etmek için yapılır. 20 yılı aşkın deneyime sahip ünlü bir estetisyen olan JoElle Lee’ye göre YAG, koyu ten rengine sahip herkes için en etkili lazerdir .

Elektroliz

Bu yöntem, kalıcı epilasyon için FDA tarafından onaylanan tek yöntem olduğu için en iyi sicile sahiptir. (Lazer tedavileri, tüylerin kalıcı olarak azaltılması için FDA onaylıdır.) Bir elektrik akımı kullanılarak, çok ince iğne şeklinde bir elektrot veya metal prob ile elektroliz yapılır ve tek tek tüyleri yok eder.

Elektrikli zaplar sizi rahatsız etmezse, bunun tersi, lazer epilasyondan farklı olarak, en iyi sonuçları elde etmek için belirli bir tüy veya ten rengine ihtiyacınız olmamasıdır. Kalıcı olarak tüysüz bir sonuç elde etmek için birkaç tedavi rezervasyonu yapmanız gerekeceğini unutmayın

Reçeteli Krem

Pek çok cilt sıkıntısı için reçeteli kremlere yöneliyoruz, öyleyse epilasyon neden farklı olsun? Kadınlarda yüzdeki tüyleri azaltan, FDA onaylı reçeteli bir krem ​​olan Vaniqa’ya girin . Bu kremi üreten ilaç şirketi Allergan, tedaviye başladıktan dört ila sekiz hafta sonra gelişmeler görmeniz gerektiğini söylüyor. Kalıcı bir temizleme yöntemi olmasa da, kremin saçın daha yavaş ve daha ince, daha yumuşak dokularda büyümesine yardımcı olduğu söyleniyor.