Cilt Bakımı İçin Pratik 6 Kore Güzellik Sırrı

Tüm Koreli kadınların hayalindeki cilde nasıl sahip olduğunu merak ettiyseniz, 6 Kore güzellik sırrı adlı makalemizi inceleyebilirsiniz .

Koreli kızların ciltleri gezegendeki en iyilerden bazıları, bu yüzden herkes Kore Güzeli’ne kafayı takmış durumda… Siz de bir Korelininki kadar mükemmel bir cilt sergilemek istiyorsanız, kalın ve saklanan en iyi güzellik sırları hakkında dedikodu yapın …

6 Kore Güzellik Sırrı

1. Güneş Koruması

İster yaz ister kış olsun, Kore güzellik rutini güneş kremi olmadan olamaz. Biz görmesek bile güneşin her zaman orada olduğunun ve güneşe maruz kalmanın cilt yaşlanmasının ana nedenlerinden biri olduğunun çok farkındalar. İspanya pazarında zaten güneş koruması içeren bazı ürünler var. İdeal olan, her gün için görünmez olan ve nerede olursanız olun cildinizi koruyan bir tane kullanmaktır. Her zaman yanınızda taşımak için bir çanta formatında satın alabilirsiniz. Bunu Amazon’da bulabileceğiniz Clinique’den öneriyoruz.

2. Yüzünüze İyi Bakın

Herhangi bir ürünü uygulamak için parmak uçlarını kullanmak, avucun tamamını kullanmaktan daha iyidir. Aslında Koreli kadınların güzellik rutinlerinde ürünleri nasıl uyguladıklarına bakarsanız, her zaman indeksten daha az kuvveti olan yüzük ve orta parmakları kullanma eğilimindeler. Böylece yüze fazla saldırgan davranmaktan ve gereksiz yere acı çekmekten kaçınırlar.

İLGİLİ: Çift göz kapağı: nedir ve makyajla nasıl yapılır?

3. Havlu Kullanımı

Koreliler havlu kullanmak yerine yüzlerini açık havada kurutmayı tercih ediyor. Yıkamadan kaynaklanan bakteri veya kimyasallar da havlularda birikebilir ve bu da cilde zararlı olabilir. Bu alışkanlığı edinmek biraz karmaşıktır ancak yavaş yavaş havlu kullanımını azaltabilirsiniz.

4. Çift Temizleme

Korece yüz temizliği iki aşamaya ayrılır. İyi bir yağ bazlı temizleme jeli ile başlarlar . Yağlı cildiniz varsa korkmayın, çünkü yağ o yağı çeker. Makyaj kalıntılarını, yalnızca ikinci adımda (şimdi size anlatacağız) yaptığınızdan çok daha iyi temizleyeceksiniz. İlk önce size URANG favori temizleme yağımızı göstereceğiz :

Bu ürünü Amazonda bulabilirsiniz, ürün çok satılıyor ve hızlı tükeniyor. Urang ürünler için aşağıya link bırakıyorum buradan stok durumunu kontrol edebilirsiniz.

Urang Natural Cleansing Oil – 150 ml

Yağdan sonra su bazlı temizlik gelir. Bu, cildinizdeki teri, kirleri ve kirliliği giderecektir. Ürünü uygularken değil, cildinizde sıkı bir görünüm bırakmayan ve nemi uzatan bir temizleyici bulmaya çalışın. Amazon’da bulunan bu Klairs ürünlerini öneriyoruz: Link aşağıda mevcut.

Klairs Ürünleri

5. Çıkış Matıfer veya Kırma Tozu

Batı’da, yüzdeki parlak noktaların her birini ortadan kaldırmak için genel bir saplantı vardır, ancak gerçek şu ki, sağlıklı ve nemlendirilmiş cilt her zaman suludur. Makyajı kapatmak için spreyi kullanın veya her halükarda fazla makyajı çıkarmanız gerekiyorsa, küçük lekelerde kullanılan kurutma kağıtlarını kullanın. Rihanna ne hakkında olduğunu zaten biliyordu ve ilk FENTY sürümünde bazı emici kağıtları çıkardı. FENTY ürünlerini Amazon’da bulabilirsiniz sizin için aşağıya link bırakıyorum:

FENTY Ürünleri

6. Eksfoliyasyon

Bu bir zorunluluktur, K Beauty rutininde ve Koreli kızların yüzündeki kirlerden ve ölü deriden kurtulmak için gerekli olan eksfoliyasyona sahip olmalarıdır. Ayrıca cildimizin elastikiyetinden sorumlu olan kolajen üretimine ve mimik çizgilerinin oluşmamasına yardımcı olur. Haftada 2 ila 3 kez yapıyorlar.

Cesaretin varsa, evde yapabilirsin. Bir kaba şeker ekleyin, bireysel poşetlerde gelen yeşil çayı ve ona doku vermek için süt veya hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz. İşte! Cildiniz için mükemmel bir eksfoliyatöre sahip olacaksınız. Ancak hiç zahmete girmeden bunu Amazon’dan da alabilirsiniz:

Şimdilik sırlar bu kadar, Artık K Beauty’nin tüm sırlarını bildiğinize göre, bunları uygulamaya cesaret edebilir misiniz?