Çift göz kapağı: nedir ve makyajla nasıl yapılır?

Çift göz kapağı: Küçük gözlerde ve basit göz kapaklarında yanlış bir şey olmamasına rağmen, Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde çift göz kapağı bir güzellik standardı olarak kabul edilmektedir.

K-Pop fandomunun bir parçası olarak idollerimizin estetiğinin, tarzının ve bakış açısının çok önemli olduğunu biliyoruz. Çift göz kapağına sahip olmak, birçok Asyalının doğuştan sahip olmadığı fenotipik bir özelliktir, nedenini bilmek ister misiniz?

Göz kapakları yüzümüzün küçük bir parçasıdır, ancak kendimize bakma şeklimizi büyük ölçüde değiştirirler. Basitçe söylemek gerekirse , çift göz kapağına sahip olmak, içinde kırışık olması anlamına gelir .

ÖNERİLEN: Ulzzang Ne Demek, Nasıl Olunur? Bilmen gereken her şey!

Küçük gözlerde ve basit göz kapaklarında yanlış bir şey yok ama Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde bu çok daha hassas bir konu . Asyalıların yarısından biraz fazlası , tek kapaklı göz kapağı olarak bilinen , yani çok az görünür olan tek katlı göz kapakları ile doğar .

Doğal bir çift göz kapağı genellikle bir güzellik standardı olarak kabul edilir, bu yüzden Güney Kore’deki birçok insan bunu elde etmek için çift göz kapağı ameliyatı olmayı tercih ediyor ve evet, buna K-Pop idollerimiz de dahil.

Çift göz kapağı ameliyatı nedir?

 Asya Blefaroplasti olarak bilinen ameliyat her göz kapağına katlama yeri yaratan süreçtir kısaca basit plastik cerrahi prosedürüdür.

Riskler her zaman minimum düzeyde olmuştur ve başarı hikayeleri çoğunluk yüzdesini işgal etmektedir, bu nedenle, zaten bilinen rinoplastiden sonra K-Pop idolleri tarafından en çok yapılan ikinci kozmetik cerrahi olarak konumlanmıştır .

Ancak göz kapağının doğal görünmesi aylar alacaktır, bu yüzden bazı idollerin birkaç aylığına halktan kaybolup “daha batılı” dedikleri şeyle geri dönmeleri normaldir.

ÖNERİLEN: Kore Yüz Masajı Nasıl Yapılır? 15 Pratik Uygulama

Çift göz kapağı ameliyatı olan K-Pop idollerinden bazıları

SNSD’den Taeyeon

Ünlü müzik grubu Girls’ Generation’ın lideri hem göz kapağı hem burun hem de çene ameliyatı yaptığını itiraf etti.

DIA’dan Jung Chae Yeon

DIA grubunun güzel K-pop yıldızı , burun estetiği olmasının yanı sıra, bazı röportajlarda çift göz kapağını doğal olarak aldığını iddia etmesine rağmen, göz kapağı ameliyatı da geçirdi .

Super Junior’dan Kyuhyun

SM Entertainment , çıkışlarından önce Kyuhyun’u çift göz kapağı ameliyatı olmaya ikna etti . SuJu üyesi ayrıca çift göz kapakları kaybolduğu için ikinci bir göz kapağı ameliyatı geçirdiğini itiraf etti.

SNSD’den Yoona

Şarkıcı ve oyuncu ameliyatları konusunda çok açıktı ve farklı vesilelerle hem burun estetiği hem de göz kapağı ameliyatı olduğunu itiraf etti .

Birçok kez K-Pop idolleri için bu tür ameliyatlar , onları dünya çapında parlatmış eğlence şirketleri tarafından talep edilse de, yıldızların büyük bir kısmı kendilerinin kararıyla yapıldığını ve bunun kendi kararlarıyla yapıldığını iddia etti . , bu onların çok daha iyi görünmelerini ve daha mutlu olmalarını sağladı.

Bazı insanlar Koreli idollerin geçirdiği estetik ameliyatların miktarını eleştiriyor, ancak doğruyu söylemek gerekirse, yetenekleri ve zirveye ulaşma çabaları gerçekten her şeyin üstünde göze çarpıyor.

Makyajla çift göz kapağı yaptırmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Evet! İşte size nasıl olduğunu gösteriyoruz

Daha önce de belirttiğimiz gibi çift göz kapağı ameliyatı Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde çok normaldir ancak her insan bunu yapamaz veya yaptırmak istemez, bu yüzden bu kadar güzel ve değerli makyajlara başvururlar .

Makyajla çift göz kapağı elde etmek için yapmanız gerekenler

1. İhtiyacınız olan tüm ürünleri toplayın. Bu görünüm için şunlara sahip olmalısınız:

  • Göz farı tabanı.
  • Mat siyah göz farı.
  • Mat kahverengi göz farı.
  • Parlak vurgu rengi.
  • Sahte kirpikler.
  • Siyah sıvı göz kalemi.
  • Beyaz kalem göz kalemi.
  • Toz aydınlatıcı.
  • Göz makyajı için fırçalar, bu görünümü sağlamak için en önemli olan mikser fırçasıdır.

2. Başlama zamanı. Kullandığınız far tabanını göz kapağınıza uygulayınız .

3. Bir gölgeleme fırçası kullanarak mat kahverengi göz farını göz kapağınızın kıvrımının olması gereken yere uygulayın . Uyguladıktan sonra zaten kırışık şeklini alıyor olmalı, değil mi?

3. Şimdi, mat kahverengi gölgeyi koyduğunuz alanın altına , yani göz küresinin derisinin hemen üstüne parlak bir renk uygulayın . Bu sayede göze daha fazla boyut kazandırılır. Ardından, parlak rengi biraz bulanıklaştırın.

4. Bir sonraki adım, gözlerinizi mat siyah göz farı ile hizalamaktır . Daha doğal bir görünüm elde etmek için göz kalemi değil göz farı kullanmanız önerilir. Daha sonra gölgeyi bulanıklaştırın.

5. Takma kirpikleri takın ve bu sefer siyah sıvı bir göz kalemi kullanarak kenarları çizin .

6. Mat siyah gölge ile göz altı alanını en dıştan ortaya doğru çizin . Ardından yaptığınız göz kapağını bu sefer mat siyah gölge ile yeniden tanımlayın.

7. Beyaz kalem ile gözün tüm iç köşelerini gölgelendirin .

8. Toz aydınlatıcıyı kullanarak kaş kemiğini ve gözün iç köşelerini vurgulayın .

9. Normalde yaptığınız gibi kaşlarınızı yeniden tanımlayın ve çerçeveleyin.

Zeki! Zaten daha doğal bir görünüme sahip güzel bir çift göz kapağına sahip olacaksınız . Aynı adımları diğer gözünüzle de yapın ve dışarı çıkıp dünyayı ele geçirmeye hazırsınız.

Çift göz kapağı bandı kullanarak da böyle bir görünüm elde edebilirsiniz .