Kore müziğini dünyanın her yerine yayan ve farklı yaşam felsefeleri ile dikkat çeken K-POP erkek grupları, ilgi odağı olmaya devam ediyor.

En İyi K-POP Erkek Grupları

Dünyayı sallayan K-Pop grupları, yaptıkları  müzikleri ve grup üyelerinin ilginç yaşam tarzları ile dünya genelinde hayran kitlesine ulaşmaya devam ediyor. Bu yazımızda, en iyi K-Pop erkek grupları hakkında bilgi vereceğiz. İşte en iyi 10 K-Pop erkek grupları.

1- BTS

BTS

K-POP grupları arasında en çok bilinirlik kazanan isim hiç şüphesiz BTS grubu. Kitapların yazıldığı, gençlerin çok fazla ilgi duydukları BTS, 2013 yılında Bit Hit Entertainment adındaki küçük bir müzik ajansı tarafından hayata koyuldu.

Şimdilerde ise dünyanın her yerinde büyük hayran kitlesine ulaşmayı başaran BTS, Grammy Ödülü’ne aday gösterilen ilk K-pop grubu olma özelliğine sahip. BTS, buna ek olarak Grammy Ödülleri, SNL ve Billboard Müzik Ödülleri’nde gösterdiği yüksek performansı ile, K-POP grupları arasında en bilindik isim olmaya devam ediyor.

2- Bigbang

Bigbang

K-POP erkek grupları arasında yaptıkları çıkışları ile dikkat çekici isimlerden biri haline gelen bir diğer grup ise Bigbang grubu. 2006 yılında YG Entertainment tarafından kurulan grup, Globalde K-Pop’ı temsil etmeye hak kazandıktan sonra daha da ünlenmeye başladı.

Grubun önde gelen isimlerinden biri olan G-Dragon, aynı zamanda moda stilist ikonu olarak da kabul ediliyor. Bu yüksek başarısı ile de grubun adının daha fazla duyulmasına katkıda bulunuyor.

3- Super Junior

Super Junior

Super Junior grubu, K-Pop erkek grupları arasında en çok bilinirlik kazanan isimlerden biridir. 2005 yılında kurulan müzik grubu, ilk dönemde 13 kişi ile yola koyuldu. Ancak şimdilerde grupta sadece 9 kişi yer alıyor.

SM Entertainment tarafından oluşturulan grup üyelerinin ayrıca farklı alanlarda başarılı olmaları da dikkat çekiciliğini arttırıyor. Müzik, radyo sunuculuğu ve oyunculuk gibi alanlarda yetenekli grup üyelerinin olması, grubun daha aktif şekilde müzik dünyasında bilinirlik kazanmasını etkiliyor.

4- EXO

EXO

EXO müzik grubu, diğer K-Pop erkek gruplarından farklı bir imajı ile ön plana çıkıyor. Rap ağırlıklı şarkılar yerine daha çok Asyalı dinleyicilere ağırlık veren müzik gurubu, buna rağmen dünya genelinde yakaladığı büyük başarısı ile genç kitlesinin dikkatini üzerine çekiyor.

EXO üyeleri, yaptıkları şarkılarıyla kendilerinden söz ederken haklarında bir biyografi kitabının yazılmış olması da aynı zamanda grubun popülaritesinin artmasını sağlıyor.

5- SHINee

SHINee

2005 yılında SM Entertainment tarafından oluşturulan 5 kişilik K-Pop erkek grubu, müziklerinden daha çok ilgi çeke dans gösterileri ile kendinden söz ettiren bir isimdir.

Türkiye’de de geniş hayran kitlesine sahip olan SHINee, karmaşık dans hareketlerinin üstesinden başarıyla gelmesiyle bilinirlik kazanan en iyi K-Pop erkek grupları arasında yer almaktadır.

6- TVXQ

TVXQ

En iyi K-Pop erkek grupları arasında yer alan TVXQ, SM Entertainment tarafından kurulmuş bir başka müzik grubudur.

İlk çıktıklarında 5 kişi olarak sahne alan TVXQ, 2011 yılında Jaejong, Yoochun ve Junsu’nun SM Entertainment’e dava açmasından sonra gruptan yollarını ayırdı. Grup namını 2008 yılında yaptığı “Mirotic” şarkısından sonra daha fazla duyurmaya başladı. Şimdilerde grupta sadece Yunho ve Changmin ile yoluna devam ediyor.

7- NCT

NCT

K-Pop müzik grupları arasında “en ateşli erkek müzik gurubu” olarak da adından söz ettiren NCT, 2016 yılına gelindiğinde kendinden daha fazla söz ettiren bir grup haline geldi.

2021 yılının başında 23 kişilik dev bir K-Pop müzik gurubu olarak ekranlarda boy gösteren NCT, SM Entertainment tarafından oluşturulmuş en iyi K-Pop erkek grupları arasında yer almaktadır.

8- 2PM

2PM

Japonya’da hayat bulan 2PM de en iyi erkek K-Pop grupları arasında yer alıyor. Eski tarz sesleri ile tanınan müzik grubu, tarz ve imajlarıyla tüm dünya genelinde bilinirlik kazanan isimlerden biridir.

Sesleri ve performansları ile yüksek bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran 2PM, müziklerindeki coşku ve üyelerinin değişik yaşam biçimleri ile dikkat çekiyor.

9- Monsta X

Monsta X

Starship Entertainment tarafından oluşturulan Monsta X grubu, en iyi K-Pop erkek grupları arasında yer alan bir isimdir. Starship Entertainment tarafından hayatta kalma programı “No. Mercy” aracılığı ile kurulmuş bir gruptur.

2015 yılında yaptıkları çıkış ile tüm dünyada bilinirlik kazanmaya başlayan Monsta X birçok yerli ve yabancı ödüllere layık görüldü.

10- Seventeen

Seventeen

2015 yılında Pledis Entertainment tarafından kurulan müzik gurubu, birçok alt gruba sahip olması ile dikkat çekici bir K-pop erkek grubu olmayı başarıyor.

Grubun diğer K-Pop gruplarından en büyük farkı, tüm grup üyelerinin grubun yaratıcılık sürecine yardımcı olmalarıdır. Bu nedenle grubun üyeleri “Yapımcı doller” olarak adlandırılıyor.