BTS 7 kişilik Güney Koreli bir erkek grubudur. 2013 yılında kurulmuştur. İsimlerini açılımı Bangtan Boys veya Beyond the Scene olarak bilinmektedir. Çıkış yapmadan önce de coverları ile dikkat çeken BTS ilk çıkan şarkıları No More Dream ile büyük ilgi görmüşlerdir. 2014′ de çıkan ilk albümleri  ise Dark And Wild idi.

Zaman ilerledikçe artan hayran kitlesi ile fanlara isim verme ihtiyacı duyan ve kendilerini Kurşun Geçirmez Çocuklar olarak tanıtan BTS, fanlarına ARMY adını verdi. Durmadan çalışan bu yakışıklı çocuklar 6 yılda 29 müzik videosu ve 22 single yayınladılar. Sadece görünüşleri ile değil şarkılarının kaliteleri, zor dans koreografi ile her şeyde iyi olarak tanındılar. Şarkılarında özel gereksinimli bireylere, okul zorbalığına, kadın haklarına ve bunlar gibi özel konulara değinmişlerdir.

Şarkı sözlerini kendileri yazan BTS, her zaman fanlarının ve insanların yanında olan BTS güzel kalpleri ile tüm dünyada sevilmeye devam etmektedir. Duyarlılıkları ile üst yöneticilerin dikkatini çeken BTS yakın zamanda BM’e katılarak koronavirsü salgını, gençler ve iklim değişikliği hakkında konuşma yaptılar. Ardından BM bahçesinde yeni şarkıları olan Permission to Dance’i sergilediler.

BTS Announce "Muster Sowoozoo" Livestream Event - Sada El balad

 

2018 yılında Love Yourself: Tear albümü ile Billboard 200’de 1 numara olan tek Koreli grup oldular.  Albüm yayınlandıktan sonra Gaon Albüm listesinde 1,2 milyondan fazla kopya sattı. Albüm son 16 yılda en çok satılan Kore albümü oldu. Yine aynı yıl  toplam 7 milyon albüm satarak büyük bir başarı ve şöhret yakalamış oldular.

Zamanla tüm dünyaya adını duyuran BTS, en tanınmış yabancı ünlüler ile işbirliği yapmaya başladırlar.  Halsey, Charlie Puth, Steve Aoki, Nicki Minaj, Coldplay gibi şarkıcılar ile güçlerini ve yeteneklerini birleştirerek hayranları için eşsiz şarkılar yaptılar ve yapmaya devam etmektedirler. 

 

BTS and Halsey 'Boy With Luv' Lyrics in English - New BTS and Halsey Music Video

 

Coldplay and BTS' new song 'My Universe' is an ode to the power of love

 

Charlie Puth BTS: BTS Army Slams Singer For Deleting Tweet

 

BTS üyelerine gelirsek; 3 rapper ve 4 vokal olarak şarkı söylemektedirler. Birlikte uzun yıllar geçiren bu 7 üye birbirlerine çok düşkündürler. Birbirlerine destek vererek her yaptıkları işi kusursuz bir biçimde bitirerek herkesin dikkatini çekmeye devam ediyorlar.

RM

BTS 'Map Of The Soul 7' Albümü 3. (Osmanlı) Konsept Fotoğrafları Yayımlandı | KoreBu.com

Asıl ismi Kim Nam Joon olan RM, 12 Eylül 1994 yılında doğmuştur. 1.81 boyunda ve 67 kilodur. 1 kız kardeşi vardır. Grubun ana rapçisi ve lideridir. Davranışları ile grubun babası olarak anılır. Üyelerin her zaman yanında olur ve onları destekler. 6 ay boyunca Yeni Zelanda’ da kalan Rm, kendi başına İngilizce öğrenmiştir. Grubun en iyi İngilizce konuşan üyesidir. 148 IQ’su ile okuldaki derslerinde çok başarılı bir öğrenci olduğu bilinmektedir.

JIN

BTS ARMY Turkey on Twitter: "[200705] @BTS_twt Jin 'Moon' 60 ülkenin iTunes listesinde 1. sırada bulunuyor. cr. BTSGlobalCharts… "

Grubun en büyük üyesi olan Kim Seok Jin, 4 Aralık 1992 doğumludur. Grupta vokal olarak şarkı söyler ve visual yani grubun yüzüdür.  1.79 boyunda ve 63 kilodur. Yurtta odaların temizliğinden sorumludur. Yemek yapmayı ve yemeği çok seviyor. 1 abisi vardır. Grupta dans etme konusunda zorlanan üyelerden biridir. Ama dansını düzeltmek için çok sıkı çalışmaktadır. Varlıklı bir aileden gelmektedir. Babası bir şirketin CEO’su dur. En bilinen ve dikkat çeken fiziksel özellikleri ise dudakları ve geniş omuzlarıdır.

SUGA

Yoongi Pics ✨ on Twitter: "MAP OF THE SOUL : 7 Concept Photo Sketch #2 - SUGA @BTS_twt #BTS #SUGA #MinYoongi… "

9 Mart 1993 doğumlu Min Yoon Gi, grupta rap yapmaktadır. Kore’nin en hızlı rap yapan idollerindem biridir. 1.74 boyunda 59 kilodur. 1 abisi vardır. Şirket CEO’su adını Suga koydu çünkü bir şeker gibi tatlı olduğunu düşünmüştü. RM’in bozduğu şeyleri sürekli tamir etmektedir. Çok iyi piyano çalan Suga aynı zamanda söz yazarı ve bestecidir. Grup üyeleri genelde uykulu ve huysuz olduğundan ona “dede” diye seslenmektedirler.

J-Hope

READY STOCK) Official BTS ALBUM Map of the Soul : 7 (Version 3) + Folded Poster + Photocard + Special Free Gift (LIMITED EDITION) | Lazada

18 Şubat 1994’de doğan Jung Ho Seok, kendini grubun umudu olarak tanıtmaktadır. 1.77 boyunda ve 65 kilodur. 1 ablası vardır. Her zaman güler yüzü ile hayranlarını ve üyeleri mutlu etmektedir. Rap ve dans okuluna gitmiştir. Dans konusunda çok yeteneklidir. İlk okulda tenis oynuyordu ve turnuvalara katılıyordu.

Jimin

READY STOCK) Official POSTER Album BTS Map of the Soul : 7 (Version 3) Folded Poster + Special Free Gift (LIMITED EDITION) | Lazada

 

BTS’e en son katılan üye olan Park Ji Mİn, 1.73 boyunda ve 61 kilodur. 1 erkek kardeşi bulunmaktadır. 13 Ekim 1995 doğumludur. Bale dersleri alan Jimin’in dans yeteneği gerçekten de mükemmeldir. Yurtta mutfaktan sorumludur. “Yılın En Yakışıklı Yüzü” listesinde 64.sıra bulunmuştur. Sevimli yüzü ile fanlarını oldukça etkilemektedir. Grubun bebeğidir.

 

V (Kim Tae Hyung)

Nida⁷+¹ (Gelmemek Üzere REST) on Twitter: "+ Park Jimin, Kim Taehyung, Jeon Jungkook... Peki sizi nasıl acıklamamamızı bekliyosunuz acaba? Diyecek hiç bişey bulamıyorum artık. Gerçekten ne tarafa doğru düşeceğimi şaşırdım... #ThirdLookAt7… https://t.co ...

 

30 Aralık 1995 doğumlu Kim Tae Hyung vokal, dansçı ve visualdir.  1.78 boyunda 62 kilodur. 1 kız ve 1 erkek kardeşi vardır. Akıcı olarak Japonca konuşabilmektedir. Diğer Korelilerden farklı olarak bir gözünde tek göz kapağı diğer gözünde çift göz kapağı bulunmaktadır. Bu da V’yi oldukça dikkat çekici kılmaktadır. Kravat koleksiyonu yapma gibi bir alışkanlığı vardır. Hwarang dizisinde oynamıştır.

Jungkook 

BANGTAN TURKEY⁷ 🇹🇷 on Twitter: "[Jungkook Dicon Magazine Röportajı] Soru: Açıkçası, bu kadarı yeterli değil mi? Yoksa ilerleyip yükselmeye devam mı edeceksiniz? JK: Müziği asla başarıları için yapmadık. Ne geçmişte böyleydi ne

1 Eylül 1997 doğumlu Jeon Jeong Kook, grubun maknaesi yani en küçüğüdür. 1.78 boyunda 70 kilodur. 1 abisi vardır. Grupta vokal söylemekten sorumludur. Çok iyi bir dansçı olan Jungkook’un yapamadığı hiçbir şey yok diyebiliriz. Eşsiz ses tonu ile ses analizcileri şaşkına uğratmaktadır. Japonca konuşabilmektedir. Tekvando yapmaktadır ve siyah kuşak sahibidir. 1o yıl içinde ördek eti lokantası açmayı yada dövme uzmanı olmayı istemektedir.