Kore Yüz Masajı Nasıl Yapılır? 15 Pratik Uygulama

Kore Yüz Masajı: Cildinizi daha uzun süre genç tutmak isteyenlerdenseniz, cilt bakımınıza erken yaşlardan itibaren başlamanızı tavsiye ederim. Güzellik rutininize hızlı ve etkili bir Kore yüz masajını dahil etmek, yüzünüzün toksinleri doğal olarak yok etmesine yardımcı olacak bir artıdır.

Asya yüz masajları, cildinizin her zaman güzel ve bakımlı görünmesi için açık ara en iyisi olduğu ortaya çıktı. Kore cildinin tazeliğinin genetik bir mesele olduğunu düşünenlerden misiniz? Bu tamamen doğru değil, Kore’de cilt ve yüz bakımı bir “kült”.

Yüzünüzdeki tıkanıklığı gidermek, lekelerden, sivilcelerden ve iltihaplardan arındırmak mı istiyorsunuz? Okumaya devam edin ve yüzünüz için en iyi Kore kendi kendine masajın adım adım uygulama tekniklerini bulacaksınız.

ÖNERİLEN: Kore Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Seveceğiniz 4 Farklı Yol

Adım adım “Kore yüz masajı”

Bu Kore güzellik tekniğini rutininize dahil etmekten vazgeçmek için hiçbir mazeret yok, bu kendi kendine masaj günün herhangi bir saatinde yapılabilir, lenf kanallarınızı harekete geçirir, böylece vücudunuzda biriken toksinleri, yağları ve kirleri ortadan kaldırırsınız. yüz. Bunu yapmayı öğrenin!

Bu Kore yüz masajını günün her saatinde yapabileceğiniz doğrudur ancak uzmanların önerdiği şey ilk uyandığınızda ve gece yatmadan önce yapmanızdır. Sivilce ve/veya lekelerden muzdarip misiniz? Onlarla savaşmak için rutininizin mükemmel tamamlayıcısını buldunuz.

1. Yüzünüzü hazırlayın

Yüzünüzü yıkayın ve ardından yüzünüze ve boynunuza “cömertçe” nemlendirici krem ​​veya serum uygulayın, aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var ki bu adımı atlayamazsınız, cildin esnek hale gelmesi ve olası kötüye kullanımın önüne geçilmesi gerekir.

ÖNERİLEN: Aegyo Sal Nedir ve Makyajla Nasıl Yapılır?

Avuç içlerinizi birkaç dakika ovalayın, sıcak eller kremin cilde nüfuz etmesine yardımcı olur ve özelliklerinden daha iyi yararlanır.

Sıcak ellerle nemlendiricinizden 6 noktayı yüzünüze uygulayın; alın, burun, yanaklar, çene ve son olarak boyun. Sabit ellerle cilde hafifçe bastırın ve yukarıya doğru boyundan yanaklara ve yatay yönde yanaklardan yüzün geri kalanına doğru yaymaya başlayın.

2. Ellerinizi çaprazlayın

Eller yüzün ters yönüne masaj yapar, yani sağ taraf yüzün sol tarafına, sol el ile sağ tarafa masaj yapar. Başlayalım!

3. Lenfatik drenajı etkinleştirir

Sağ baş parmağınızı kulağınızın arkasına ve boynunuzun sol tarafına getirin, klaviküler boşluğa ulaşana kadar hafifçe bastırın . Baş parmağınızı değiştirin ve diğer tarafta tekrarlayın. Her iki tarafta yaklaşık üç kez yapın.

4. Yanaklarınıza masaj yapın

İşaret parmağınızı kulağın arkasına koyun, orada bırakın, aynı elin başparmağını uzatırken o bölgeye sıkıca bastırın: Gözlerden kulağa, sonra burundan kulağa, üst dudaktan kulağa masaj yapın. kulak ve son olarak çeneden kulağa.

Son olarak işaret parmağınızı kulaktan kaydırarak boyundan köprücük kemiğine doğru kaydırın, o bölgeye yaklaşık 4 saniye boyunca hafifçe bastırın. Yüzün her iki tarafında üç veya dört kez tekrarlayın.

ÖNERİLEN: Kuru Ciltler İçin En İyi 11 Kore Cilt Temizleme Ürünü

5. Çenenize masaj yapın

Bu adımda iki elinizden birini bebeğin çenesini tutacakmış gibi kullanabilir, işaret parmağınızı çenenin altına koyabilirsiniz. Başparmağınız çenenizdeyken masaj yapın, parmağınızı tüm alan üzerinde dikey olarak kaydırın, biraz baskı uygulamayı ve 6 ila 9 saniye masaj yapmayı unutmayın.

6. Çene üzerinde biraz daha kalın

Bu kez, sağ elin işaret parmağını sol kulağınızın arkasına yerleştirin ve başparmağınız çenenin ortasından gelecek şekilde, baş parmağınız işaret parmağıyla buluşana kadar çenenizin çevresini (bu bölgeye hafifçe bastırarak) gezdirin.

Parmaklar birleştiğinde başparmağınızı dikey olarak kulaktan köprücük kemiğine kaydırmayı unutmayın. 3 ila 4 kez tekrarlayın ve yüzün diğer tarafına masaj yapın.

7. Klavikulaya masaj yapın

Bu adım, atıkların o kanaldan akmasına yardımcı olur, başparmağınızı lobun arkasındaki çukurdan köprücük kemiğinin çukuruna götürün, bu noktada yaklaşık 3 saniye basın. Boynun her iki tarafında 3-4 kez tekrarlayın.

8. Çift çeneye masaj yapın

O bölgedeki sarkmayı önlemek ve ölçümleri azaltmak için ideal olan, iki elin başparmağını çenenizin hemen altına, gıdı olarak bilinen bölgeye yerleştirin. Bu pozisyondayken, kulaklarınıza ulaşana kadar yüzünüzün kenarlarından geçerek iki baş parmağınızı aynı anda kaldırın. Ardından, köprücük kemiğinin çukuruna tekrar inin. 3-4 kez tekrarlayın.

9. Elmacık kemiklerinin altına bastırın

Her iki elin başparmaklarıyla, elmacık kemiklerinin altına yaklaşık üç saniye bastırın, ardından parmakları alan boyunca kulakların arkasına doğru sürükleyin, bu noktada yaklaşık 3 saniye basın ve ardından köprücük kemiğine indirin. 3-4 kez tekrarlayın.

10. Subnazal sulkusa basın

Üç saniye boyunca iki elin orta ve yüzük parmaklarıyla basılı tutun, ardından kulakların arkasına ve köprücük kemiğine doğru aşağı doğru sürükleyin. Cildiniz zaten tamamen emmişse daha fazla nemlendirici uygulamayı unutmayın.

11. Burun kanatlarından

Her iki elin orta parmaklarını burun kanatlarının bir tarafına yerleştirin, bu noktaya yaklaşık üç saniye basın, ardından parmakları kulakların arkasına sürükleyin ve köprücük kemiğine inin. 3-4 kez tekrarlayın.

12. Göz bölgesine masaj yapın

Her iki elin başparmaklarını bu kez çaprazlamadan, burun septumunun başladığı yere, kaşlarınızın hemen altına yerleştirin, birkaç saniye bastırın ve parmaklarınızı kulakların arkasına getirinceye kadar hafifçe gezdirin, bu noktada olmak için bastırın. birkaç saniye ve sonra köprücük kemiğine inin. 3-4 kez tekrarlayın.

13. Kaş bölgesine masaj yapın

Ellerinizi çaprazlamadan, işaret ve orta parmaklarınızı iki kaşınızın tam ortasına konumlandırın, birkaç saniye bastırın ve ardından köprücük kemiğine ulaşana kadar normal rotayı izleyin. 3-4 kez tekrarlayın.

14. Kore Yüz Masajı: Parmaklarınızı V’ye koyun

Her iki elin baş ve işaret parmaklarını çaprazlamadan çenenin tam ortasına yerleştirin. Onları yüzünüzün yanlarına sıkıca getirin ve başlangıç ​​noktasına indiğinizde parmaklarınızı gevşeterek bunu nazikçe yapın. Hareketi yaklaşık dört kez tekrarlayın.

15. Kore Yüz Masajı: Kulaklara masaj yapın

Ellerinizi çaprazlamadan, başparmağınız arkasındayken işaret parmağınızı kulak memenizin üzerine yerleştirin. Kulağın etrafında aşağı ve yukarı hareket ederken küçük basınç muslukları yapın. Şimdi kulağın üst ve alt ucunu yaklaşık 4 saniye yatay olarak katlayın. Ve son olarak, dikey olarak katlayın ve bir saniye daha basın. Diğer kulakta tekrarlayın.

Biz çoktan bitirdik! Sen ne düşünüyorsun? İlk başta bu Kore yüz masajını yapmak biraz zaman alabilir, ancak alıştığınızda 5 dakikadan fazla sürmez. Şimdi başlayın ve taze ve yenilenmiş bir cilde sahip olun