Kuru Ciltler İçin En İyi 11 Kore Cilt Temizleme Ürünü

Bu, kuru ciltler için en iyi Kore Cilt Temizleme Ürünü  incelememizdir.

Kuru ciltler için en iyi Kore temizleyicisi pulları, kaşıntıları ve kızarıklıkları önler.

Kuru cilt, kaybolmadan önce zaman alan bir şeydir, bu yüzden bu ürünleri en az 3 ila 4 hafta kullandığınızdan emin olun.

Ben bir cilt bakımı meraklısıyım ve cildiniz için en iyi temizleyiciyi bulmanıza yardımcı olmak için kuru ciltler için 20’den fazla farklı Kore temizleyiciyi test ettim.

Ve COSRX Düşük pH Günaydın Jel Temizleyicinin kuru ciltler için en iyi genel temizleyici olduğunu buldum .

ÖNERİLEN: Kpop İdol Kıyafetleri Satan Mixxmix İncelemesi

Herkesin farklı bir cilt tipi vardır. Bu yüzden, kuru ciltler için her cilt tipi Kore temizleyicisi için en iyi markaların incelemelerini ekledim.

1. COSRX Düşük pH Günaydın Jel Temizleyici
Anahtar özellikler:
Tahrişi önler Kesintilere
neden olmaz

2. COSRX Salisilik Asit Günlük Nazik Temizleyici
Anahtar özellikler:
Ölü cilt hücrelerini
giderir Fazla yağı giderir

3. Pirinç Suyu Parlak Hafif Temizleme Yağı
Anahtar özellikler:
Cildi yumuşak ve pürüzsüz bırakır
Hoş bir kokusu var

4. iUNIK Calendula Tam Temizleyici Yağ
Anahtar özellikler:
Kaşıntıyı önler Siyah
noktaları azaltır

5. MI’DAN BAZILARI Mucize Yeşil Çay Tox Bubble Cleanser
Anahtar özellikler: Ciltte
doğal ışıltılı
canlılık bırakır

6. Shiseido Senka Mükemmel Temizleme Köpüğü
Anahtar özellikler:
Doğal yağları soymaz
Doğal ipek özü

7. Pyunkang Yul Düşük pH Gözenekli Derin Temizleyici Köpük
Anahtar özellikler:
Tahrişi azaltmak için çay ağacı özleri ile formüle edilmiştir

8. Klairs Nazik Siyah Derin Temizleme Yağı
Anahtar özellikler:
Dehidrasyonu önler
Cilt hücresi yenilenmesini destekler

9. NEOGEN Dermalogy Gerçek Taze Köpük
Anahtar özellikler:
Yeşil çay ve yapraklarla formüle edilmiştir
Sıkı gözenekleri giderir

10. ROVECTIN Skin Essentials Conditioning Cleanser
Anahtar özellikler:
Kızarıklığı önler
Akne oluşumunu azaltır

11. MI’DAN BAZILARI Mucize Akne Şeffaf Köpük
Anahtar özellikler:
Kırılmaları önler
Hassas ciltler için harikadır

En İyi 11 Kore Cilt Temizleme Ürünü

Kuru ciltler için Korece bir temizleyici bulmak zordur. Bu yüzden, kuru cildinizi tedavi etmek için en iyi 11 Kore temizleyicisinin bir listesini yaptım:

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Saçlarını Nasıl Yapar?

1. COSRX Düşük pH Günaydın Jel Temizleyici

Cosrx’in bu temizleyici sabahları kullanmak için harika. Temizleyici naziktir ve kırılmalara neden olmaz . Bunun gibi temizleyiciler sadece sabahları ve geceleri farklı temizleyiciler kullanılmalıdır. Bu, kuru cildi daha hızlı tedavi ederek daha pürüzsüz bir cilt sağlar.

Temizleyici ayrıca cildin yağlanmasını da önler ve bu, tüm cilt tipleri için işe yarar. Akneye eğilimli cilde sahip insanlar bile bunu kullanabilir. Bu temizleyicinin çalışması için sadece küçük bir miktara ihtiyacınız var.

Bu temizleyiciyi kullanmaya başlayan çoğu insan onu çok kullanır. Bu hiç gerekli değil. Koreli cilt bakımı temizleyicilerin çoğu bu kadar iyi değil. Bu temizleyici, Asya güzellik topluluğu tarafından övgüyle karşılandı ve bence şimdiye kadar var olan en iyi Koreli temizleyici.

Bir başka artısı da, temizleyicinin kuru cilde sahip çoğu insanda görülen tahriş ve kızarıklığı önlemesidir . Temizleyiciyi kullanmanın büyük faydaları olacak ve yeni başlayanlar için harika.

Kore cilt bakımına girmek büyük bir mesele ve bu, başlamak için en iyi ürünlerden biri. Temizleyiciyi son birkaç aydır kullandıktan sonra, bu temizleyiciyi kullanmanın cildimi çok pürüzsüz ve temiz yaptığını söylemeliyim .

2. COSRX Salisilik Asit Günlük Nazik Temizleyici

Bir başka Kore Cilt Temizleme Ürünü,Cosrx’in bu temizleyicisi, kuru cildin gece kullanması için harikadır. İlki sabahlar içindir ve bunu yatmadan önce kullanmak daha iyidir. Bu iki temizleyiciyi birleştirmek kuru cildi önemli ölçüde azaltacaktır .

Temizleyicinin kullanılması ölü deri hücrelerini cilde zarar vermeden temizler. Temizleyici ayrıca fazla yağı da giderir ve cilde taze bir görünüm kazandırır. Bu temizleyici, gece rutinim için şimdiye kadar kullandığım en iyisidir ve 20’den fazla farklı Kore temizleyicisini test ettim.

Unutmayın ki bu temizleyicinin güçlü bir kokusu var, ama işe yarıyor. Kuru cildi temizledikten sonra kokuyu bir daha fark etmeyeceksiniz. Herhangi bir sonuç görmeden önce bu temizleyiciyi en az 2 ila 3 hafta kullanmanız önerildiğini unutmayın.

Biraz uzun bir yol kat eder, bu yüzden her ay yeni bir tane almak zorunda kalmazsınız. Bu, günlük kullanıldığında ortalama 2 ila 3 ay sürer.

Sonuç olarak, bu kuru ciltler için en iyi temizleyicilerden biridir. Temizleyici tahrişi ve kızarıklığı önler, bu yüzden bunu daha önce denemediyseniz mutlaka deneyin.

ÖNERİLEN: BTS Kıyafetlerini Nereden Satın Alır? 3 Mağaza Önerisi

3. THE FACE SHOP Pirinç Suyu Parlak Işık Temizleme Yağı

Yüz dükkanındaki bu temizleyici, diğer temizleyicilerden farklıdır. Bu, makyaj ve yağı çıkarmak için harika olan yağ bazlı bir temizleyicidir. Bu tür temizleyiciler ciltte biraz daha ağırdır, ancak cilt gözeneklerini azaltmak için harikadır .

Kuru cilde sahip insanlar genellikle bunu sabah temizleyicileri ve diğerini geceleri kullanırlar. Bu temizleyici cildi yumuşak ve pürüzsüz bırakırken gün boyunca nemli tutar.

Bu temizleme yağını kullanırken büyük bir fayda, kokudur. Koku çok hoş ve kuru cilde zarar vermez. Son birkaç aydır farklı temizleyicileri test ediyorum ve bu şimdiye kadarki en iyi kokuya sahip.

Fiyat için, 6 aya kadar dayanacağı için gerçekten yanlış gidemezsiniz. Diğer bir artı, bu yağın kuru cildin pul pul olmasını önlemesidir . Bu temizleyiciyi diğer rakiplerle karşılaştırırsanız, bunu denemek harikadır ve sahip olduğunuz kuru cildi azaltacaktır.

Bunu kullanırken çift temizleyici kullanmanız önerilir. Bu temizleyici hakkında gerçekten sevdiğim şey , sivilcelere neden olmaması ve kullandıktan sonra cildimin hiç yağlı hissetmemesi.

4. iUNIK Calendula Tam Temizleyici Yağ

iUNIK’in bu temizleyicisi kuru ciltler için mükemmeldir. Temizleme yağı % 94 doğal yağlarla zenginleştirilmiştir . Bu yağlar cilt için çok sağlıklıdır ve siyah noktaları en aza indirir .

Temizleyici kuru ciltler için çok etkilidir ancak kaşınmaya neden olmaz . Bunları kullanmaya başladığımda diğer rakipler daha önce kaşıntıya neden olmuştu. Bu , hassas ciltlerde işe yaramıyor ve hatta işe yarıyor .

Normalde Koreliler sabahları ve geceleri farklı fash yıkama kullanırlar. Ancak, bunu kullanırken günde iki kez kullanabilir ve ürün değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Bunu kullanmaya başladığımda hiçbir beklentim yoktu. Ancak, temizleyiciyi son birkaç hafta kullandıktan sonra, şaşırtıcı derecede iyi olduğunu söylemeliyim. Temizleyici çok iyi köpürür ve kullandıktan sonra cildiniz çok temiz kalır.

Diğer bir artı, temizleyicinin bir makyaj temizleyici olarak gerçekten iyi çalışmasıdır . Temizleyici ciltteki fazla yağı temizler. Bunu daha önce denemediyseniz, yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ne yazık ki, temizleme yağının güçlü bir kokusu var, bu yüzden hoşunuza gitmiyorsa, bu muhtemelen size göre değildir.

5. MI’DAN BAZILARI Mucize Yeşil Çay Tox Bubble Cleanser

Some By Mi’nin bu temizleyici, güzellik topluluğu tarafından büyük övgüler aldı. Temizleyici, kuru ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için çok iyi çalışır. Bu temizleyicinin gerçekten sevdiğim yanı, oksitlenme önleyici faydalarla formüle edilmiş olmasıdır .

Bu faydalar cilde çok faydalıdır. Bu cilt daha pürüzsüz ve nemli hale getirir . Kuru ve hassas bir cildim var ve bu cildimin iyileşmesine gerçekten yardımcı oldu.

Temizleyici doğal bir ışıltı bırakır ancak onu yağlı yapmaz. En iyi sonuç için temizleyiciyi kuru cilt üzerinde kullandığınızdan ve ılık suyla duruladığınız dan emin olun.

Temizleyiciyi kullanmak siyah noktaları giderecek ve bu temizleyici bunun için yapılmıştır. Temizleyiciyi günde 1 ila 2 kez kullanmanız önerilir. Çok fazla kullanırsanız kaşınmaya neden olabileceğinden aşırı kullanmayın.

Bu temizleyicinin kokusu çok hafiftir . Biraz uzun sürer ve yüzün çok temiz hissetmesini sağlar.

Bunu daha önce denemediyseniz, bunu yaptığınızdan emin olun. Fiyat etiketi diğer rakiplere göre oldukça makul.

6. Shiseido Senka Mükemmel Temizleme Köpüğü

Shiseido temizleme köpüğü farklı bir şey. Bu bir köpüktür ve yağ veya su bazlı değildir. Bu tip temizleyiciler kuru ciltler için çok iyidir . Yağ veya su bazlı bir temizleyici kullanıyorsanız, bu bir zorunluluktur.

Bunun gibi köpük temizleyiciler cilt üzerinde çok hafiftir ve ciltteki doğal yağları soymaz . Diğer temizleyiciler yaparken bunu kullanırken ana fayda budur.

Temizleyici üç farklı türde satın alınabilir. Her temizleyicinin kendine has özelliği vardır. En sevdiğim şey beyaz temizleyici. Bu temizleyici, doğal ipek özü ve hyaluronik asit içerir .

Bu bileşenler cilt için son derece iyidir. Bu kesinlikle denediğim en iyi hızlı yıkamalardan biri ve 20’den fazla farklı ürün denedim. Temizleme köpüğünden hemen sonra nemlendirici kullanılması önerilir.

Ne yazık ki, temizleme köpüğü cildi biraz kuru hale getiriyor . Yani, aşırı derecede kuru cildiniz varsa, bu bir geçiş olabilir. Yine de denemeye değer çünkü kuru ve hassas bir cildim var ve bu benim için çok iyi çalıştı.

7. Pyunkang Yul Düşük pH Gözenekli Derin Temizleyici Köpük

Pyunakng Yul’dan elde edilen bu temizleme köpüğü Kore’de çok popüler. Köpük, cildin kurumasını önler ve ayrıca hassas ciltler için de işe yarar. Temizleyici, tahrişi önlemek için çay ağacı özleri ile formüle edilmiştir .

Bu temizleme köpüğünü kullanırken fark ettiğim şey , cildi yumuşak ve pürüzsüz bırakmasıdır . Küçük bir miktar temizleyici gerçekten iyi köpürerek cildin daha sonra kendini temiz hissetmesini sağlar.

Temizleyici ciltteki doğal yağları çıkarmaz ve akneye meyilli cildi olan kişiler bile bunu kullanabilir . Cildi daha da temizlemek için bunu ikinci bir temizleyici olarak kullanmanız önerilir. Özellikle makyajı olan kişilerin çift temizleyiciye ihtiyacı vardır.

Bunu günde bir kez normal bir temizleyici olarak kullanmak da işe yarayacaktır. Sonrasında cildi iyice nemlendirdiğinizden emin olun. Cildin çok kurumasını önlemek için en önemli kısım budur .

Temizleyici çok hoş kokuyor ve hiç kimyasal değil. Kısa tutmak için temizleyici çok güçlüdür ve cildi tahriş etmez.

Henüz bu aracı kullanmadıysanız, kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu bir hayat değiştirici olabilir ve araştırmalar bile bunun kuru ciltler için çok iyi çalıştığını göstermiştir.

8. Klairs Nazik Siyah Derin Temizleme Yağı

Klairs’in temizleme yağı ciltteki fazla yağı çıkarmak için harikadır. Temizleyici kuru ciltler için en iyilerden biridir ve kullandıktan sonra bir cilt bariyeri oluşturur .

Temizleyicinin kullanılması cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklerken dehidrasyonu da önler . Küçük bir miktar işi yapacak ve fiyat için gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Temizleyici, siyah frenk üzümü yağı gibi birçok sağlıklı içeriğe ve yağa sahiptir. Bu yağ cildi güçlendirir ve koruyucu bir tabaka oluşturur .

Köpüren temizleyiciler genellikle yağ bazlı temizleyiciler kadar iyi değildir. Yağ bazlı bir temizleyici kullanarak, iki kez temizlemenize gerek kalmaz.

Bazı insanlar hala iki kat temizlik yapıyor, ancak çoğu için bu hiç gerekli değil. Temizleme yağını yüze uygulamak çok hoş bir his verir ve son derece iyi bir şekilde köpürür .

Bu temizleme yağını kullanırken fark ettiğim önemli bir şey, makyajı çok çabuk silmemesidir. Makyajı yüzden tamamen temizlemesi maalesef biraz zaman alıyor.

Bunun dışında kesinlikle denemeye değer. Özellikle aşırı kuru bir cildiniz varsa ve birçok farklı ürünü denediyseniz, bu kesinlikle işe yarar ve paranıza değer olacaktır.

ÖNERİLEN: Kpop İdollerinin Güzellik Sırları Ve 7 Cilt Bakım Ürünü

9. NEOGEN Dermalogy Gerçek Taze Köpük

NEOGEN’in bu temizleyicisi, kuru ciltler için en iyi köpük temizleyicilerden biridir. Temizleyici, doğal yağları çıkarmadan ciltteki makyajı ve kiri temizler.

Bu köpük hakkında gerçekten sevdiğim şey, çok hızlı pul pul dökülmesidir. Bu, daha sonra çok temiz bir hisle sonuçlanır. Diğer bir artı, temizleyicinin uzun süredir orada olan sıkı gözenekleri kaldırmasıdır .

Temizleyici yeşil çay yaprakları ve su ile formüle edilmiştir . Bu bileşenler cilt için çok faydalıdır, yumuşak ve pürüzsüz bırakır.

Koku çok hoş ve ya yıkıcı değil. Köpüğü günde iki kez kullanmak biraz fazla olabilir. Oldukça güçlü olduğu için bu temizleme köpüğünü günde sadece bir kez kullanmanız önerilir.

Gece rutininiz için başka bir temizleyici kullanma seçeneğiniz varsa, bu mükemmel olur. Birkaç hafta kullandıktan sonra cildim çok parladı ve hiç bu kadar temiz hissetmedi.

10. ROVECTIN Skin Essentials Conditioning Cleanser

Rovectin’in temizleyicisi paraben içermez, yani içinde sert kimyasallar yoktur. Temizleyici, kuru cilde sahip insanlar için harikadır çünkü pH’ı düşüktür. Temizleyicinin kullanılması, cilt bariyerine verilen zararı en aza indirecektir .

Küçük bir miktar işi yapacak ve bu temizleyiciyi son birkaç haftadır kullanıyorum. İlk başta biraz tereddüt ettim ama verdikten sonra bazıları denediğimi düşündü.

İlk haftadan sonra cildim çok daha net ve sağlıklı oldu. Temizleyici , doğal yağları çıkarmadan cildi çok iyi temizler . Kokusuz olduğu ve kızarıklığa neden olmadığı için hassas cilde sahip kişiler bile bunu kullanabilir .

Şişe oldukça büyüktür ve günlük kullanıldığında en az 3 ila 4 ay dayanır . Sadece birkaç hafta süren diğer temizleyicilerle karşılaştırıldığında, bu harika.

Bu temizleyiciden gerçekten hoşlandığım şey, yüzün gıcırtılı ve temiz hissetmesini sağlamasıdır. Öyleyse, bunu daha önce kullanmadıysanız, mutlaka deneyin.

11. MI’DAN BAZILARI Mucize Akne Şeffaf Köpük

Some By Mi’nin bu temizleyicisi, listedeki en son temizleyicidir, ancak kesinlikle en iyilerinden biridir. Bu temizleyicinin gerçekten sevdiğim yanı, kırılmaları önlemesi ve hassas ciltlerle iyi çalışması .

Temizleyici, kullandıktan sonra cildi kurutmaz. Bu, tüm cilt tipleri için çalışan köpük temizleyicilerden biridir. Kuru cilt ve akne eğilimli cilt ile uğraşıyorsanız, bu bir zorunluluktur .

Günde iki kez kullanmak sivilceyi oldukça hızlı bir şekilde temizlerken aynı zamanda cildi yumuşak bırakacaktır. Temizleme köpüğünün kokusu hoş ve çok güçlü değil.

Şişe 3 aya sizi sürecek günlük kullanıldığında. Bu köpüğün herkes için işe yaramadığını unutmayın. Ancak, son zamanlarda birçok farklı ürünü test ediyorsanız yine de denemeye değer.

Bu sizin için işe yarayabilir ve fiyat etiketi aldığınız şey için çok makul.

Kuru Cilde Ne Sebep Olur?

Kuru cilt, özellikle pullar görürseniz çok can sıkıcı olabilir. Başınıza gelebilecek bazı nedenler soğuk hava ve dehidrasyondur . Bunun olmasını önlemek için bol su içmeli ve doğru Kore cilt bakım ürünlerini kullanmalısınız.

Son zamanlarda, benim için en büyük farkın Kore cilt bakım rutinim olduğunu fark ettim. Çay ağacı yağı ve rooibos yaprağı gibi maddeler kuru cildimi bir gecede gerçekten iyileştirdi.