Aegyo Sal Nedir ve Makyajla Nasıl Yapılır?

Aegyo Sal Nedir: Her zaman daha büyük gözlere ve mutlu bir görünüme sahip olmak ister misiniz? Bu yüzden Aegyo Sal’ın ne olduğunu bilmelisiniz çünkü Koreliler her zaman en iyi formüle sahiptir.

“Güzel yağ” olarak tercüme edilen bu Korece terim, alt kirpiklerin hemen altında bulunan küçük yağ birikintileri ile elde edilen genç ve mutlu bir görünümle ilgilidir .

Aegyo ifadesinin kendisi, Güney Kore’de sevimli ve çekici davranmak anlamına gelir. Aegyo Sal’ın popülaritesi birçok Asya ülkesine yayıldı ve Batı’da kullanılmaya başlandı.

Ancak birçok kişi Aegyo Sal’ı göz altı torbaları ile karıştırır, bilmelisiniz ki bunlar aynı değildir ve burada size nedenini anlatacağız.

ÖNERİLEN: Kuru Ciltler İçin En İyi 11 Kore Cilt Temizleme Ürünü

Aegyo Sal ve göz torbaları: fark nedir?

Görsel olarak birkaç fark bulmak kolaydır. İken Aegyo Sal etkisi Genç ve neşeli görünmesini sağlar , gözler ya da koyu çevrelerinde altında torbalar sadece yorgunluk bir görünüm vermek ve uyku eksikliği.

Aynı şekilde koyu halkalar alt göz kapaklarının altına düşerken, Kore etkisi alt göz kapağının hemen altında yer alır.

Ayrıca, Aegyo Sal çocuksu görünen bir şişkinlik olarak görünür ve göz altı torbaları koyu renklidir ve bazen hacimsizdir .

Elbette bu etkiyi K-Pop idolleri ve K-Drama oyuncuları üzerinde, sahip olduklarının farkında olmadan birçok kez gördünüz.

ÖNERİLEN: Kpop İdol Kıyafetleri Satan Mixxmix İncelemesi

Birçok insan Aegyo Sal’a nasıl sahip olunacağını bilmek istiyor ve şimdi bunun ne olduğunu bildiğinize göre, bu etkinin doğal olarak nasıl elde edileceğini görelim.

Doğal Aegyo Tuzu nasıl elde edilir?

Doğal Aegyo Sal’a sahip olmanın yollarından biri de gülümsemektir . Ancak bazı kişilerde bu etki diğerlerine göre daha gelişmiştir ve bu nedenle sıklıkla estetik ameliyatlara başvururlar.

Ameliyatlar çok pahalı olabilir ve herkes ameliyat olmak istemez, bu yüzden K-Beauty çok sevdiğimiz Kore etkisini bize verecek farklı tekniklerle bizi kurtarmaya geldi .

1. Şeritler

Bu bantlar çift ​​göz kapağı elde etmek için kullanılan bantlara çok benzemektedir . Hızlı, kolay ve görünmez bir çözümdür.

Yapmanız gereken tek şey germek ve alt göz kapağının altına yerleştirmek , o bölgede kabarık bir görünüm oluşmasını sağlamak, ardından kalan bandı kırpmak ve işte! Zaten Koreli idoller gibi Aegyo Sal etkisine sahip olacaksınız.

Doğrudan K-Beauty ürünleri satan kişilere veya mağazalara bakmanız en iyisidir , böylece kaliteli şeritler satın aldığınızdan emin olursunuz.

2. Alıştırmalar

Egzersizlerin iyi telaffuz edildiğini garanti eden bir kanıt olmamasına rağmen , gözlerinizin biraz daha dikkat çekmesine yardımcı olabilirler.

Gözlerinizi aşırı yüklememeye dikkat etmelisiniz. Bu egzersizler, kırışıklıkları ve sarkmaları önlemek için nazik ve yavaş bir şekilde yapılır .

İlk egzersiz , dilin ucunu hafifçe ısırmaktan ibarettir . Bilinçsizce göz çevresindeki kasları kullanacaksınız.

İkinci egzersiz, görünümü iyileştirecek bir hareket yaratacak olan alt göz kapaklarına bakmaya çalışmaktır.

Son egzersiz, işaret parmağınızı ve orta parmağınızı alt göz kapağının her bir köşesine yerleştirip hafifçe yukarı doğru itmektir.

Aegyo Sal makyajlı nasıl yapılır?

Makyajla gözlerinizde Aegyo Sal etkisi yaratmak için şu basit adımları izleyin:

1. Yapmanız gereken ilk şey gülümsemek, bu Kore etkisini mümkün olan en doğal şekilde yaratmak için gözlerinizin altındaki çizgiyi ortaya çıkaracaktır.

2. Alanı mat kahverengi veya açık kahverengi bir gölge ile çerçeveleyin.

3. Ardından, parıldayan bir gölge veya inci vurgulayıcı ile alanı doldurun.

4. Göz kalemi ve koyu göz farı ile gözlerinizi vurgulayın. Bu şekilde doğal etki yaratmak için üst ve alt alanları sınırlayabilirsiniz.

Zeki! Çok şirin, doğal ve sevimli görünen bir Aegyo Sal etkisi . Bunu yapmak düşündüğünden daha kolay, değil mi?