Ulzzang Ne Demek, Nasıl Olunur? Bilmen gereken her şey!

Ulzzang Ne Demek, Nasıl Olunur: Nasıl ulzzang olunacağını bilmek istiyorsanız, aklınızda tutmanız gereken her şeyi size gösteriyoruz.

K-Pop idolleri, Kore güzellik standartlarını tüm dünyada gerçekten popüler hale getirdi, bu nedenle birçok kişi ulzzang olarak kabul edilecek formülü bilmek istiyor .

Güney Kore’de, kimin en çekici olduğunu görmek için ulzzang kız ve erkek çocuklarının katıldığı yıllık yarışmalar veya web sitelerinde yaygın olarak bulunur .

ÖNERİLEN: Kore Yüz Masajı Nasıl Yapılır? 15 Pratik Uygulama

Hala ulzzang olmanın ne olduğunu ve bazı idollerinize neden bazen bu kelimeyle denildiğini bilmiyorsanız, işte size bunu açıklıyoruz.

ulzzang nedir?

Ulzzang, Kore popüler kültürünün güzellik standartlarını tam olarak karşılayan harika fiziksel güzelliğe sahip insanlara atıfta bulunmanın yoludur .

Kelimenin tam anlamıyla, Korece’deki ulzzang kelimesi “en iyi yüz” anlamına gelir ve Koreli kadın ve erkekler arasındaki makyaj ve moda trendinden oluşur.

Ulzzang’lar, çok dikkatli ve güzel bir cilde sahip olmaları , az sayıda yüz ifadesi, modaya uygun giysiler, kaküllü saç modelleri, kontakt lens gibi aksesuarlar ve fotoğraflarını düzenlemek için uygulamalar kullanmaları ile karakterizedir.

ÖNERİLEN: Kore Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Seveceğiniz 4 Farklı Yol

Tüm K-Pop idolleri sana ulzzang gibi görünmüyor mu? Evet biliyoruz!

Nasıl ulzzang olunacağını bilmek istiyorsanız, burada size çok yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Nasıl ulzzang olunur?

Ulzzang halkının yüzü en önemli özelliğidir, bu yüzden bu Kore trendine devam etmek istiyorsanız , yüzünüze dikkat etmek bunu başarmak için temel adımdır.

Yürütülmesi bir K-Beauty dayalı günlük güzellik rutini uzun bir yol gidecek Koreli kız o parlak ve hatta cilt sağlanmasına yönelik.

İnsanların ulzzang olarak kabul ettiği makyaj miktarına rağmen, doğal görünmek de çok önemlidir. Bu nedenle ulzzang makyajında ​​her zaman doğallık ve sadelik esas alınmıştır .

Ulzzang saçı kesinlikle anahtardır. Yüzünüzü her zaman ipeksi, parlak ve yönetilebilir tutmak için bir bakım rutininiz olmalıdır . Bu şekilde K-Pop idollerinin yaptığı saç stillerini elde etmeyi deneyebilirsiniz.

Ama her şeyden önce, kendinizi sevmeniz ve olduğunuz gibi kabul etmenizin kişiliğinize ve dış güzelliğinize yansıyacağını unutmayın.

Ulzzang makyajı nasıl yapılır?

Bakımlı cildin, ulzzang kız ve erkek çocuklarını karakterize eden doğal Kore makyajını yapmak için mükemmel bir tuval olacağı konusunda net olmanız önemlidir .

1. Yüz temeli

En çok tavsiye edilen şey, baz veya fondöten uygulamadan önce , makyajın gerçekten sabitlenmesi için bir astar kullanmanızdır . Ayrıca gözenekler olmadan çok daha pürüzsüz bir cilt göstermenize yardımcı olacaktır.

Ardından bir kat makyaj bazı ile devam etmelisiniz. Bu nazik olmalı ve besleyici bir formüle sahip olmalıdır , çünkü bu, cildinizin tıpkı K-Pop idollerininki gibi nemli ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır!

Göz altı torbaları, sivilce izleri ve geniş gözeneklere ek olarak kapatıcı ile kapatılmalıdır.

2. Gözler ve kaşlar

Korece gibi kalın kaşları uygulamak için saç renginizden bir ton daha açık olan bir kaş kalemi kullanmalısınız . Bu size genç ve doğal bir görünüm verecektir.

Göz farı da önemlidir. Pastel tonlar , tıpkı ulzzang kızları gibi sizi çok zarif ve sevimli gösterecek.

Gözlerin daha belirgin ve daha iri bir görünüme kavuşması için eyelinerlar en iyi yardımcınız olacaktır . Kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın kullanın.

Gözlerinizi daha büyük göstermenin bir başka harika yolu da aydınlatıcı kullanmaktır . Göz kapağına ve gözün iç köşesine uygulayın, size parlak bir görünüm ve iri göz hissi verecektir.

Maskarayı unutmayın! Kalın, dolgun ve kıvrık kirpikler, ulzzang görünümünün anahtarıdır.

3. Dudaklar ve yanaklar

Ulzzang güzelliği elmacık kemiklerini büyük ölçüde vurgular. Bunu yapmak için, mümkün olduğunca doğal görünmesi için ten renginize uygun bir allık gerekir .

Bununla birlikte, soluk dudaklar trend. Bunları elde etmek için, dudakların iç kısmına biraz daha koyu bir ruj tonu sürmeniz ve kenarlara karıştırmanız gerekecek.

Aranan, dudakların ortasında bir renk odağı elde etmektir.

Ne istediğiniz Ama eğer bilmek makyajsız ulzzang olmayı, günlük güzellik rutin iyi yolu olacaktır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, egzersiz yapmak ve günlük bol su içmek.

Bu, cildinize istediğiniz makyajsız sağlıklı ve ulzzang görünümünü verecektir.

Ulzzang saç

Saçtaki ulzzang trendi, özgür ve kaygısız ama aynı zamanda çok sevimli ve bakımlı bir görünümü temsil etmesiyle karakterize edilir .

Baş üstü “topuz” bir saç modeli bu stille harika çalışır , ancak bu saç stilinin çekici görüntüsü genellikle yüzünüzün şekline bağlıdır.

Öte yandan kahküllü ve dalgalı yarım midilli saç modeli de var . Tek yapmanız gereken saçınızın her iki yanından iki küçük parça alıp başınızın arkasına sabitlemek. Ardından, bazı dağınık dalgalar yapın. Zeki! Çok hızlı ve sevimli bir görünüm .

Ulzzang kısa saç, birçok insanın arzu ettiği bir özellik olan yüzü daha küçük gösterdiği için Güney Kore’de de büyüyen bir trend .

Oysa uzun düz saçların modası asla geçmez. Uzun saçlı bir ulzzang görünümü , şüphesiz aynı derecede sevimlidir.

Ulzzang ve momzzang nasıl olunur?

Bir yanda insanların yüzlerinin fiziksel güzelliğine dayanan ulzzang var. Öte yandan , iyi bir vücuda sahip insanlara dayanan momzzang’ımız var.

Momzzang’ın yönetildiği özellikler ağırlık, vücut sağlığı ve kusursuz görünümdür.

Gerçekten bir momzzang olmak için, yaşam tarzınızı daha sağlıklı bir yaşam biçimine çevirmelisiniz; burada düzenli egzersiz yapın, daha sağlıklı yiyin ve bunu sürdürebilirsiniz.

Normalde, çoğu momzzang insanı da ulzzang’dır. Ancak tüm ulzzang insanları momzzang olarak kabul edilmez.

Şöhretten önce ulzzang olan idoller

  • BTS’den Kim Tae Hyung.
  • NU’EST’ten Ren.
  • BTOB’den Yook Sung Jae.
  • Red Velvet’ten Irene.
  • Sistar’dan So You.
  • Laboum’dan Kim Yul Hee.

K-Pop idolleri gibi görünmeye cesaretin var mı?

Bu ipuçlarıyla ulzzang görünümünü nasıl yeniden oluşturacağınızı ve bir momzzang olacağınızı umarız.

Fiziksel niteliklerinizi vurgulayın ve her yerde öne çıkın!