Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır: Koltuk altı tüylerinin kendisi gibi koltuk altı tüylerinin alınması da bir canavar olabilir. Koltuk altı kılları koyu renkli, kaba, kalın, ulaşılması zor ve çabuk ( ve dikenli) yeniden uzuyor .

Ancak koltuk altı kıllarını almanın alışkın olduğunuzdan daha iyi bir yolu olabilir. Yönteminizi değiştirmek size potansiyel olarak zamandan, enerjiden ve hayal kırıklığından tasarruf etmenizi sağlayabilir – batık tüyler, tıraş bıçağı yanması ve koltuk altı epilasyonunun diğer yaygın tuzaklarından (ha, ha) bahsetmiyorum bile.

Son yıllarda, evde tüy alma cihazlarında ve ürünlerinde büyük gelişmeler sağladı, koltuk altı epilasyonunu daha kolay ve hatta – şok edici bir şekilde – bir nevi keyifli hale getirdi.

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır 1- Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonun “nispeten ağrısız ancak pahalı” olduğunu söyleyen Ciraldo, kullanıcıların “sonunda tüylerin kalıcı olarak azaldığını” da sözlerine ekledi.

Lazer, koltuk altı kıllarınızı cildinizle olan renk kontrastına göre tanımlayarak ve ardından onu zedeleyerek çalışır.

Tobia, “Ne yazık ki, tüm tüy tipleri lazer epilasyon için aday değil,” diyor. “Çok hafif veya ince saçlarınız varsa, lazer tarafından alınmayı zorlaştırır.” Orta ve koyu tenli olanlar, cildi yakma riskinin yüksek olması nedeniyle evde lazer uygulamasından da kaçınmaları gerekebilir.

İLGİLİ: Göbeğimdeki kıllardan nasıl kurtulurum?

IPL Epilasyon

“Yoğun darbeli ışık” ın kısaltması olan IPL, koltuk altı tüylerini temizlemek için ışığı kullandığı için lazer epilasyonuna benzer bir sortadır .

Tobia, “IPL ile lazer epilasyon cihazları arasındaki temel fark, kullanılan ışık kaynağıdır” diyor. “IPL, geniş spektrumlu görünür ışık kullanır. Bu ışık, foliküle zarar veren ısı oluşturur.”

IPL tedavileri genellikle koltuk altı epilasyonunda lazerden daha hızlı olsa da, IPL tipik olarak başarılı epilasyon için lazere göre daha fazla tedavi gerektirir. Tobia, lazerleme gibi IPL’nin de “daha koyu ten tonları için uygun olmadığını” söylüyor.

Ciraldo, “İyi çalışması için saç rengine karşı ten renginde büyük bir kontrast olması gerekiyor” diye ekliyor.

Kenzzi’nin şık IPL tüy alma cihazı, vücudun herhangi bir yerinde – evet, yüzünüzde bile – tüyleri almak için onaylanmıştır, bu da ağır fiyat etiketini haklı çıkarmaya yardımcı olabilir.

Ağda

Koltuk altı kirli sakalınız sizin bugaboo’nuzsa, ağda yapmayı sevebilirsiniz. Ağda, tüm cilt tonları ve saç tipleri için işe yarar ve tekrar tekrar kullanıldığında koltuk altı kıllarını daha yönetilebilir hale getirebilir.

Tobia, “Zamanla, mumlu tüyler daha yumuşak ve daha ince uzar, bu da tüy alma arasındaki zamanı dağıtmanıza yardımcı olabilir” diye açıklıyor.

Ağda yapmanın temel dezavantajları: Acı vericidir ve bazı koltuk altı tüy alma yöntemlerinin aksine ağda, tüylerin uzamasını asla durdurmaz.

Ciraldo, “Bunun kalıcılığı yok, bu nedenle IPL veya lazer gibi bir şeye kıyasla hayatınızın geri kalanı boyunca ağda olacaksınız” diye uyarıyor.

Başka bir dezavantaj: Koltuk altı kıllarınızın balmumu tarafından çekilmesi için oldukça uzun olması gerekir. Tobia, “Düzgün ağda yapmak için saçın en az çeyrek inç uzamasına izin vermeniz gerekiyor, bu da tekrar ağdalanmadan önce koltuk altı kıllarınızın olması gerektiği anlamına geliyor,” diye ekliyor. “Bazı insanlar için, bu tam bir anlaşma kırıcıdır.”

Flamingo’nun balmumu kitleri, geleneksel ağdalamadaki iki büyük sorunu ortadan kaldıran 24 kullanıma hazır şerit içerir: mikrodalga ısıtma ve dağınık uygulama.

İLGİLİ: Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

Şekerleme

Şekerleme, ağda yapmanın basit bir versiyonu gibidir; şu anda muhtemelen kilerinizde bulunan malzemeleri kullanarak koltuk altı kıllarını kökten çekmeyi içerir.

DIY şekerleme, bir şeker, limon suyu ve su karışımını kaynayıp şurup benzeri bir kıvama gelene kadar ısıtmayı içerir ; Rahatça ılık bir sıcaklığa soğuduğunda, doğrudan koltuk altı kıllarına yayarsınız ve yırtıp atarsınız.

Tobia, yeni başlayanlar için biraz zor bir süreç, diyor: “Tutarlılık konusunda ustalaşmak zordur ve öğrenme eğrisi sinir bozucu olabilir.”

Ciraldo, şekerlemenin cildi ağda için çok hassas olan insanlar için iyi bir alternatif olduğunu söylüyor. İyi sonuçlar için saçın yaklaşık çeyrek inç uzunluğunda (yaklaşık bir kirpik uzunluğunda) olması gerektiğini unutmayın.

BTW: Şeker mumunuzu kendin yapmak istemiyorsanız , Blue Milk & Honey’den bunun gibi, kullanmak için herhangi bir şerit gerektirmeyen , mağazadan satın alınan şekerleme kitleri vardır .

Tıraş olmak

Biliyorsun, seviyorsun … Tamam, belki sevmiyorsun. Ancak tıraş olmak hızlı, ucuz ve ufak tefek bakım gerektiriyorsa koltuk altı tüylerini almak için kolaydır.

Tobia, “Tıraş, sadece tüyü deri yüzeyine kadar keser ve kökünden çıkarmaz, bu da kılın bir veya iki gün içinde tekrar çıkacağı anlamına gelir” diyor.

En iyi sonuçlar için yüksek kaliteli bir tıraş makinesine yatırım yapmak önemlidir. Tobia, “Düşük kaliteli bir tıraş bıçağı daha çabuk matlaşarak cildinizde daha fazla sıyrık ve kesik oluşmasına ve tıraş bıçağı darbeleri ve iltihaplanma riskinin artmasına neden olur” diye uyarıyor.

Tüy Dökücü Kremler

Çok fazla tıraş ediyorsanız, tüy dökmek, kolaylık ve uygun fiyat açısından bir sonraki en iyi seçenektir. Tüy dökücü kremler, görünen tüyleri çözmek için cilde uygulanır. Tobia, “Saç folikülünün cildinizin yüzeyine olan keratin bağlarını parçalamak için aktif bileşenler kullanır” diye açıklıyor.

Tüy dökücülerin en büyük riski cilt reaksiyonlarıdır: kızarıklık, kaşıntı, kurdeşen, yanıklar ve hatta kabarcıklar. Ciraldo, “Kimyasal tahriş, ürün sadece saça yayılmak yerine cilde yanlış bir şekilde sürüldüğünde her zaman tüy dökücülerin potansiyel bir yan etkisidir,” diye uyarıyor.

Eğer sahip hassas cilt , vücudunuzun küçük, gizli alan üzerinde bir yama testi yaparak başlayın; 72 saat sonra, çukurlarınıza yaymanın güvenli olup olmadığını anlayacaksınız. Nadir tüy dökücü kremini, minimum koku faktörü ile zulümsüz bir seçenek deneyin.

İLGİLİ: Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm

Epilasyon

Ağda ve şekerleme gibi epilatörler de koltuk altı kıllarını kökünden çekerek çalışır. Epilasyondan elde edilen sonuçlar uzun ömürlüdür ve bir epilatörün başarıyla çekmesi için saçınızın çok uzun olması gerekmez. Tobia, “Görünür bir saç gördüğünüzde bunu temelde yapabilirsiniz” diyor.

Büyük bir dezavantaj var: “Epilasyonla ilişkili çok fazla ağrı var” diye itiraf ediyor.

Batık tüyler ve sivilceler epilasyonda biraz risklidir, ancak önce koltuk altlarınızı hızlıca fırçalayarak bu sorunları önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Tobia, “Cihaza yüzey seviyesinde saça en net erişimi sağlamak için bir epilatör kullanmadan önce cildinizi pul pul dökün” diyor. ” Glo’s Sugar Melt harika bir vücut peelingidir.”