Bikini Bölgesindeki Batıklar Nasıl Geçer?

Bikini bölgesindeki batıklar: oluşan batıklar oldukça can sıkıcı olmaktadır. İç içe geçmiş kasık kılları son derece yaygındır çünkü bikini bölgesindeki saç, vücudunuzun diğer bölümlerindeki tüylerden daha kalın ve daha kıvrımlıdır. Bu, saçın yukarı ve dışarı çıkmak yerine cilde geri dönme şansı daha fazla olduğu anlamına gelir. Saç ne kadar kalınsa, uç o kadar keskin olur ve cildi o kadar kolay delebilir. Kıvırcık saç ayrıca doğal bir kıvrıma sahiptir, bu da bükülme ve cilde dönüşme yeteneği yaratır. Bu faktörler birleştiğinde, iç içe geçmiş bir kasık kılı alma şansınız yüksektir.

Ve kulağa hoş gelmiyorsa, bunun nedeni kesinlikle öyle. Batık tüyler, enfekte olurlarsa ağrılı, çirkin ve hatta tehlikeli olabilir .

Ancak, büyümüş tüylere mahkum değilsiniz. Biraz önleme ve bilgi birikimiyle, her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilirsiniz: düz, tüysüz bikini bölgesi.

İLGİLİ: Yüz Tüyleri Nasıl Alınmalı? 10 Farklı Yöntem

Epilasyon

Kusursuz cilde doğru ilk adım, saçta keskin bir kenar oluşturan bir tıraş bıçağı kullanarak doğru şekilde tıraş olmaktır. Büyümüş tüyleri önlemek için, cildinizi yumuşak bir sabunla yıkayarak, nemlendirici tıraş kremi veya jeli uygulayarak ve tıraştan sonra bölgeyi kurutarak tıraştan önce kasık bölgesini astarlayın. Tıraş makinenizin saç tipinize göre doğru miktarda bıçağa sahip olduğundan ve kör olmadığından emin olun . Öğrenme kasık tüylerini traş nasıl doğru kızarıklık, jilet yanık ve darbe kaçınarak bir yakın tıraş edinmesini sağlayacak.

* Daha temiz ve eşit bir tıraş için tıraş olurken tıraş makinenizi sık sık durulayın.

Ağda yapmak sizin tarzınızsa, bazı önlemler almak isteyeceksiniz. Ağda ile keskin kenarlar yaygındır çünkü saç, kütikülden çıkarılmak yerine cilt yüzeyinin üstünde veya altında kırılabilir. İster evde ister salonda ağda yapıyor olun, ağda yaptığınız bölgeyi hizmetinizden en az iki gün önce pul pul döktüğünüzden emin olmak isteyeceksiniz. fur.’s Silk Scrub (48 $), kasık bölgesi için üretilmiş, Ph dengeli, nazik bir peeling maddesidir. Ayrıca cildinizi nemlendirerek nemlendirmek ve hassasiyet sorunlarına yardımcı olan tamamen doğal ağda ile deneyler yapmak isteyeceksiniz.

Malin + Goetz’den gelen gibi özel kremler ile mevcut büyümüş tüylere özen gösterin

Randevu alıyorsan internette saygın bir salon ve teknisyen ara ya da sadece ağda yapılan bir salonu dene. Rastgele bir şansla şansınızı denediğinizden çok daha iyi bir deneyime sahip olacaksınız.

Tıraş olma veya ağda yapma fikriyle evli değilseniz, bunun yerine başka bir tüy alma yöntemi kullanmayı düşünebilirsiniz. Şekerleme cilde karşı çok daha yumuşaktır . Teknik, ağdadan farklı olarak tüyleri büyüme yönünde alan bir macun kullanır ve saç kırılmasını en aza indirir.

Epilasyon Sonrası Bakım

Cildinizi doğru durumda tutmak, hangi tüy alma yöntemini seçerseniz seçin, iç içe geçmiş kasık tüylerini de önleyecektir. Eski atasözü, “bir ons önlem, bir kilo tedavi değerindedir”, özellikle iç çamaşırınız yeni tıraş edilmiş bikini bölgenize sürtündüğünde geçerlidir.

Bölgeyi sık sık pul pul dökmek istersiniz. Düzenli olarak ölü deri hücrelerinden kurtulmak, kuru bölgelere takılmak yerine tüylerin yukarı bakmasına yardımcı olur. Genel olarak, bölgeyi haftada en az bir kez pul pul dökmelisiniz. Bununla birlikte, ideal sıklık cilt tipinize, kullandığınız diğer tıraş ürünlerine, ne sıklıkta tıraş olduğunuza ve elinizdeki mevsime bağlıdır. Eksfoliye etmek için ürün yerine el bezi kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak özellikle aşındırıcı herhangi bir şeyden kaçının.

Ayrıca sık sık nemlendirmek istiyorsun. Deodorant sabunları, sıcak su ve soğuk hava koşullarının tümü kuru cilde neden olabilir veya cildi kötüleştirebilir. Duştan sonra cildin yumuşak ve esnek kalması için bir losyon kullandığınızdan emin olun. Cilt yumuşak olduğunda, saçın kırılması o kadar kolay değildir. Gün boyunca su içerek de nemlendirin.

Giydiğiniz kıyafetleri izlemek de önemlidir. Tıraştan sonraki ilk birkaç saat içinde bikini bölgenizin etrafına takılan herhangi bir giysi, tüylerin cilde geri dönmesini sağlayabilir.

Son olarak, PFB’nin Vanish Gel gibi bir çarpışma savaşçısını elinizin altında tutmak istersiniz . En iyi niyetle bile, çatlaklardan düşen birkaç iç içe geçmiş kıl olabilir. Bu sadece darbeleri kontrol altında tutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onlarla birlikte gelen sivilcelerden veya enfeksiyonlardan da kurtulacaktır.