Nutrisystem Diyeti Nedir?

Nutrisystem diyeti, evinize teslim edilen önceden paketlenmiş yiyeceklere odaklanan porsiyon kontrollü bir beslenme planıdır. Bazı öğünler , tam tahıllar ve nişastalı olmayan sebzeler gibi düşük glisemik indeksi olan yağsız protein ve karbonhidratları vurgular . Genellikle dondurulmuş ve / veya işlenmiş önceden paketlenmiş gıdalara ek olarak, diyeti takip edenlerin marketten yemek planlarına sebze, meyve, az yağlı süt ürünleri ve protein eklemesi teşvik edilir.

Nutrisystem, 1970’lerin başında annesinin kilo verme konusundaki defalarca girişimlerini izlemekten ilham alan girişimci Harold Katz tarafından yaratıldı. Katz ilk kilo verme merkezini Philadelphia’daki evinin yakınında kurdu ve ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde bayilikler satmaya başladı. 1990’lara gelindiğinde, program popüler bir ısıt ve ye yemek dağıtım servisine dönüştü.

Diyetin öncülü, yemek planlamanız ve hazırlamanız gerekmiyorsa kilo vermenin daha kolay olabileceği fikrine dayanıyordu. Birçok insan, günlük kalori alımını düşük tutmak için hazır, önceden porsiyonlanmış yemeklerin ve atıştırmalıkların kolaylık faktörünü, kilo kaybına yol açabilecek çekici bir seçenek bulmuştur. Ancak, bu öğünlerin maliyeti bazıları için engelleyici olabilir.

Ancak Nutrisystem, kendi yiyeceklerini, restoran yemeklerini ve ev yapımı yemeklerini diyetlerine dahil etmek için müşterileriyle birlikte çalışıyor. Erkekler, kadınlar, vejetaryenler ve tip 2 diyabetli kişiler için de farklı yemek programları mevcuttur. Plan dahilinde bir kilo verme uygulaması ( NuMi ), kilo verme danışmanlık hizmetleri ve egzersiz rehberliği de sunulmaktadır.

İLGİLİ: 5 Faktör Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

2021 US News ve World Report Best Diets, Nutrisystem diyetini En İyi Diyetler sıralamasında 20 numaraya yerleştiriyor ve genel olarak 3.5 / 5 puan veriyor. Nutrisystem’in popülaritesi kısmen ünlülerin desteğine bağlanabilir. Janet Jackson, Marie Osmond ve Dan Marino dahil olmak üzere spor ve eğlence şahsiyetlerinin tümü, markanın ücretli sözcüleridir.

Program, porsiyon kontrolü ile kaloriyi kısıtladığı için kilo kaybına neden olabilirken, uzun vadeli kilo yönetimi için sağlıklı beslenme alışkanlıkları öğretmez . Beslenme uzmanlarının neden Nutrisystem’i sürdürülebilir bir kilo verme planı olarak önermediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Nutrisystem Diyeti Nedir
Nutrisystem Diyeti Nedir

Nutrisystem Diyeti: Ne yiyebilirsin?

Nutrisystem Diyeti, çeşitli kilo verme hedeflerine ve farklı bütçelere uyacak bir dizi program sunar. Erkekler ve kadınlar için ayrı programların yanı sıra vejetaryenler ve tip 2 diyabet hastaları için planlar vardır. Her plan günde üç öğün artı kadınlar için bir atıştırmalık ve erkekler için iki ara öğün sağlar.

Her biri yiyecek için biraz farklı seçenekler sunan üç plan seviyesi vardır (“Temel”, “Benzersiz Size Özel” ve “Benzersiz Sevginiz”). Her planda, porsiyon kontrollü yemeklerin yanı sıra çevrimiçi araçlara ve bir akıllı telefon uygulamasına erişim alacaksınız . Sorular, endişeler ve genel destek talepleri, telefonla ulaşılabilen zayıflama danışmanları tarafından ele alınır.

Her plan dahilinde, kendi yemeklerinizi seçebilir veya sizin için yemek seçtirebilirsiniz (“Şefin Seçimi”). Ayrıca vücut tipinize, hedeflerinize ve yemek tercihlerinize göre yemek seçimlerini kişiselleştirebilirsiniz. Bu seçeneği seçmek için kısa bir otomatik sınav yapacaksınız.

İLGİLİ: Sıfır Göbek Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Planda yediğiniz yiyeceklerin çoğu Nutrisystem tarafından sağlanmaktadır. “Temel” öğünler rafta stabildir (dondurulmamıştır) ancak “Benzersiz Sevgiler” ve “Benzersiz Sevgiler” planlarındaki daha yüksek kaliteli yemekler hem dondurulmuş hem de dondurulmamış seçimleri içerir. Daha pahalı planlar, yemek ve atıştırmalık seçenekleri açısından daha geniş seçenekler içerir.

Programın ilk haftası “vücudunuzu yeniden başlatmak” için tasarlanmıştır ve sonraki haftalara göre daha kısıtlayıcıdır. Bu hafta boyunca sadece markanın yiyecek ve içeceklerini tüketiyorsunuz. Bu haftalık program, 10 kilodan daha az hızlı kilo vermek için tasarlanmıştır ve daha uzun vadeli bir yemek planına yatırım yapmadan satın alınabilir.

İlk haftadan sonra Nutrisystem müşterileri hafta boyunca iki esnek öğün dahil eder. Bu yemekler, satın aldığınız malzemeler kullanılarak hazırlanır. Müşterilerin hangi yiyeceklerin uyumlu olduğunu bilmeleri için bakkaliye kılavuzları sağlanır. Esnek yemekler olarak restoran yemeklerine izin verilir. NuMi uygulaması, dışarıda yemek yerken hangi menü öğelerinin seçileceği ve hangisinden kaçınılacağı konusunda özel rehberlik sağlar.

Nutrisystem Diyeti Ne yiyebilirsin
Nutrisystem Diyeti Ne yiyebilirsin

Ne bilmek istiyorsun

Nutrisystem Diyeti günlük planı, üç öğün artı kadınlar için bir atıştırmalık veya erkekler için iki atıştırmalık sağlar. Belirli bir yemek zamanlaması yoktur ve plan için oruç tutmak gerekmez. Satın alınacak özel kitap yoktur, ancak NuMi uygulaması şiddetle tavsiye edilir. Kilo verme danışmanları da telefonla ulaşılabilir.

Nutrisystem’in danışmanlarının, bir önlisans veya bir lisans derecesine sahip olmalarına rağmen, bir beslenme derecesine sahip olmaları gerekmez. Ayrıca beslenme , zindelik, sağlık ve kilo verme bakımı konularında bilgili olmaları teşvik edilir .

İLGİLİ: Haşlanmış Patates Diyeti Nedir?

Ancak Nutrisystem Diyeti  herkes için değil. Şirkete göre hamile olan kadınlar ek kaloriye ihtiyaç duydukları için Nutrisystem’e devam etmemelidir. Emziriyorsanız ve çocuğunuz en az 6 aylıksa ve katı yiyecekler yiyorsa, daha fazla kalori sağlayan değiştirilmiş bir Nutrisystem Diyeti planı kullanabilirsiniz. Nutrisystem, daha fazla bilgi için iletişime geçebileceğiniz bir telefon numarası sağlar.

Ek olarak, web sitesine göre çölyak hastalığı olan kişilerin Nutrisystem Diyeti kullanmaları tavsiye edilmiyor. Glüten bileşenleri içermeyen ve buğday içermeyen bir menü sunabilen birkaç menü öğesi sunarlar, ancak sertifikalı glütensiz yiyecekler sunmazlar.

Soya, yer fıstığı veya latekse alerjisi olanlar, anoreksi veya bulimia gibi yeme bozukluğu olan, kronik böbrek hastalığı olanlar veya ketojenik diyet uygulayanlar dahil Nutrisystem kullanmaması gereken diğer kişiler . 400 pound veya daha fazla ağırlığa sahip kadınlar ve 450 pound veya daha fazla ağırlığa sahip erkekler, bir Nutrisystem planına başlamadan önce bir doktorun onayına ihtiyaç duyar.