Purium Diyeti Nedir?

Purium diyeti, enerjinizi artırmayı, uykunuzu iyileştirmeyi ve metabolizmanızı sıfırlamayı vaat eden 10- veya 30 günlük bir arındırmadır . Programın savunucuları, 20 pound’a kadar kaybetmenize yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bu kesinlikle cazip görünse de, bu planı denemeden önce dikkate almanız gereken önemli noktalar vardır.

Purium, 2004 yılında ” The Green Foods Bible ” ve Amy Venner-Hamdi’nin de yazarı olan David Sandoval tarafından kuruldu . Hem Sandoval hem de Venner-Hamdi beslenme ve sağlık alanında 20 yıldan fazla çalışmışken, ne kayıtlı diyetisyen ne de sertifikalı beslenme uzmanı .

Purium, diyet, detoks ve kilo vermeyle ilgili içecekleri, takviyeleri, tozları ve diğer ürünleri satan çok seviyeli bir pazarlama şirketidir. Öğün yerine geçen karışımlar, takviyeler ve minimum meyve ve sebzeler , ” 30 Günlük Nihai Yaşam Tarzı Dönüşümü ” planının kısaltılmış bir versiyonu olan ” On Günlük Temizlik ” programını oluşturur .

Her iki diyetin de sadece belirli bir süre sürmesi amaçlansa da, ne sürdürülebilir kilo kaybını teşvik etme olasılığı ne de sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıkları öğretmez. Purium diyeti ve beslenme uzmanları tarafından neden önerilmediği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Purium Diyeti: Ne yiyebilirsin?

Kilo kaybı için pazarlanan iki farklı Purium programı vardır: On Günlük Temizlik planı ve 30 Günlük Nihai Yaşam Tarzı Dönüşüm planı. Şirket ayrıca düzinelerce başka diyet ürünü ve takviyesi satıyor .

İLGİLİ: Smoothie Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

10 günlük planı izleyenler, günde üç shake, birkaç saatte bir takviye ve günün sonunda bir turta-kiraz içeceği tüketmeyi bekleyebilir. Plan aynı zamanda “esnek gıdaların” küçük porsiyonlarına da izin veriyor. Diğer bazı onaylı içeceklerle birlikte günde 72 onsa kadar su içebilirsiniz. 30 günlük plan, üç öğünden sadece ikisinin Purium temelli olması dışında benzerdir.

Purium Diyeti Nedir
Purium Diyeti Nedir

Ne bilmek istiyorsun

Purium 10 günlük kilo kaybı temizliği, yağ yakmak, kas inşa etmek ve sindirim sistemini detoksifiye etmek ve temizlemek için vücuda yardımcı olmak için adiponektin hormonunu aktive ettiğini iddia ediyor .

Purium’a göre, salgıları ve takviyeleri vücudu besleyici yoğun, düşük kalorili süper yiyeceklerle doldurur ve şeker , tuz, karbonhidrat ve kimyasallar içeren yiyeceklere olan bağımlılıkların kırılmasına yardımcı olur . 10 günlük arınmada, üç ana öğünün tamamı Purium ürünleri ile değiştirildiği için günde yaklaşık 600 kalori tüketeceksiniz.

İLGİLİ: 5 Faktör Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Yemek yerine koyma karışımları ve takviyeleri iki saatlik aralıklarla dağıtılır. İşte sabah 7’de uyanırsanız 10 günlük plandaki tipik bir program nasıl görünebilir? Flex yiyecekler veya içecekler bu aralıkların herhangi üçünde tüketilebilir.

 • 07:00: 2 tablet Super Amino 23 ve su
 • 09:00: Power Shake (20 oz. Su ile); 2 kapsül Biome Medic; 1-2 kapsül Super CleansR
 • 11:00: 5 tablet Super Amino 23 ve su
 • 13:00: Power Shake (20 oz. Su ile); 2 kapsül Biome Medic; 1-2 kapsül Super CleansR
 • 15:00: 5 tablet Super Amino 23 ve su
 • 17:00: Power Shake (20 oz. Su ile)
 • Yatmadan 30-60 dakika önce: Apothe-Cherry (8–10 oz. Suyla)

Bu planda spor aktiviteleri tanıtılmamaktadır. Aslında, talimatlara göre egzersiz, hafif yürüyüş ve yoga ile sınırlandırılmalıdır . Talimatlar ayrıca planda çalışırken her gece iyi bir gece uykusu almanızı önerir. Takipçiler, programı terk etme eğiliminde olduklarını hissederlerse, ek bir esnek yemek servisi veya yaşam tarzı bir yemek yemeyi de seçebilirler.

Ne yemeli

 • Purium ürünleri
 • Bazı meyve ve sebzeler
 • Bazı tatlandırıcılar
 • Belirli içecekler
Ne Yememeli

 • Tahıllar ve nişastalar
 • Et, yumurta, süt ürünleri
 • Kafein ve alkol

Purium Ürünleri

Hem 10 günlük hem de 30 günlük paketler, Power Shake tozu, Apothe-Cherry konsantre vişne suyu, Super Amino 23 amino asit takviyeleri, bağırsak desteği için Biome Medic takviyeleri ve sindirim sistemini “temizlemek” için SuperCleansR takviyeleri içerir.

Meyve ve sebzeler

Günde üç porsiyon “esnek yiyecek” veya “esnek içecek” verilir. Esnek yiyecekler arasında avokado , elma , karpuz , salatalık , brokoli , karnabahar , kimchi ve yaz kabağı bulunur . Bunların çoğu için porsiyon büyüklüğü bir bardaktır.

Purium Diyeti Ne yiyebilirsin
Purium Diyeti Ne yiyebilirsin

Tatlandırıcılar

Esnek yiyeceklerinizi organik tropik yağ, taze sıkılmış limon, Himalaya deniz tuzu , çiğ bal veya taze otlar ve baharatlarla tatlandırın.

İLGİLİ: Sıfır Göbek Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Flex İçecekler

Bunlar tek başına tüketilebilir veya Power Shake tozu ile karıştırılabilir, ancak bunlar günlük üç porsiyon yiyecek veya içecek için sayılır: kenevir, badem, hindistancevizi veya yulaf sütü ; kombucha ; organik sebze suyu; kafeinsiz bitki çayı; hindistan cevizi suyu ; ve Purium yeşil içecekler.

Et, Yumurta, Süt Ürünleri

Purium programlardır vegan ve hiçbir hayvansal ürünler izin verilmektedir. Talimatlar, temizliğe başlamadan önce iki ila üç gün boyunca et, süt ürünleri ve işlenmiş gıdalardan kaçınmanızı önerir.