Isagenix Diyeti Nedir?

Isagenix diyeti, kilo vermeyi destekleyen bir öğün yerine koyma programıdır. Plan , vücudu doğal olarak “detoksifiye ettiğini ” ve yağ yakmanıza yardımcı olduğunu iddia eden takviyeler, sallar, barlar ve hapları içerir . Şirketin yaratıcıları, Isagenix’in etkili, bilime dayalı takviyeler sunduğunu, ancak tüm sağlık iddialarının doğrulanmadığını belirtiyor.

2002 yılında kurulan Isagenix, çok seviyeli bir pazarlama şirketidir. Bu, şirketin tüketicilere ürünlerini satmaları için para teklif ettiği ve bir distribütör olduğunuzda kar elde etmek için ek satış görevlileri işe alabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca müşterilere doğrudan satış yaparak da para kazanıyorsunuz. Başka bir deyişle, şirket bir piramit satış stratejisine dayanıyor.

Isagenix 30 Günlük Sistem, şirketin birincil ürünlerinden biridir. Uzun vadede “sağlıklı” kilo kaybı için kullanılabilen bir temizleme ve yağ yakma başlangıç ​​programı olarak pazarlanmaktadır. Aylık 400 doların biraz üzerinde bir maliyeti vardır ve “arınma” ve kilo vermeye yardımcı olduğunu iddia eden öğün yerine geçen karışımları ve takviyeleri içerir. Bu takviyeler, Natural Accelerator adı verilen bir Isagenix yağ yakıcı kapsülü ve bir IsaFlush müshil kapsülünü içerir. Şirkete göre, plandaki “arınma günleri”, aralıklı oruç tutma şekli olarak vücudunuzu toksinlerden arındırmak içindir.

Web sitesine göre şirketin vizyonu, dünya sağlığını etkilemek ve insanları fiziksel ve finansal acılardan kurtarmaktır.

İLGİLİ: Slim Fast Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Ancak, yüksek bir aylık maliyetle geldikleri için bu ürünleri herkes erişilebilir bulmayabilir. Isagenix, kilo vermeyi teşvik ettiği gösterilen kalori kısıtlaması ve aralıklı oruç kullanırken, yöntemleri ve ürünleri sorgulanmaya devam ediyor.

Isagenix Diyeti Nedir
Isagenix Diyeti Nedir

Isagenix Diyeti: Ne yiyebilirsin?

Isagenix 30 Günlük Sistem, haftada beş sallama günü ve iki temizleme gününden oluşur. Sarsıntılı günlerde, bu planı izleyenler iki öğün yerine Isagenix shake (240-280 kalori) ve ardından 400 ila 600 kaloriden oluşan normal düşük kalorili bir öğün alır.

Arındırılmış günlerde, sallamak veya yemek yemek yerine dört küçük porsiyon Isagenix Cleanse for Life içeceğinin yanı sıra çok az miktarda önerilen meyve ve Isagenix onaylı atıştırmalıklar tüketeceksiniz.

İLGİLİ: Purium Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Ne bilmek istiyorsun

Aşağıdaki ürünler, kilo vermeye ve korumaya yardımcı olduğu iddia edilen sallamalar, temizleyiciler, atıştırmalıklar, yağ yakıcılar ve diğer öğeleri içeren Isagenix 30 Günlük Sistem paketine dahildir.

  • Isalean Shake: Peynir altı suyu ve kazein (süt) proteini karışımı içeren bir öğün yerine geçen içecek . Aynı zamanda vitaminler, mineraller, şeker ve diğer katkı maddelerini içerir. Her shake, porsiyon başına yaklaşık 240 kalori, 23 gram protein, 27 gram karbonhidrat, 5 gram yağ ve 11 gram şekerdir.
  • Cleanse For Life Drink: Aloe vera, şifalı bitkiler, bazı B vitaminleri ve şekerden oluşan ve arınma günlerinde temel bir bileşen olarak tanıtılan bir karışım. İçecek, detoksifikasyon, metabolizma ve bağışıklık sistemlerini desteklediğini iddia ediyor. 
  • Ionix Supreme: Geliştirilmiş enerji, dayanıklılık ve zihinsel performans için adaptojenlerle tonik olarak pazarlanan şifalı bitkiler, vitaminler ve şekerlerin sıvı bir karışımı.
  • Isagenix Snacks: Şeker, protein karışımı, elektrolitler ve diğer bileşenleri içeren çiğnenebilir küçük gofretler. 
  • IsaFlush: Müshil ve birincil aktif bileşen olarak magnezyum içeren ve bitkisel ve mineral karışımı içeren kapsüller. Ürün, sindirim sisteminizi dengelediğini ve besin emilimini iyileştirdiğini iddia ediyor.
  • Doğal Hızlandırıcı: Birincil aktif bileşen olarak yeşil çay içeren yağ yakıcı kapsüller. Vitamin ve bitki karışımı, daha iyi yağ yakımı için metabolizmayı hızlandırdığını iddia ediyor .
  • AMPED Hidrat Çubukları: Suda karıştırılmaya hazır toz halindeki vitaminler, mineraller, elektrolitler ve şeker. Bu oluyor bir spor içmek reklamı sulu ve egzersiz programı sırasında yenilenir kalmak.
Isagenix Diyeti Sizin İçin Sağlıklı mı
Isagenix Diyeti Sizin İçin Sağlıklı mı

Isagenix Diyeti Sizin İçin Sağlıklı mı?

ABD Tarım Bakanlığı’nın Amerikalılar için 2020–2025 Beslenme Yönergeleri , sağlıklı ve dengeli bir diyet için meyveler, sebzeler, protein, az yağlı süt ürünleri ve tahıllar dahil olmak üzere çeşitli besleyici yoğun gıdaların tüketilmesini önermektedir . Isagenix sistemindekiler günde yalnızca bir öğün yemek yerler (ve temizlenen günlerde yemek yemiyorlar), bu nedenle gerçek gıdalardan elde edilen yeterli besinleri tüketmek neredeyse imkansızdır.

İLGİLİ: Smoothie Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Vücudunuzun sağlıklı bir kilo kaybı oranı için her gün belirli miktarda kaloriye ihtiyacı vardır . USDA, kilo kaybı için günde 500 kalorinin azaltılmasını önermektedir. Günde 2.000 kalori diyetinde bu, günde yaklaşık 1.500 kalori demektir. Ancak bu sayı, bir bireyin cinsiyetine, yaşına, kilosuna, boyuna ve fiziksel aktivite düzeyine bağlı olarak değişebilir. Isagenix diyetini takip edenler, sallama günlerinde 1.500 kalori işaretine ulaşmada zorluk çekecek ve arınma günlerinde olduğundan çok daha az tüketeceklerdir. Kişisel kalori ihtiyaçlarınızı öğrenmek için bu hesap makinesini kullanın.