Nişasta Saç Maskesi Tarifi

Saç güzelliği ve bakımında yenilik olan nişasta saç maskesi tarifi birçok kişinin dikkatini çekti.Mısır nişastası olarak da bilinen mısır, mutfakta atole, bebek maması hazırlamak, soslara vücut vermek, kızarmış yiyecekleri taşmak ve çok çeşitli tatlılar hazırlamak için kullanılan, hafif bir tada sahip, lezzetli ve lezzetli bir mısır unudur. gastronomi dışında birçok kullanım alanı sağlayabiliriz.

Mısır nişastası ciltte çok sayıda fayda sağlar, talk olarak kullanılması vücuttaki aşırı terlemeyle mücadele eder ve bebeklerde bebek bezi iltihabını önler, tahrişi, yanmayı ve kaşıntıyı giderir. Yüzde yağlı ciltler için gevşek pudra olarak kullanılabilir veya cildin yağlılığını kontrol etmek için matlaştırıcı bir tonik hazırlayabilir, burada tarifi.

Bu güçlü besin; demir, fosfor, çinko, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve grup A, B, C ve E vitaminlerinin kaynağıdır. Mısır nişastası, saçta sağlıklı kalması için de kullanılabilir. ve saç lifi cildin bir parçasıdır ve beslenmeyi gerektirir.

Bu sefer sadece tek bir malzeme kullanarak, günün yıldız ürünü olan “mısır nişastası” ile bir saç maskesi hazırlayacağız, sizi temin ederim ki mutfağınızda değerli bir hazine var. Saçtaki nemlendirmek, güçlendirmek, pürüzsüzleştirmek, elektriklenmeyi ve fazla yağı azaltmak için ekonomik bir tedavidir. Hadi işe koyulalım ve başlayalım.

Nişasta Saç Maskesi Tarifi
Nişasta Saç Maskesi Tarifi
Nişasta Saç Maskesi için Malzemeler:

½ bardak su.

Bir kaşık dolusu mısır nişastası.

Not: Bol veya uzun saçlar için ölçümleri ikiye katlayın

Hazırlık:

Bir yığın yemek kaşığı mısır nişastasını yarım bardak soğuk suda eritin, sıvı bir karışım elde ettikten sonra ve topaksız hale getirin, küçük bir tencerede kısık ateşe getirin, homojen bir krema elde edene kadar sürekli karıştırın, ocağı kapatın ve bekletin.

İLGİLİ: Slim Fast Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Uygulama.

Krem doğal olarak soğuduğunda saça kökten uca bolca sürüyoruz, bir bone veya plastik torba ile sarıyoruz, maskenin 30 dakika etki etmesine izin veriyoruz ve her zamanki gibi saçları yıkıyoruz.

Sonuçlar.

İlk fark ettiğimiz sonuç yumuşaklık hissidir, saçlar daha pürüzsüz hisseder, taramak daha kolay olur ve kurutmak veya ütülemek için daha az ısıya ihtiyaç duyar. Gördüğümüz ikinci sonuç, birkaç gün süren sağlıklı ve doğal bir ışıltıdır. Bu maskeyi haftada iki kez yapmanız uygundur, sonucu seveceğinizi temin ederim. En iyi yanı, bunun bulacağınız en pratik ve ekonomik tedavilerden biri olmasıdır.