Slim Fast Diyeti Nedir?

Slim Fast diyeti, şirket tarafından formüle edilen öğün yerine geçen içeceklere ve atıştırmalıklara odaklanan bir kilo verme planıdır. Sarsıntılar normal, düşük şekerli ve yüksek proteinli çeşitlerde gelir ve atıştırmalıkların her biri 100 kaloridir. Şirket, kilo verme sonuçlarının bir hafta içinde mümkün olduğunu iddia ediyor.

Slim Fast yemek planı ve ürünleri, şirketin 1977’de kurulduğu ilk günden bu yana yıllar içinde değişti. Orijinal diyet shake serisi çikolata, vanilya ve çilek aromalarıyla geldi ve diyet planı, kahvaltı ve öğle yemeği için bir shake ve ardından bir “mantıklı akşam yemeği.”

1990’larda Slim Fast ürün yelpazesini yemek yerine geçen barları içerecek şekilde genişletti. 2000’li yılların ortalarında düşük karbonhidratlı diyetler popüler hale gelirken, şirket Slim Fast Optima ürünü ile düşük karbonhidratlı ve düşük şekerli alternatifleri piyasaya sürdü. Slim Fast, 2009 yılında programını, üç atıştırmalık, iki öğün değiştirme (shake veya bar) ve bir mantıklı öğün içeren 3-2-1 planına güncelledi.

Pek çok insan, Slim Fast’ı (ve Herbalife gibi benzer diyetleri ) kullanarak kısa vadeli kilo vermede başarılı oldu çünkü bu, popülaritesini anlatan, uygulaması kolay, düşük kalorili bir plan. Şirkete göre Slim Fast planı 50 klinik çalışmada test edildi ve kanıtlar bunun etkili bir kısa vadeli program olabileceğini gösteriyor. Ancak, kilo kontrolü için sürdürülebilir bir plan değildir.

2021 U.S. News ve World Report Best Diets, Slim Fast diyetini 26 numaralı En İyi Diyetler sıralamasında sıralar ve ona 2,8 / 5’lik bir genel puan verir. Sıralaması, kısa vadeli kilo verme başarı oranına dayanmaktadır, ancak Beslenme içeriğine bağlı olarak daha düşük puanlar ve uzun süreli kilo kaybı için karışık sonuçlar.

İLGİLİ: Purium Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Slim Fast diyetinde hızlı kilo verme olasılığı yüksektir ve savunucuları programda istediğiniz kadar kalabileceğinizi iddia eder. Ancak beslenme uzmanları Slim Fast’i uzun vadeli bir beslenme planı olarak önermiyorlar. Kalori-bakılmaksızın üzerinde kalmak ne kadar süre kısıtlayan en öğün yerine diyetler gibi bunlardan-herhangi Slim fast diyet kayıp ağırlık muhtemeldir edilecek kazanmış , normal yeme alışkanlıkları devam kez. Uzun süre diyete devam etmek, birçok sağlıklı gıdayı ve önemli besin maddelerini öğünlerin çoğundan çıkarır.

Slim Fast Diyeti Nedir
Slim Fast Diyeti Nedir

Slim Fast Diyeti: Ne yiyebilirsin?

Slim Fast planına devam etmeye karar verirseniz, günde altı kez yemek yiyeceksiniz. İki öğün bir Slim Fast shake ile değiştirilir ve bir öğün porsiyon kontrollüdür. Ayrıca arada üç adet 100 kalorilik atıştırmalık olacak.

Slim Fast olmayan yemeğiniz evde yenebilir veya pişirilebilir ve hiçbir yiyecek kısıtlanmamasına rağmen sağlıklı yemeye teşvik edilirsiniz. Yemeğin kalorisi de çok düşüktür, kadınlar için sadece 500 kalori ve erkekler için 800 kalori ile sınırlıdır. Ölçülü olarak alkol almayı tercih edebilirsiniz , ancak tüketiminizi sınırlamanız önerilir.

İLGİLİ: Smoothie Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Ne bilmek istiyorsun

Slim Fast markalı atıştırmalıklar satın alabilir veya evde kendi düşük kalorili atıştırmalıklarınızı yapabilirsiniz . 100 kalorilik atıştırmalık paketleri Slim Fast’ın Gelişmiş Beslenme programının bir parçasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tuzlu ve tatlı atıştırmalıklar vardır.

Slim Fast’e göre diyet yapan kadınlar planda günde yaklaşık 1.200 kalori , erkekler ise günde 1.600 kalori tüketiyor . Şirket, bunun haftada yaklaşık 1-2 poundluk makul bir kilo kaybına izin verdiğini iddia ediyor. Bununla birlikte, bazı insanlar günlük yeterli kalori almadıklarını fark edebilir ve öğünleri shake ile değiştirmek çok doyurucu bir yemek yolu değildir.

Slim Fast Diyeti Ne yiyebilirsin
Slim Fast Diyeti Ne yiyebilirsin
Ne yemeli

 • Slim Fast shake’ler, atıştırmalıklar ve yemek barları
 • Günde bir “mantıklı” yemek
 • Alkolsüz içecekler
 • Kahve
Ne Yememeli

 • SlimFast diyetinde hiçbir yiyecek açıkça yasaklanmaz, ancak kalori kısıtlanır

SlimFast diyetinin ana odağı, birkaç farklı formül ve tatla gelen shake’lerdir. Daha yeni Advanced Nutrition Shake’ler ve Smoothies, orijinal shake’lerden daha fazla protein ve daha az karbonhidrat sağlar.

Slim Fast ürünlerinin yapay bileşenler içerdiğini unutmayın. Ancak pek çok insan, evden uzakta besleyici bir smoothie yapmak genellikle bir seçenek olmadığından, onları uygun olmadığı için tercih eder.

İLGİLİ: 5 Faktör Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Bağlam için, burada Slim Fast shake’lerin bireysel porsiyonları için birkaç beslenme profili verilmiştir. “Diğer bileşenler”, birkaç isim vermek gerekirse, fruktoz, karragenan ve maltodekstrin gibi katkı maddelerinin bir listesini içerir.

Orijinal Slim Fast Chocolate Royale Shake Mix
 • 110 kalori
 • 4 gram yağ
 • 18 gram karbonhidrat
 • 4 gram lif
 • 10 gram şeker
 • 2 gram protein

İçindekiler: Şeker, ayçiçeği kreması, alkalize kakao tozu ve diğer bileşenler.