Jelatin Maskesi Yapımı

Jelatin Maskesi Yapımı oldukça kolay ve bütçenize uygun harika bir cilt maskesidir. Kendin yap yüz maskeleri şu anda çok popüler ve nedenini tamamen anlıyoruz. Avokado ve hindistancevizi yağı gibi yaygın ev yiyeceklerini alırlar ve onları lezzetli atıştırmalıklardan cilt bakımı güçlü rejimlerine dönüştürürler. Bu yaygın ev eşyalarından biri jelatindir. Diğer kolay bulunabilen bileşenlerle karıştırılan jelatin yüz maskesi,yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze daha yumuşak, daha genç bir görünüm kazandırmak için Kore yüz maskesi veya kömür yüz maskesi ile aynı şekilde kullanılabilir.

 • Neden Yüz Maskesi İçin Jelatin?
 • Jelatin Yüz Maskesi Nasıl Çalışır?
 • Jelatin Yüz Maskesini Denemeden Önce Bilmeniz Gerekenler
 • Kendi Jelatin Yüz Maskenizi Nasıl Yaparsınız Ve Kullanırsınız?

Temizlemenin En İyi Yolu, Güzel Bir Cilt

Ama neden jelatin? Cildiniz için ne işe yarar? Uzmanlar bu soruları cevaplayacak ve açıklayacak:

 • Jelatin yüz maskesi nasıl çalışır?
 • Jelatin yüz maskesini denemeden önce bilmeniz gerekenler
 • Kendi jelatin yüz maskenizi nasıl yapabilirsiniz?

Ayrıca, size daha yumuşak, daha genç ve kırışıksız bir cilt için daha iyi bir yol göstereceğiz . Ama önce jelatinin arkasındaki bilimi ve yüz maskesi olarak nasıl çalıştığını inceleyelim.

Jelatin Maskesi
Jelatin Maskesi 2

Neden Yüz Maskesi İçin Jelatin?

Jelatin çok basit bir şey gibi görünüyor. Jelatin artı biraz renk ve tat, hepimizin çocukken sevdiğimiz kıvrımlı, titrek davranışı Jell-O’nun temelidir. Öyleyse neden bir cilt bakım ürünü olarak faydalı olsun? Ve daha spesifik olarak, neden bir yüz maskesinde faydalı olsun ?

İlk soruyu yanıtlamak gerekirse, jelatin bir cilt bakım ürünü olarak kullanışlıdır çünkü cildinize yeni kolajen ekler ve zaten var olan kolajenin büyümesini destekler. Neden bunu yapıyor? Çünkü jelatinin kendisi kurutulmuş hayvan kollajenidir. Doğru, jelatin; balık, inek ve tavuk gibi hayvanların derisinden, kemiklerinden ve bağ dokusundan elde edilen kolajendir. Jelatini sindirerek en fazla faydayı elde edersiniz bahse girerim Jell-O yemenin cildiniz için iyi olduğunu bilmiyordunuz ancak doğrudan cildinize uygulayarak da bazı ödüller kazanabilirsiniz. Bu nedenle birçok yaşlanma önleyici krem, losyon ve balsamda bulunur.

İLGİLİ: Nişasta Saç Maskesi Tarifi ve Uygulama

İkinci soruyu cevaplamak için, jelatin bir yüz maskesi olarak kullanışlıdır çünkü bir sıvıyla karıştırıldığında ve kurumasına izin verildiğinde birbirine bağlanır. Jelatin ayrıca yapışkan hale gelme eğilimindedir ve birkaç dakika içinde cilde bağlanacaktır. Jelatini bir yüz maskesi bileşeni olarak kullandığınızda önemli hale gelen bu nazik yapışkan özelliktir. Bu bizi bir sonraki ilgili soruya getiriyor.

Jelatin Yüz Maskesi Nasıl Çalışır?

Jelatin yüz maskesi, diğer soyulabilir yüz maskelerine çok benzer : belirli şeyleri cilde koyar ve diğer şeyleri çıkarır. Jelatin yüz maskesi kurudukça, cildinize kolajen büyümesini teşvik eden ve teşvik eden, hasarlı cildi iyileştiren, elastikiyeti artıran ve hacim kazandıran nem ve besinler aşılar. Bu devam ederken, jelatin ayrıca cildinizin yüzeyinde bulunan kire, yağa, ölü hücrelere ve toksinlere hafifçe bağlanır. Kuru maskeyi çıkardığınızda, kir, yağ, ölü hücreler, toksinler ve hatta cildinizin küçük bir tabakası onunla birlikte gider. Bu pul pul dökülme, altındaki daha yeni, daha yumuşak cildi ortaya çıkarır. Bu nedenle, kozmetik bir maskeyi çıkardıktan sonra cildiniz her zaman daha pürüzsüz hisseder.

Tüm bunlar kulağa hoş gelse de, jelatin yüz maskeleri hiç de kırılgan değil. Bu cilt bakımı seçeneğini denemeden önce bilmeniz gereken bazı önemli şeyler var .

Jelatin Yüz Maskesi Denemeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Jelatin yüz maskesini çıkarmak bazen çok acıtabilir. Tüm soyulma maskeleri farklıdır, ancak bu ürünleri çıkarmaya çalışan insanların komik ve trajik videoları söz konusu ağrının herhangi bir göstergesi ise, jelatin yüz maskesi en iyi seçeneğiniz olmayabilir.

Jelatin yüz maskesi cildi soyulduğunda çıkardığı için, işlem kırmızı lekelere neden olabilir. Bu renk değişimi sadece geçicidir, ancak ilk peelinginizi yatmadan önceki gece yapmanızı öneririz. Bu şekilde, hiçbir yere gitmenize gerek kalmaz ve cildinizin kendini tamamen onarmak için zamanı olur.

Aromalı veya renkli jelatin kullanmamanız da önemlidir. Bu katkı maddeleri cildinizi lekeleyebilir ve bu da tamamen çıkarılması birkaç gün sürebilir. Sade, eski, tatlandırılmamış, renksiz jelatine yapıştırın ve iyi olacaksınız.

Jelatin Maskesi Yapımı
Jelatin Maskesi Yapımı

Jelatin Yüz Maskesi Nasıl Yaparsınız?

İşte kendi jelatin yüz maskenizi karıştırmak için ihtiyacınız olan şeyler:

1 paket tatlandırılmamış, renksiz, gıdaya uygun jelatin. Bunu herhangi bir bakkal veya markette satın alabilmelisiniz.

Tam veya% 2 süt. Gerçekten her tür süt işe yarar, ancak ne kadar fazla yağ ve laktik asit olursa o kadar iyidir. Bu yüzden tam yağlı süt öneriyoruz.

 • Ölçü kaşıkları
 • Küçük mikrodalgaya uygun kase veya fincan
 • Bal (isteğe bağlı)
 • Eski makyaj fırçası (isteğe bağlı)
Tüm malzemeleri topladıktan sonra, karıştırmaya başlama zamanı:
 • Mikrodalgaya uygun kaseye veya bardağa 1 çorba kaşığı jelatini ölç.
 • 2 yemek kaşığı süt ekleyin.
 • Jelatin kalın, yapışkan, yapışkan kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.
 • Karışımı 15 saniye mikrodalgada ısıtın.
 • Kaseyi veya bardağı mikrodalgadan çıkarın. Dikkatli olun, sıcak olabilir.

Jelatinin içine bir veya iki parmağınızı sokarak sıcaklığı test edin. Dokunulabilecek kadar sıcak olmalı ama yanacak kadar sıcak olmamalıdır. Aynı zamanda, çok soğuk olmamalı, yoksa jelatin doğru şekilde kurulmayacaktır. Karışım çok sıcaksa, tekrar denemeden önce soğumasını bekleyin. Karışım çok soğuksa, tam doğru olana kadar beş saniyelik aralıklarla mikrodalgada karıştır.

İsteğe bağlı: 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Balın tamamen çözülmesi için iyice karıştırdığınızdan emin olun.

Karışım koyulaşıp tekrar yapışkan hale geldiğinde, yüzünüze uygulama zamanı gelmiştir. Parmaklarınızı veya eski bir makyaj aplikatörünü kullanarak jelatin maskeyi yüzünüzün her yerine yayın. Kaşlarınızdan , göz çevrenizdeki deriden, doğrudan dudaklarınızdan ve kopmasını istemediğiniz saçlarınızın olduğu yerlerden kaçının . Unutmayın, bir jelatin maskeyi çıkarmak, yüzünüze ağda yapmak gibi olabilir, bu yüzden uygun şekilde uygulayın.

Karışımı on beş dakika kurumaya bırakın. Ayrılan süre geçtikten sonra, alttan başlayın (çene kemikleriniz ve çeneniz) ve maskeyi yukarı doğru soyun. Bitirdiğinizde, fazlalıkları ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu noktada hassas cildi tahriş edebileceğinden herhangi bir temizleyici kullanmamanız önerilir. Gözenekleri kapatmak ve sıkılaştırmak için yüzünüze soğuk su sıçratarak işlemi bitirin. Jelatin yüz maskesini çıkardıktan sonra kesinlikle evden çıkmanız gerekiyorsa , yeni maruz kalan cildi korumak için bir SPF 30 veya 45 güneş kremi uyguladığınızdan emin olun .

Kendi jelatin yüz maskenizi yapmak ne kadar eğlenceli olsa da, bazen cildinizi pürüzsüz, sağlıklı ve kırışıksız tutmak için daha güçlü bir yola ihtiyacınız vardır. Bu bizi bir sonraki bölümümüze götürür.

İLGİLİ: Çilekli Yulaflı Smoothie Tarifi

Temizlemenin En İyi Yolu, Güzel Bir Cilt

Berrak, güzel bir cilt elde etmenin en iyi yolu, kendin yap maskesi kullanmak değildir. İşte ayrıntılı olarak süreç.

Uyurken Silikon Yama Takarak Gelişmiş İyileşme Alın

Uyurken silikon cilt bandı takmak , cildinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını veya mevcut kırışıklıkları düzeltmesini önlemenin en iyi yoludur. Silikon, cildinizle yamanın kendisi arasında iyileştirici bir mikro iklim yaratır. Bu mikro iklim, cildinizin alt katmanlarından nemi çeker ve yüzeye yoğunlaşır. Bu nem daha sonra kuru alanları nemlendirmeye , kırışıklıkları gözle görülür şekilde yumuşatmaya ve cildi dolgunlaştırmaya yarar .

En iyi silikon cilt yamaları, SiO Beauty tarafından sunulanlardır. SiO Beauty yamaları beş benzersiz şekle sahiptir, böylece uyurken hedefe yönelik iyileşme elde edebilirsiniz.

 • Kaş
 • Yüz
 • Boyun
 • Göz gülümsemesi
 • Dekolte

Cildi yağsız bir temizleyiciyle temizleyin, tamamen kurulayın, seçtiğiniz pedleri uygulayın ve ardından iyi bir gece uykusu alın. Bu sekiz ila on saat boyunca cildiniz şifalı nemle ıslanacak. Sabah tekrar kullanılabilir pedi çıkarın ve koruyucu ambalajında saklayın. Ardından, günün geri kalanında nemi hapsedip nemlendirmek için en sevdiğiniz nemlendirici serumu kullanın.