Jenny Craig Diyeti Nedir?

Jenny Craig Diyeti, etkinliğini basit kalori, yağ ve porsiyon boyutunun kısıtlanmasına bağlayan bir kilo verme programıdır. Plana kayıtlı müşterilere, tüm öğünleri ve çoğu atıştırmayı kapsayan paketlenmiş yiyecekler sağlanır. Mevcut en popüler ticari zayıflama programlarından biridir ve milyonlarca insanın başarılı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olmuştur. Takip etmesi kolay yemek planlarına ek olarak, Jenny Craig bir danışmanla yüz yüze veya telefon görüşmeleri yoluyla motivasyon desteği sağlar . Ama senin için doğru mu?

Jenny Craig, 1983 yılında Avustralya’nın Melbourne şehrinde Jenny ve Sydney Craig tarafından kuruldu. 1985’te Amerika Birleşik Devletleri’ne genişledi ve bugün dünya çapında 600’den fazla kilo yönetimi merkezine sahip. Program, beslenme danışmanlığı ve desteğini porsiyon kontrollü dondurulmuş gıdalar, taze meyve ve sebzeler ve az yağlı süt ürünleri ile birleştirir. Plana kayıtlı müşterilere önceden paketlenmiş yiyecekler ve marketten alınan taze yiyeceklerle ek yemekler sağlanır.

Jenny Craig Diyeti Ne yiyebilirsin?

Jenny Craig, evde alışveriş yapmaya veya yemek hazırlamaya vakti olmayan insanlar için idealdir . Programda, çok çeşitli Jenny Craig kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri, tatlıları ve atıştırmalıkları arasından seçim yapabilir ve ek taze meyveler, sebzeler ve sağlıklı yiyecek seçenekleri sunabilirsiniz .

Jenny Craig Diyeti Nedir
Jenny Craig Diyeti Nedir

Ne bilmek istiyorsun

Jenny Craig diyetinde günde altı kez yersiniz – üç öğün yemek, iki ara öğün ve tatlı. Program sırasında kalori saymaya, yiyecekleri tartmaya veya porsiyonları ölçmeye gerek yoktur.

Kullanıcılar, eve teslim için telefonla veya çevrimiçi olarak sipariş edilebilen veya yerel bir Jenny Craig kilo verme merkezinde satın alınabilen 100’den fazla ana yemek ve atıştırmalıktan oluşan bir menüden seçim yapar.

Beslenme uzmanı değiller, ancak müşterilerin ulaşılabilir hedefler belirlemelerine , bir yemek planı geliştirmelerine, diyet zorluklarını ele almalarına ve yol boyunca başarıları kutlamalarına yardımcı olurlar .

İLGİLİ: Su Orucu Nedir? Ne yiyebilirsin?

Diyet alımı, müşterinin kilosuna, fitness alışkanlıklarına ve motivasyon seviyesine bağlı olarak günde 1200 ila 2300 kalori arasında değişmektedir . Jenny Craig kullanıcıları evde ya da program merkezinde haftada bir tartılıyor ve haftada ortalama 1-2 kilo veriyorlar.

Uyumlu Gıdalar

  • Jenny Craig tarafından önceden paketlenmiş yemekler ve atıştırmalıklar
  • Jenny Craig çeşniler, soslar ve çorbalar
  • Meyveler
  • Taze ve dondurulmuş sebzeler
  • Az yağlı süt ürünleri

Uygun Olmayan Gıdalar

  • Restoran yemeği
  • Listelenenlerin dışında mağazadan satın alınan yiyecekler
  • Jenny Craig markası dışındaki tatlılar ve tatlılar

Neredeyse tüm Jenny Craig yemekleri donmuş ve soğuk tutulması gerekiyor. Bu, sık sık yolda olan veya mikrodalgaya erişimi olmayan bazı kişiler için bir sorun olabilir.

Müşteriler , daha doyurucu olması için, meyveler ve sebzeler gibi yüksek lifli , düşük kalorili yiyecekleri yemeğe ekleyerek dondurulmuş antreleri “hacimlendirmeye” teşvik edilir . Hacimsel olarak bilinen bu, yoksun hissetmeden diyete uymayı kolaylaştırır. Her başlangıç ​​paketinde hacim kazandırmak için yararlı ipuçları verilmiştir.

İLGİLİ: Master Cleanse Diyeti Nedir? (Limonata Diyeti)

Örneğin, bir Jenny Craig tencerede kızartma yemeği kendi başına yeterince tatmin edici olmayabilir, bu nedenle Jenny Craig salata sosu veya benzeri bir garnitür içeren bir kama salatası ekleyebilirsiniz. Kahvaltıda ikiden fazla Jenny Craig waffle’ına ihtiyacınız varsa, biraz meyve veya diğer yağsız soslar ekleyebilirsiniz.

Jenny Craig Diyeti Ne yiyebilirsin
Jenny Craig Diyeti Ne yiyebilirsin

Jenny Craig’in günlük planı üç öğün yemek, iki atıştırmalık ve bir tatlıya izin veriyor. Plan için özel bir yemek zamanlaması veya gerekli oruç yoktur. Farklı Jenny Craig programları ve seçenekleri Jenny Craig web sitesinde mevcuttur .

Artıları

Jenny Craig programındaki müşteriler, her hafta danışmanlarıyla görüştüklerinde kapsamlı bir kilo verme programı alırlar. Destek, yemek ipuçları, tarifler, egzersiz motivasyonu ve kendi kişisel amigo kızınızı içerir. Tüm yiyecekler önceden paketlenmiştir, böylece tahminler porsiyon kontrolünden çıkarılır.

Motivasyon desteği, diyet planının başından itibaren Jenny Craig programına dahil edilmiştir. Birçoğu için, yüz yüze destek seçeneği, rakibi Nutrisystem’e karşı bir avantaj sağlar.

Jenny Craig yemeklerinin tadı güzel. Elbette her yiyeceğin tadını her insan çıkaramayacak ama genel olarak kalite tatmin edicidir.

Eksileri

Bazıları için Jenny Craig en uygun seçenek değil. Yemek tencerelerinin donmuş kalması ve ardından mikrodalgada yeniden ısıtılması gerekir. Gün içinde bu cihazlara erişiminiz yoksa, diyetinize uymanız daha zor olabilir.

Jenny Craig programının maliyeti sıklıkla diyet planının bir dezavantajı olarak gösterilmektedir . Seçtiğiniz plana, bulunduğunuz yere ve yılın zamanına bağlı olarak, maliyet günlük 15 ila 23 $ artı nakliye arasında değişebilir. Bir aylık yemek 550 ila 800 dolar arasında olabilir. Yemek ücretine ek olarak program ücretleri de vardır.

İLGİLİ: Isagenix Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Önceden paketlenmiş donmuş yiyeceklerin çoğu işlenir ve bazıları sodyumda yüksek olabilir. Ek olarak, bazı yemekler beyaz ekmek, şeker veya domuz pastırması gibi sağlıksız malzemeler içerir. Bazı insanlar için alerjiye karşı güvenli seçenekler olmayabilir ve yalnızca önceden paketlenmiş yemek yerken dışarıda yemek yemek planın bir parçası değildir.