Sunmi Diyeti ve 5 Günlük Egzersiz Programı

Bu makalemizde Sunmi diyeti ve geçirdiği fiziksel değişiklikler hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Sunmi o kadar zayıftı ki böyle devam ederse hayatını kaybetmekten korkuluyordu. Neyse ki kilo aldı.

Sunmi, 2007 yılında şu anda dağılmış olan Wonder Girls grubunda vokalist olarak çıkış yapan Koreli bir idol ve şarkıcı. Şu anda JYP Entertainment altında solo kariyerine devam ediyor . Her idol gibi, vücut ağırlığıyla da problemsiz değildi. Sunmi’nin diyeti ve geçirdiği fiziksel değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aşırı inceliğinizle ilgili sorunlar

Bu idol son derece ince fiziğiyle tanınıyor ve birçok kez bunun ona getirdiği stres hakkında konuştu. 2020 yılında Sunmi çıktı Bilmek Bros gösterisinde hangi, onun vücut ağırlığı sorunları hakkında herşeyi itiraf etti ve o korkulan nasıl o kilo vermeye devam ettiği takdirde o ölecekti.

ÖNERİLEN: BTS Suga Diyeti ve Günlük Egzersiz Rutini 2021

Gösterinin tanıtımı sırasında Sunmi, promosyonları sırasında 41 kg’a kadar kilo verdiğini açıkladı . Bu , 2018’de Heroine tanıtımı sırasında oldu. Burada böyle devam ederse hayatını kaybedeceğini düşündüğü için diyetini ve rutinini kilo almak için değiştirmeye karar verdi.

Birçok hayran, 1,66 metre yüksekliğiyle birleştiğinde aşırı inceliği konusunda endişeliydi ve bu da onu tehlikede gösteriyordu; bu yüzden K-Pop dünyasında çok nadir görülen bir şey olan kilosunu artırması için onu her zaman desteklediler.

Mutluluk kilo artışıyla geldi

Neyse ki Sunmi zamanla diyetini ve hayatını değiştirmeyi başardı. Şu anda ağırlığı 50 kg ve hayranları yeni ince ve düzgün figürüne şaşırdıkları kadar mutlular, ancak bunun ötesinde, çünkü gerçekten sağlıklı görünüyor.

ÖNERİLEN: BLACKPINK Rose Diyet ve Egzersiz Programı 2021

Ancak, Sunmi bir sonraki geri dönüşü için başka bir diyette gibi görünüyor . Diyetler, ne yazık ki, her idolün geri dönüşünde normal hale geldi . Sahneye hangi konseptle döneceğini ya da nasıl bir diyet uyguladığını henüz kesin olarak bilmiyoruz ama umarız şimdiye kadar olduğu gibi sağlıklı kalır .

Bildiğimiz tek şey, 50 kg’a ulaştığında, yeni görünümüne hayran kaldığı , daha seksi ve sağlıklı olduğu, mükemmel oturan giysiler ve yüzünde karakteristik bir parıltı olduğu. Nasıl yaptığını bilmek ister misin? Okumaya devam et.

Sunmi Fiziksel Özellikleri

İlk olarak, daha sağlıklı ve seksi bir vücuda sahip olmanızı sağlayan mevcut fiziksel özelliklerine bakacağız.

 • Boyu: 1.66 m.
 • Kilo: yaklaşık 50kg.
 • Yaş: 29 yaşında. Onun doğum günü 2 Mayıs.
 • Göğüs ölçüsü: 86 cm.
 • Bel çapı: 61 cm.
 • Kalça çapı: 86 cm.

Sunmi’nin Egzersiz Rutini

Sunmi daha çok kardiyo egzersizlerine ve ağırlık kaldırmaya güvenme eğilimindedir ; Rutinini değiştirerek, fena halde ihtiyaç duyduğu kiloyu alabildi. Aynı şekilde, bu yetenekli idol bir yoga aşığı çünkü onunla zihnini rahatlatabileceğine ve daha iyi hissedebileceğine inanıyor.

Kaçırılmaması gereken, Sunmi’nin dans rutinleri etkileyici ve sık sık birlikte dans etmeyi seviyor çünkü bu ona daha fazla enerji veriyor ve daha eğlenceli hale getiriyor. Bu antrenmanı haftada 5 gün uygulayabilir, ikisini dinlenmeye bırakabilirsiniz.

Yoga

Yoga, bu rutinin temel direklerinden biridir ve haftada iki veya üç gün bir saat uygulamanız gerekir. Ağırlık kaldırma egzersizleri yapmadan önce bile, esneklik, güç ve zindelik sağlayacak bazı yoga esnemeleri ile ısınabilirsiniz.

Kardiyo

Sunmi için kardiyonun ana kaynağı dans rutinlerinden geliyor. Sizin durumunuzda, her gün sevdiğiniz herhangi bir kardiyo egzersizinin 30 dakikasını uygulayabilirsiniz: koşu, bisiklet, dans, koşu bandı vb.

Ağırlık kaldırma ve vücut ağırlığı egzersizleri

Diğer idollerin rutinlerinden farklı olarak Sunmi, makineler, halter ve direnç bantları gibi güç gerektiren ve kendi vücut ağırlığınızı gerektiren çeşitli egzersizleri entegre ediyor . Bazıları:

 • ağız kavgası
 • Ağırlık ile ağız kavgası.
 • Ağırlıkla adımlar.
 • Bacak presi (makinede).
 • Şınav.
 • Demir.
 • Dambıl bukleler.
 • Egzersizi.

Sunmi diyeti

Sunmi her zaman çok zayıftı ve bu nedenle hayranlardan sürekli kilo alması tavsiyesi aldı. Ancak 2018 videosunda her zaman çok yediğini ancak bazı nedenlerden dolayı kilo alamadığını açıkladı.

Bu, 2019’da, diyetinde güçlü değişiklikler yaparak amacına ulaşmaya ve imajını ve sağlığını iyileştirmeye tamamen kararlı olduğu zaman değişti. Bu şekilde, daha fazla protein ve kaliteli karbonhidratların yanı sıra mükemmel hidrasyon da dahil olmak üzere çok miktarda sağlıklı gıda tüketmeye başladı .

Yemek dağılımına gelince, günün 3 ana öğünü ve genellikle kilo vermek ve kilo almak için aralarında birkaç atıştırmalık yer alıyor. Sunmi, vücut tipi buna en yatkın olmasa da bu şekilde sağlıklı bir şekilde kilo almayı başardı.

Tatlılar veya kızarmış yiyecekler gibi abur cuburlara başvurmadığını açıklığa kavuşturmak önemlidir ; Her zaman sağlıklı yiyecekler yerdi: kaliteli meyveler, sebzeler, protein, vitaminler ve karbonhidratlar.

Sunmi kendini K-Pop ölçeğinin diğer tarafında buldu: acilen kilo alması gerekenler. Neyse ki bunu sağlıklı bir şekilde yaptı ve hayatını kurtardı. Bu bize aşırı diyet ve kilo vermenin ne kadar tehlikeli olabileceğini ve ne zaman duracağını bilmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.