EXO Sehun Diyeti ve Rutin Egzersiz Programı

EXO Sehun diyeti hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız, bu bir diyetin kendisi değil, her gün ne tükettiği ve egzersiz rutini hakkında bir derleme. Yani meraktan buradaysanız doğru yerdesiniz.

EXO SEHUN ANTRENMAN RUTİNİ

Bir k-pop yıldızı gibi antrenman yapıyor, Sehun vücudu için sürekli egzersiz yapıyor, egzersiz rutini birçok hareketin karışımından oluşuyor. Tüm K-pop hayranlarının bildiği gibi, K-pop sanatçıları çok iyi dans eder ve çıkış yapana kadar sıkı çalışırlar.

Sehun’un egzersiz rutininde çok fazla dans var, çünkü Kai ile birlikte en iyi EXO dansçıları olarak kabul ediliyorlar, ayrıca oyunculuk, ağırlık çalışması, boks ve kardiyo dahil olmak üzere çeşitli fotoğraf seanslarına katılıyor. Bu yüzden çok fazla aktivite olduğu için zor bir rutin olacak ve gerçekten etkileyici formda kalmanıza yardımcı olacak.

DANS

Dans, K-pop erkek grubu içinde yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, bu sayede her hafta birçok dans seansı oluyor. EXO üyeleri, her gösteriden ve canlı performanstan önce şarkılarının koreografilerini prova ediyor. Sehun ayrıca her solo veya grup dönüşünden önce SM Entertainment’ın diğer EXO üyeleriyle birlikte pratik odasına katılmak zorunda.

Bu tüm K-pop idolleri için geçerli ve zorunlu olarak yapmaları gereken şeylerden biri. Her dans rutini bir saat, iki ila üç saat arasında sürebilir. Yani iki saat sürekli dans ederseniz, çok fazla kalori yakarsınız ve zinde ve sağlıklı kalırsınız.

İLGİLİ: Hwasa Diyeti ve Egzersiz Rutini 2021 Güncel

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Sehun, dans provalarının yanı sıra birçok modellik seansı ve fotoğraf çekimi de yapıyor. , burada birçok kez rampa üzerinde yürümek . Mükemmel bir duruşu korurken sürekli olarak birçok kez yürümek zordur.

Yani bu aynı zamanda çok fazla enerjinizi gerektirir. Ortalama olarak, Sehun her ay en az beş ila altı modellik seansı yapıyor; bazen sadece iki katına, hatta daha fazlasına.

KARDİYO

Çok fazla kardiyo yapması gerekmese de günlük rutini onun için çok fazla kalori yakıyor. Sehun spor salonuna her gittiğinde hala 20-30 dakika koşu bandında koşuyor.

Bu Sehun egzersiz rutini, spor salonuna girer girmez yaptığı ilk şeylerden biri. Vücudunuzun diğer yoğun egzersiz rutini için ısınmasını sağlar.

BOKS

Sehun’un egzersiz rutini, haftada en az üç ila dört kez boks yapmaktan oluşuyor. Boks hakkında çok şey öğrenmeyi seviyor ve onu EXO’nun egzersiz videosunda boks yaparken bile görebilirsiniz.

Sadece Sehun değil; Aslında, diğer tüm EXO üyeleri boks yapıyor veya karma dövüş sanatları eğitimi alıyor. Sehun esas olarak sadece boks yapmayı öğrenmeye odaklanır; Her boks seansı kolayca yaklaşık 30 dakika ila bir saat sürer. Bunun içinde, eğitmenler ve kum torbaları ile çok fazla fikir tartışması yapacak.

DAMBIL

Diğer tüm ünlüler gibi Sehun da konu ağırlık çalışması olduğunda standart bir vücut geliştirme rutini izliyor. Yöntem esas olarak her sette orta derecede ağırlık ve tekrar yapmaktan oluşur.

Sehun haftada beş gün ağırlık antrenmanı yapıyor ve her gün farklı günlerde odaklandığı farklı bir vücut çalıştırma kısmı var. Sehun’un ağırlık antrenmanı rutininin süresi maksimum yaklaşık bir saat olacaktır.

EXO SEHUN DİYETi

Pekala, konu diyete gelince, Sehun %100 stabil değil, istediğini yiyor ve sadece kalorileri kontrol etmek için diyetine bazı sağlıklı yiyecekler ekliyor. Ayrıca Kore yemekleri çoğunlukla haşlanır veya buharda pişirilir ve bol miktarda sebze içerir.

Sehun aşermelerini gidermeye meyilli olduğu için sokakta sürekli fast food ya da tatlı içecekler yiyor, ancak bunların hepsini yemesine rağmen antrenmanları ve günlük aktiviteleri oldukça zor ve hiç kilo almıyor. Sehun ayrıca vücudunu nemli ve sağlıklı tutmak için gün boyunca bol su içiyor. Bunların hepsi Sehun’un diyet planıyla ilgili.

KAHVALTI

 • Meyve suyu.
 • Doğranmış meyve. (ara sıra)

ÖĞLE YEMEĞİ

 • Sezar salatası.
 • Tteokbokki.

AKŞAM YEMEGİ

 • Bibimbap.

ARA YEMEKLER

 • Kore yoğurdu.
 • Bisküvi.
 • Kore kızarmış tavuk. (Favori)
 • Dondurulmuş.
 • Sığır eti barbekü.
 • Erişte güveç.

İÇECEKLER

 • Kabarcık çay.
 • Maden suyu.
 • Kahve.