2021’de Askere Gidecek İdoller: Yaşı Gelenler

2021’de Askere Gidecek İdoller: BTS’den Jin ve MONSTA X’den Shownu, 2021’de askerlik hizmetine çağrılma şansı yüksek olan K-pop yıldızlarından bazıları.

Her K-pop hayranı , özellikle kendini bir boyband’e adamış olanlar, bir noktada askerlik hizmeti nedeniyle idollerini geçici olarak unutmak zorunda kalacaklarını bilirler . Bu 2021, bir grup şarkıcı görev çağrısı alacak. Liste doğrudan yaşlarına bağlıdır.

Güney Kore’deki zorunlu askerlik hizmetine ilişkin mevcut yasaya göre , Kore uyruklu her erkeğin askere gitmek için en fazla 18 ila 28 yıllık bir süresi vardır. Bir sağlık değerlendirmesinden sonra, modalite tanımlanır: aktif hizmet veya kamu işi. Mutlak bir istisna verilebilmesi için yalnızca çok kesin ve katı koşullar vardır.

Güney Kore’de askerlik ne kadar sürer?  İki türe göre millete ayrılan süre 18 ile 24 ay arasında sürer.

Askerlik değişikliği: ‘BTS yasası’
Aralık 2020’de Ulusal Meclis, pop müzik sanatçılarının askere alınmalarını 30 yaşına kadar erteleme olasılığını ekleyen askerlik kanununda yapılan bir revizyonu onayladı . Özel koşul, Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen en yüksek liyakat ödülünü almış olmalarıdır.

İLGİLİ: İnstagram’da En Çok Takipçisi Olan Kpop İdolü 2021

2021’de Askere Gidecek İdoller:

Bu liste için 1992 ve 1993 doğumlu şarkıcılar, bu yıldan itibaren sırasıyla 29 ve 28 yaşında (uluslararası yaş) olan şarkıcılar dikkate alındı.

PENTAGON konumundan Hui

27 yaşında, PENTAGON’dan Hui, 18 Şubat’ta askere gitti. İdol 28 Ağustos 1993’te doğdu.

DAY6’dan Sungjin

Ocak 1993 doğumlu bir şarkıcı ve gitarist olan Sungjin , beklenmedik bir şekilde 8 Mart’ta askere gitti. Ancak, DAY6 grubunun geri dönüşü için her şeyi hazırladı. Müzisyen, The Book of Us: Negentropy – Chaos’un aşık olduğu filmin teaserlarında yer alıyor.

EXO’dan Chanyeol

İdol, Kasım 2020’de 28 yaşına girdi ve şimdiden askeri eğitimine başladı. Chanyeol bu yılın 29 Mart’ında askere gitti , ancak EXO’nun geri dönüşüne yaptığı müdahaleyi de listeledi .

EXO’dan Baekhyun

O, askere alınmayı bekleyen EXO’nun ‘beagle line’ (1992) son üyesidir . Baekhyun, 6 Mayıs’ta bir kamu çalışanı olarak hizmetine başlayacak .

SHINee’den Taemin

SHINee’nin maknaesi 18 Temmuz 1993’te doğdu, bu yüzden çağrı alma zamanı yaklaşıyor. Taemin, grubunun askerlik hizmetini tamamlayan son üyesi olacak.

MONSTA X Shownu

Haziran ayında 28 yaşına giren ve 29 mum üflemeye yakın olan Shownu , orduya giren ilk MONSTA X üyesi olacak. Yaş aralığı (1992 doğumlu) onu maksimum bekleme sınırına yerleştiriyor.

MONSTA X’den Kihyun ve Minhyuk

Yine MONSTA X’ten üyeler Kihyun ve Minhyuk , hyunglarından daha uzun bir süreye sahipler. İkisi de Kasım 1993’te doğdu ve 2021’de 28 yaşına girecekler.

WINNER’ın Mino’su

“Okey dokey” şarkısını seslendiren çok yetenekli sanatçı Song Mino , 30 Mart 1993’te doğdu ve şimdiden 28 yaşında.

Wonho

Wonho ayrıca Mart ayında 28. yaş gününü kutladı ve bu aşamaya askere gitme ihtimaliyle girdi.

BTS’den Jin

Kim Seokjin 4 Aralık 1992’de doğdu ve yakında 29 yaşında olacak. O zaten çağrılacak üst sınırlar arasında, ancak askerlik hizmeti değişikliğinde belirtilen kısa ertelemeye başvurabilir.

BTS’ten Suga

Akranlarıyla karşılaştırıldığında, Suga (9 Mart 1993) de 28 yaşına geldiğinde ünlü askerlik mektubunu alma zamanına yaklaşıyor. Ancak BTS’in bir parçası olarak, Jin gibi askerlik girişini bir süre daha erteleyebilir.