Fantastik Drama Dizileri: 2021 En İyi 10 Listesi

İzleyebileceğiniz en iyi hikayelerle aşağıdaki fantastik drama dizileri listemize göz atın. En büyüleyici ve benzersiz fantastik dramalar arıyorsanız doğru yerdesiniz . 

Fantezi en popüler türlerden biridir. Zaman yolculuğu, alternatif evrenler, doğaüstü varlıklar ve fantastik ortamları içerir.

İster başlangıç ​​seviyesinde olun, ister en iyi hikayelere sahip doramaları bulmak isteyebilirsiniz ya da doğaüstü ve fantezi en sevdiğiniz türlerden biriyse, size bazı öneriler getiriyoruz. Netflix’te saatler geçirmeye hazır olun!

Fantastik Drama Dizileri:

1. A Korean Odyssey (2017)

Bir Kore Odyssey, en iyi yıldızlar arasındaki kusursuz kimyadan aksiyon ve fanteziye kadar izleyicinin aradığı her şeye sahiptir. Bu güzel hikaye, klasik Çin romanı “Batıya Yolculuk”un modern versiyonudur .

Olay örgüsü, hayaletleri görme yeteneğine sahip genç bir kadının ve kaderin bir sonucu olarak çocukluğunda kendisinden bir iyilik isteyen garip bir varlıkla tanışan genç bir kadının hayatına odaklanıyor . Kız iyiliği yerine getirirken, onu aldatan başka bir nadir örnek olan Son Oh Gong (Maymun Kral) ile tanışır.

İLGİLİ: 2021 En İyi Kore Aksiyon Dizileri Güncel Liste

2. Love – Angel’s Last Mission: Love (2019)

Bir meleğin ve bir insanın yasak aşk hikayesidir . Hikaye duygusal ve yürek parçalayıcı. Ana kadın karakter, kibar ve pozitif olan meleğin aksine kibirli ve soğuk kişiliğiyle de oldukça benzersizdir.

Bale ve kader romantizmiyle ilgileniyorsanız, bu fantastik drama tam size göre!

3. Extraordinary you (2019)

Sevimli bir aşk hikayesi ve aynı zamanda bir fantezi karışımı arıyorsanız hiç şüphesiz seveceksiniz. Bu K-drama çok ilginç bir olay örgüsü, izleyicileri sonuna kadar ekrana bağlı tutan gizemli unsurlarla dolu.

Bu hikaye , hafızasında boşluklar yaşadığını fark eden 17 yaşındaki bir lise öğrencisine odaklanıyor. , bir Kore webtoon’undan bir karakter olduğunu ve eylemlerinin bir yazar tarafından önceden belirlendiğini keşfediyor .

4. My love from the stars (2014)

Güney Kore’nin en sevilen aktörlerinden biri olan Kim Soo Hyun’u canlandırıyor , hikaye ünlü bir aktris ve bir uzaylı etrafında dönüyor. 400 yıl önce Joseon hanedanlığı sırasında dünyaya gelişmiş hız, işitme gibi doğaüstü yeteneklerle inen mükemmel görünümlü bir vizyon.

Bu Kore fantezi draması, güzelliği ve moda trendlerini ateşledi ve dünya çapında büyük bir hit oldu.

5. Hotel del luna (2019)

Ölüler ve yaşayanlar kavramını seviyor musunuz? Bu hikaye, önemli bir olay için Hotel del Luna’yı yöneten seçkin bir otelci hakkındadır. Güzel ve mesafeli ama huysuz bir patron oteli yönetmeye gelir.

Hotel del Luna, Seul’ün merkezinde bir oteldir. Dışarıdan eski ve kasvetli görünüyor ama gezgin hayaletler için zarif bir yer. Burayı muhteşem bir şey olarak görenler sadece onlar.

6. The King: Eternal Monarch (2020)

2020’nin en başarılı dramalarından biri ve heyecan verici ve yoğun bir konusu, güzel sinematografisi, ilginç karakterleri ve dokunaklı romantik anları olduğu için şaşırtıcı değil. İki paralel dünya, zaman yolculuğu ve aklınızı başınızdan alacak diğer unsurlar ile fantastik unsurlarla doludur.

Bir iblisin başka bir dünyaya portal açtığı paralel evrenler hakkında.Biri bildiğimiz modern Kore’ye benziyor, diğeri ise Kore’nin tek bir hükümdar tarafından yönetilen bir imparatorluk olduğu alternatif bir evren.

Kötülükle savaşmak ve iki dünya arasındaki kapıyı kapatmak için Kore imparatorluğunun hükümdarı, günümüz Kore’sinde ikamet eden bir dedektifle güçlerini birleştirir.

7. While You Were Sleeping (2017)

Gerilim, fantezi ve romantizm ile bu drama birçok hayran kazandı. İşini bırakmaya karar veren bir gazeteci hakkında olduğu için . Bunun nedeni, geleceği rüyalar aracılığıyla görebilmesi ve kendi ölümünü görmesidir.

Gençliğinden beri, yeteneği faydadan çok sorun getirdi, ancak bu, Jae Chan ile tanıştığında değişir, onunla tanıştıktan sonra da önsezi rüyaları görecektir.

Her üç ana karakter de hayal kurarken geleceği görme ve heyecan verici bir hikayede kötü olayların olmasını önlemek için ellerinden gelenin en iyisini yapma yeteneğine sahiptir .

Drama bağımlılık yapıyor ve kesinlikle gerçekleşen bir rüya görmüş olduğunuzdan dolayı tavsiye ediyorum.

İLGİLİ: Kore Lise Dizileri 2021 En İyi Güncel Liste

8. W: Two Worlds (2016)

Alternatif bir evren fikri, Kore fantezi draması dünyasında tam olarak yeni değil. W: Two Worlds filmi ilginç bir dizi, çünkü gerçek kurguyla birleşiyor ve sizi iki dünyanın bir parçası olduğunuzu hissettiriyor.

Bu dramada izleyiciler , babası Kore’nin en ünlü webtoonu “W”yi yazmaya kendini adamış gerçek bir cerrahın aşk hikayesini anlatan bir roller coaster’a götürülüyor .

Ana karakterden bıkan yazar, onu öldürme zamanının geldiğine karar verir. Ancak beklenmedik olaylar nedeniyle onunla yaşadığı kurgusal dünyaya taşınır ve onu kurtarır.

9. Goblin (2017)

Drama, bir goblin ve bir ölüm meleği ile, hayaletler, reenkarnasyon hikayeleri ile izleyicilerin merakını cezbediyor ve fazlasıyla fantezi dolu .

Her şey ölümsüz bir varlığın intikam peşinde koşmasıyla başlar, ancak kısa süre sonra geçmiş yaşamı boyunca çok kan döktüğü için cezalandırıldığını ve tüm sevdiklerinin hala hayattayken ölmesini izlemeye mahkum edildiğini fark eder.

İşte o zaman bir çıkış yolu arar ve ölümsüz hayatına son verebilecek tek kişi, kaderinde “ebedi varlığın gelini” olan bir kızdır. Çift, yoğun ve kaderci romantizmiyle izleyicilerin kalplerine dokunuyor. Bu türe başlamak istiyorsanız, izlemenizi tavsiye edeceğim ilklerden biri bu olacak!

10. Black (2017)

Fantastik dramalar arasında kaçıramayacağınız bir film daha! Türün kullanımı ve suçları çözmenin heyecanını içermesi nedeniyle eleştiriler aldı. Bu şov, ana karakterler aşık olurken karanlık, cesur ve kafa karışıklığıyla izleyicileri kendine çekecek.

Black, doğaüstü ve fantastik bir seridir. Bu durumda, kıyameti tahmin edebilen bir dedektif, bir kadın ve bir hayalet hakkında . Sonunda ölüm kalım meselelerine ve geçmişin karanlık gizemlerine karışırlar.

Bu türün bağımlısıysanız, muhtemelen yukarıda bahsedilenlerden bazılarını zaten görmüşsünüzdür, değilse listenize eklemenin zamanı geldi.

Öte yandan, eğer bu dünyaya başlıyorsanız, kanunen, sizi aşık edecek, heyecanlandıracak ve bu harika tür hakkında daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olacak bu güzel ve açıkçası fantastik dramaları izlemelisiniz. Ve en iyisi ne biliyor musun? Tüm bu dramaların Netflix’te mevcut olması.

Bizi izlemeye devam edin çünkü size gösterdiğimiz yüzlerin çoğu Güney Kore televizyonunda en çok tanınan kişilerden bazıları. Sizleri bizimle paylaşmaya davet ediyoruz, bu Kore fantastik dizilerinden hangilerini izlediniz veya izlemeyi planlıyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!