(G)I-dle, 2 Mayıs 2018 senesinde CUBE Entertainment tarafından oluşturulmuş Güney Koreli kız grubudur. “I Am EP” isimli albümü ile 6 kişi olarak çıkışlarını yapmışlardır. Çıkış şarkıları “Latata” akılda kalıcı ve eğlenceli tarzı ile dinleyenleri etkilemiştir. 170 milyon izlenme ile büyük ilgi gören şarkı, 3 ödül kazanmıştır. Daha yeni çıkış yapmalarına rağmen seslerini duyurmuş olan (G)I-dle, 31 Temmuz 2019’da “Latata” ile Japonya’da da çıkışlarını yapmışlardır.

2020’de “I Trust” albümünü çıkarıldıktan sonra Amerika’da daha çok tanınmak için plak şirketi Republic Records ile anlaşma imzaladılar. Dünyanın birçok yerinde fanları bulunmaktadır ve onlara Neverland olarak seslenmektedirler. Etkileyici performansları ve kendi yazdıkları şarkılar ile ileride herkes tarafından tanınacakları düşünülmektedir.

G)I-DLE | GIDLE on Twitter: "(G)I-DLE - 'LATATA' ranks no. 1 on iTunes' K-pop chart in 11 countries US, UK, France, Australia, Belgium, Canada, Germany, Indonesia, Turkey, and more. Stream MV: https://t.co/9SLQF4NVRL

 

(G)I-dle Üyeleri Hakkında Bilgi

Yaptıkları başarılı müzikleri ile Güney Kore başta olmak üzer dünyada büyük bir beğeni toplamayı başaran (G)I-dle müzikleri kadar grup üyeleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Başarılı müzik grubunun üyelerinin gruba kattığı değer sayesinde dünyanın birçok yerinde ilgi gören Güney Koreli müzik grubunun üyeleri hakkında merak ettiklerinize ışık tutacağımız bu bölümde (G)I-dle üyeleri hakkında meraklandığınız konulara cevap bulacaksınız. İşte dünyayı etkisi altına alan ve müzikleri ile her kesimin dikkatini üzerine çekmeyi başaran (G)I-dle üyeleri hakkında ayrıntılı bilgiler…

1- Jeon So Yeon

Soyeon [(G)I-DLE] Hakkında Bilinmesi Gerekenler - K-Pop Türkiye

Jeon So Yeon, 26 Ağustos 1998 senesinde Güney Kore’nin Gaepo-dong ilinde doğmuştur. Katıldığı Produce101 yarışmasında 20. Sırada yer almaktaydı. Produce101’de 1 yıl 6 ay eğitim görmüştür. Programda gösterdiği yeteneği sayesinde eğlence şirketlerini etkilemiştir. Unpretty Rapstar 3 yarışmasında da 3. olmuştur. Yarışmadan sonra CUBE Entertainment şirketine katılmıştır. Grup için şarkılar yazmakta ve içeriklerini düzenlemektedir. Aynı zamanda grubun lideridir. CLC grubunun “NO” şarkısının prodüktörlüğünü ve aranjesini yapmıştır. En hızlı rap yapan kadın üyelerden biridir.

 

2- Cho Mi Yeon

MIYEON || #GIDLE | G i dle, Kpop girl groups, G i dle miyeon

31 Ocak 1997 senesinde doğan Cho Mi Yeon, Güney Kore’nin Incheon bölgesinde doğmuştur. Grupta vokalden sorumludur. Şarkı sözü yazarı ve bestecidir. Eskiden YG Entertainment’da stajyerlik yapmaktaydı. Hatta BlackPink ile çıkış yapacağı düşünülüyordu. Daha sonra CUBE Entertainment’a girmiştir. Keman ve piyano çalabilmektedir.

3- Minnie Nicha Yontararak

gidlez: Minnie, Yuqi, Shuhua | 'Uh-Oh' Teasers : diamond in my head

Minnie Nicha Yontararak, 23 Ekim 1997’de memleketi olan Tayland’da doğmuştur.  (G)I-dle’deki en çekici ses olarak bilinir. Grupta lider vokal görevindedir. CUBE TREE tarafından tanıtılmış ve tanıtılır tanıtılmaz da fanlar tarafından sevilmiştir. 4 yaşında piyano dersleri almış ve anaokulunda vokal dersleri görmüştür. Hiç Korece bilmeyerek köreye geldiği için stajyerlik zamanlarında oldukça zorlukla karşılaşmıştır.

 

4- Song Yu Qi

G)I-DLE Members Profile (Updated!)

 

Song Yu Qi, 23 Eylül 1999 yılında Pekin’de doğmuştur. Aslen Çinli olan Yuqi, idol olabilmek için Güney Kore’ye gelmiştir. Grupta lider vokallikten ve lider dansçılıktan sorumludur. İngilizce ve Korece konuşabilmektedir. 2014 ‘ün Ekim ayında CUBE seçimlerini geçerek, 23 Ağustos 2017’de CUBE TREE tarafından tanıtıldı. Dans etmek ve rap yapmak hobileridir. Kore’ye ilk geldiği zamanlar hiç arkadaşı olmadığı için zorluk çekmiştir.

 

5- Yeh Shuhua

Shuhua | MyKpop.TV

Yeh Shuhua, 6 Ocak 2000 senesinde Tayvan’da doğmuştur. Grupta vokal ve görsellikten sorumludur. Aynı zamanda grubun maknaesidir. 2016’da Tayvan CUBE seçmelerine katılmış ve seçilmiştir.  Kore’ye geldiği zamanlarda zor zamanlar geçiren Shuhua, stajyerlik zamanlarında tek başına ağladığı zamanlar olurmuş. Küçükken oyuncu olmak istermiş ve hala oyunculuğa ilgi duymaktaymış.

 

6- Seo Su Jin

397 images about (g)-ι∂ℓє°♡ on We Heart It | See more about gidle, kpop and idle

 

Seo Su Jin, 9 Mart 1998 tarihinde, Güney Kore’de doğmuştur. Grupta ana dansçı ve vokal konumundadır. 9 Eylül 2017’deki CUBE TREE seçmelerine katılmış ve seçilmiştir. Küçükken caz dansları dersi almıştır. Bir ara tekvando dersleri de almıştır. Gruptaki en utangaç üye olmaktadır. Çok iyi yemek pişirebilmektedir. Sürekli üyelerle ilgilendiği için grubun annesi olarak anılmaktadır. Lisede öğrencilere zorbalık yaptığı iftirası atılınca bir süre faaliyetleri durdurulmuş daha sonra şirketin yayınladığı bildiri ile gruptan ayrıldığı bilinmektedir.

(G)I-dle En Sevilen Şarkıları

Şarkılarıyla büyük bir beğeni toplamayı başaran Güney Koreli kız müzik grubu (G)I-dle, çıkış parçalarıyla dünyanın dikkatlerini üzerine çekmeyi başarıyor. Başarılı yapımcıların emeğinin yer aldığı çalışmalar, özellikle genç kesimin daha fazla dikkatini çekiyor. İşte (G)I-dle en sevilen şarkılar.