Stray Kids, 2018 senesinde kurulan Güney Koreli bir erkek grubudur. JYP tarafından, bir müzik grubu çıkarmak amacı ile yarışma düzenlenmiştir. Stajyerler bu yarışmada yeteneklerini göstererek, eğer yeterli düzeyde iseler çıkışları yapılacaktır. Verilen zorlu görevler stajyerlerin dans, vokal, rap ve performans gibi alanlarda kapasitelerini ölçmektedir.

17 Ekim 2017’de başlayan yarışma, Bang Chan, Lee Know, Changbin, Hyunjin, Han, IN, Seungmin, Felix ve Woojin olarak 9 üyeden oluşmaktaydı. 10 bölüm süren bu yarışmada stajyerler kendilerini geliştiriyorlar ve JYP’ye yeteneklerini göstermeye çalışıyorlardı. Çoğu görevin altından başarıyla kalksalar da yarışmanın bazı görevlerinde başarılı olamayan Felix ve Lee Know, elenmişti. Fakat fanlar ve üyelerin çok üzüldüğünü gören JYP onlara bir şans daha verdi. Son görevlerinde ise canlarını dişlerine takarak çalışan Stray Kids başarılı olmuşlar ve çıkış yapmaya hazır hale gelmişlerdi.

Mart 2018’de “I Am Not” isimli albüm ile çıkış yapan Stray Kids, sonunda fanlarına kavuşmuş oldu. Fanlarına karşı sonsuz sevgi beslemekte ve kendilerinin her zaman yanlarında kalmasını istedikleri için fanlarına “Stay” adını vermişlerdir.

Çıkışlarından bu yana kendi yazdıkları şarkılar ve agresif dans koreografileri ile büyük başarı elde etmişlerdir. Fakat 2019’da grubun ana vokali olan Woojin’in kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrıldığı bildirilmiştir.

Stray kids HD | Kids, Drama korea, Korean artist

 

Stray Kids Üyeleri

Yaptıkları müziklerle gençlerin büyük ölçüde dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran Stray Kids, üyelerinin ilginç yaşam öyküleriyle de dikkat çekiyor. Sizin için derlediğimiz ve mutlaka bilmeniz gereken Stray Kids üyeleri ile ilgili bilgileri okuduğunuzda, müzik grubuna karşı hayranlığınız daha da artacak.

1- Bang Chan

Pin on stray kids

 

3 Ekim 1997 doğumlu Bang Chan grubun lideridir. Avustralya’da doğup büyüyen Chan’ın  akıcı bir İngilizcesi vardır. Aynı zamanda Japonca ve biraz Çince bilmektedir. Lider vokal, lider dansçı ve rapper konumundadır. Bir kız ve bir erkek kardeşi vardır. Grubun babası gibidir. Üyeleri kendi kardeşi gibi sevmekte ve onlara destek olmaktadır. JYP’de 7 yıl stajyerlik yapmıştır. Takma adı “kanguru” dur.

2- Lee Know

Stray Kids Üyelerini Yakından Tanıyalım | korefanzin.com

Lee Min Ho, 25 Ekim 1998 tarihinde Güney Kore’nin Gimpo şehrinde doğmuştur. Grupta dans, vokal ve rapten sorumludur. Kardeşi yoktur. Her ne kadar üyelere sataşmaktan hoşlansa da her zaman yanlarında olur. Şirkette 1 yıl stajyerlik yapmıştır. Japonya turunda BTS’in arka dansçılığını yapmıştır. Yurtta temizlik görevini üstlenmiştir. Eskiden ailesinden gördüğü için kıyafetlerini bohçaya koyarmış. Yükseklik korkusu vardır.

3- Changbin

Stray Kids Empire Turkey on Twitter: "201030 | #창빈이는우리의씬스틸러 (Changbin bizim scene stealer'ımız.) tagi Kore'de 5. sıradan trend olmuş.🤭👑… "

Seo Chang Bin, 11 Ağustos 1999’da Güney Kore’nin Yongin ilinde doğmuştur. Bir tane ablası vardır. Grupta ana rapper ve vokal görevlerini üstlenmiştir. Grubu için şarkı bestelemektedir. Güney Kore’de en hızlı rap yapan idollerdendir. Katıldıkları eğlence programında 11.13 SPS’lik hıza ulaşarak bunu başaran ilk idol olmuştur. JYP’de 2 yıl stajyerlik yapmıştır. Enerjik ve güler yüzlü bir idoldür. Koleksiyon yapmak en büyük hobisi. Takma adları: Mogi (sivri sinek), Jingjingie(whiny), Teokjaengie(çene) ve Binnie.

4- Hyunjin

Hyunjin falls in love with Stay with his new MV Little Star - Somag News

 

Hwang Hyun Jin, 20 Mart 2000 senesinde Seul’da doğmuştur. Kardeşi yoktur. Grupta lider dansçı, lider rapper ve görsellikten sorumludur. 2 yıl stajyerlik yapmıştır. Kami adında bir köpeği vardır. Kedi tüyüne alerjisi vardır. Heykel gibi bir yüze sahip olan Hyunjin, fanlarının kalpleri ile oynamayı çok iyi bilmektedir. Yüzünde en göze çarpan yerlerinden biri de dolgun dudaklarıdır. Doğal olan dudakları ile bütün kızların sahip olmak istediği dudak şekline sahiptir.

5- Han

Han (Stray Kids) Hakkında Bilinmesi Gerekenler - K-Pop Türkiye

 

14 Eylül 2000 doğumlu Han Ji Sung, Incheon şehrinde dünyaya gelmiştir. Bir erkek kardeşi vardır. Ana rapper ve lider vokal konumundadır. Bir süre Malezya’da yaşamış ve çalışmıştır. 3 yıllık stajyerlik yapmıştır. Şarkılar yazılırken yardımcı olmaktadır. Ses taklit etmekte oldukça yeteneklidir. Tripofobisi vardır. Yani küçük deliklerden korkmaktadır. Takma adı “sincap” tır. Çünkü yüzü sincaba benzemektedir. Changbin, Bang Chan ile 3RACHA adında bir grubu vardır. Bu grupta rap yapmaktadırlar.

6- Felix

Stray Kids Member Felix Complete Profile, Facts, and TMI

Lee Yong Bok, 15 Eylül 2000 yılında doğmuştur. Bang Chan gibi Avustralya’nın Sidney bölgesinde doğmuştur. İngilizce aksanı harikadır. Grupta lider dansçı ve lider rapperdır. Bir ablası ve bir kız kardeşi vardır. 1 yıl stajyerlik yapmıştır. Yurtta üyelere masaj yaparak onları rahatlatmaktadır. Derin ses tonu ve bebek gibi masum yüzü ile grupta dikkat çekmektedir. Lakin konserlerde hiç de bebek yüzlü değildir.

7- Seungmin

240 images about seungmin hot on We Heart It | See more about seungmin, stray kids and kim seungmin

Kim Seung Min 22 Eylül 2000 yılında Seul’de doğmuştur. Bir ablası vardır.  4. Sınıfta Los Angeles’ a gitmiştir. Bu sebeple iyi İngilizce bilmektedir. Sakin ve yumuşak ses tonu ile grupta lider vokallik yapmaktadır. Grubun en titiz üyesidir. Sabahları erken kalkar. Lakabı “salyangoz” dur. Eskiden beyzbol oyuncusu olmak istiyormuş. Tombul sol yanağı ile masum bir yüze sahiptir.

8- I.N

Dirty K-Pop Snaps — Our Rule - Yang Jeongin Warning: This fic contains...

8 Şubat 2001’de doğan Yang Jeong In, Güney Kore’nin Busan ilinde doğmuştur. Bir abisi ve 1 erkek kardeşi vardır. Grupta vokal konumundadır. Grubun maknaesidir. 2 yıl stajyerlik yapmıştır. 5 yıl diş teli takmıştır. Telleri ile tatlı bir görünüme sahiptir. Yurtta çamaşırları yıkamak görevidir. Sakar biridir. Grup üyelerini sinir etmekten hoşlanmaktadır.

Stray Kids Şarkıları

Yaptıkları müzikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Stray Kids, şarkıları ile yeni sezonun en hit şarkılarına imza atmaya devam ediyor. Sizin için derlediğimiz ve dinlemenizi önerdiğimiz iki şarkısının klibini paylaşmak istedik.

Stray Kids “타” Dance Practice

Stray Kids “부작용(Side Effects)” Performance