KQ Entertainment tarafından kurulan Ateez, 8 kişilik Güney Koreli erkek grubudur. Treasure EP.1: All To Zero albümü ile çıkışlarını yapmışlardır. 1 full,1 extra, 1 Japonca ve 5 mini olmak üzere 8 albümleri vardır. Kliplerindeki zor ve extrem dans koreografileri ile çıkışlarından kısa bir süre sonra dikkat çekmeye başlamışlardır. Eşsiz tarzları ile dünyanın her bölgesinden fanları çıkmaya başlayan Ateez, sevenlerine Atiny ismini vermiştir. Atiny, Ateez ve Destiny kelimelerinden oluşmaktadır. Yani fanlarının Ateez’in kaderi olduğunu söylemek istemişlerdir.

Çıkışlarında önce de yayınladıkları dans koreografileri ile izleyenleri şaşırtan Ateez, isimlerini daha fazla duyurabilmek için Avrupa’nın 11 ülkesine turlar düzenlemişlerdir. Turlar sonunda daha sıkı çalışarak promosyonlar yapmaya devam etmişlerdir.

Ateez 4K Wallpapers - Top Free Ateez 4K Backgrounds - WallpaperAccess

Ateez Üyeleri Kimlerdir?

Dünyanın beğenisini üzerine çekmeyi başaran Ateez müzik grubu, üyelerinin ilginç yönleriyle de dikkat çekici bir gruptur. Kendilerine has yaptıkları müzikleri ile büyük beğeni toplamayı başaran Ateez grubu üyeleri hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

1- Hong Joong

PERFIL: ATEEZ | NPOMV / Opinião e entretenimento sobre a cultura asiátia e k-pop!

7 Kasım 1997’de doğan Kim Hong Joong, Güney Kore’nin Anyang ilinde doğmuştur. Oyuncu bir abisi vardır. Küçük yaştan beri stüdyolarda zaman geçiren ve İngilizce çalışan Hong Joong, neredeyse okula hiç gitmemiştir. ATEEZ’in lideri, rapçisi ve bestecisidir. Bu zamana kadar grubu için 40 şarkı bestelemiştir. Yayınlayacakları müzik konusunda oldukça dikkatli olduğu için şarkıları çok fazla kez kayıt ettirmişti.

Çok güzel bir kalbi olan Hong Joong, şiddet gören çocuklara farkındalık için parmaklarını boyamış, kalp hastalığı olan çocuklara yardım eden Dear Heart projesi için bileklik takarak ve evsizlere yardım eden The Hippie Vakfı’nın yüzüğünü takarak insanlara örnek olmuştur.

2- Seonghwa

 

PERFIL: ATEEZ | NPOMV / Opinião e entretenimento sobre a cultura asiátia e k-pop!

 

 

Park Seong Hwa 3 Nisan 1998 yılında Gyeongnam’da doğmuştur. 1 abisi vardır. Takma adı Mars’ dır. Grupta vokal ve görsel konumundadır. İlk olarak rap ile çıkış yapacaktı fakat şirket kararı ile vokal yapmaya başladı. Gruptaki en titiz üye olduğu ve her üyeye odalarını temizlemeleri gerektiğini söylediği için grubun annesi olarak adlandırılmıştır. Eskiden yüzünü beğenmediği için sürekli saçlarını uzatır ve yüzünü saklamaya çalışırdı. Sonralardan kendini sevmeye başlamış ve fanlarında da kendilerini sevmeleri gerektiğini söylemiştir. ASMR videoları izlemeyi sevmektedir ve Youtube’da Mars Asmr adında bir ASMR kanalı vardır.

 

3- Yunho

ATEEZ TREASURE EPILOGUE: Action To Answer Concept Photo '윤호 (YUNHO)' | ATEEZ 에이티즈 AMINO Amino

 

23 Mart 1999 Gwangju doğumlu Jung Yun Ho, 1 erkek kardeşe sahiptir. Grupta vokal ve danstan sorumludur. Harika dans yeteneği ile her koreografinin altından mükemmel bir şekilde kalkar. Üyeler dans konusunda sıkıntıya düştüklerinde Yunho’dan destek almaktadırlar. Güler yüzü ve eşsiz enerjisi ile grubun neşe kaynağıdır. Bu sebeple ona Yunhogizer (Yunho- energizer) de denilmektedir. Hayat felsefesi ” En iyi olmaktansa elinden gelenin en iyisini yap” dir.

4- Yeosang

ATEEZ TREASURE EPILOGUE : Action To Answer Concept Photo '여상 (YEOSANG)' | ATEEZ 에이티즈 AMINO Amino

 

15 Haziran 1999’da Pohang şehrinde doğan Kang Yeo Sang’ın 1 ablası vardır. Grupta vokal ve dansçı olan Yeosang aynı zamanda grubun görselidir. Heykel gibi ve eşsiz bir yüzü vardır. Genelde sessiz olmasına rağmen konuştuğu zaman açık açık konuşarak her şeyi söylemektedir. Bu nedenle ona gerçeklerin sözcüsü anlamı olan “Hehe-mon” denmektedir. Dronelara ve tavuklara karşı özel bir ilgisi vardır. Eski BigHit stajyeridir.

5- San

allkpop on Twitter: "ATEEZ's San is fierce in his individual teaser for 'Action to Answer' https://t.co/Gc2TL0t7gH https://t.co/a5xiFlhqCj" / Twitter

Choi San, 10 Temmuz 1999 senesi Güney Gyeongsan doğumludur. 1 ablası vardır. Grupta vokal konumundadır. Performans sergilerken kendinden geçen ve birçok kızın yüreğini hoplatan bir görünüşe sahiptir. Grubun ortam yumuşatanıdır. Babasının tekvando salonu vardır. Kendisi de siyah kuşağa sahiptir. Bu sebepledir ki vücudu adeta bir lastik gibi esnektir. Peluş oyuncaklara bayılır ve mutlaka yanında bir tane oyuncakla gezer. İngilizceyi akıcı konuşmaktadır.

6- Mingi

ATEEZ Team Turkey (에이티즈 터키) on Twitter: "Beyaz inci birçok mitte "yeni başlangıçlar"ı da ifade eder. Ateez'in hazinesi burada sembolik olarak inciler temsil ediyor yani"

 

9 Ağustos 1999 Incheon doğumlu Song Min Gi’nin 1 abisi vardır. Grupta ana dansçı ve rapçi konumundadır. Aynı zamanda şarkılardaki rap bölümlerini kendisi yazmaktadır. Dans yeteneği ile koreografiler çabucak öğrenebilmektedir. Raplerine her zaman “Fix On” diyerek başlamaktadır. Bunun anlamı “bana kitle, rapime odaklan” dır. Modaya karşı bir ilgisi vardır. Youtube’da bu konu hakkında “Minkiway” adında bir kanalı vardır. K-pop üyeleri arasından tek mitomanyak hastalığı olan idoldür. Yani kendisi yalan söyleme hastası. Öyle ki bir eğlence programında bir yalan makinesine bağlanıyorlar. Mingi “ben bir meleğim” diyerek yalan makinesini kandırıyor ve makine doğru cevap verdiğini söylüyor. Kendisi aslında gerçekten de bir melektir.

7- Wooyoung

ATEEZ Team Turkey (에이티즈 터키) в Twitter: "Jongho ve San elinde inci olan tek gerçek Ateez üyeleri, Seonghwa onlara hazineden rüşvet verdi, bu yüzden susuyorlar. Ama Seonghwa Jongho'ya yine de güvenmiyor çünkü

Jung Woo Young 26 Kasım 1999 Gyeonggi-do doğumludur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi vardır. Ana dansçı ve vokal konumundadır. Grupta seksi görünüşü ile anılmaktadır. Sahnede performans sergilemek yapmayı en sevdiği şeydir. Gruptaki en gürültülü üyedir. Sürekli konuşur ve ses çıkarır. Büyük bir BTS hayranıdır. Eskiden Yeosang ile BigHit’de stajyerlik yapmıştır. Yeosang şirketten ayrılıp şimdi KQ’ya geçince Wooyoung’da onunla birlikte şirketten ayrılmıştır.

8- Jongho

ATEEZ Team Turkey (에이티즈 터키) on Twitter: "Hongjoong ve yanında yeni sağ kolu Seonghwa Son muhafız, kurban ve sadık kişi Her şeyi bilen, şüpheli ve affedilen suçlu Bugün gelen liste de teoriyi

 

Choi Jong Ho 12 Ekim 2000’de Seul’de doğmuştur. 1 erkek kardeşi vardır. Ana vokal olarak grupta bulunmaktadır. Aynı zamanda gruptaki en küçük üyedir. Yeni jenerasyonun en düzgün ve pürüzsüz sesine sahiptir. Detone olmayarak en güç notalara kadar çıkabilmektedir. Kuvvetleri elleri ile elma, kavun, karpuz gibi yiyecekleri bölebilmektedir. Buzlu Americano en sevdiği içecektir. Monsta X hayranıdır. Hayat felsefesi “Deneyimlediysen korkma” dır.

Ateez’in En Beğenilen Şarkıları