The Penthouse: War in Life dizisi, son dönemlerin en popüler Güney Kore dizileri arasında yer almaktadır. Konu itibari ile farklı olması, dizi tutkunlarının sayısını arttırmaya devam ediyor. İşte The Penthouse: War in Life ile ilgili bilinmesi gerekenler.

The Penthouse: War in Life Konusu

Dizi, Gangnam’da bulunan “Penthouse” isimli 100 katlı bir dairede geçmektedir. Bir grup insanın etrafından dönen olayları ve saklamaya çalıştıkları sırları anlatmaktadır. İnsanların güç, kariyer ve para için neleri göze alabileceğini de göstermektedir. Bütün olaylar Min Seol A ismindeki fakir ve yetim olan bir kızın Kore’nin en prestijli okulunu kazanması sonucu başlamıştır. Bir Yılbaşı günü Penthouse’un terasından itilen masum kız binanın girişindeki melek heykelinin kollarına düşerek can verir. O esnada olan parti sebebiyle kimse bu olayı görmez. Fakat orda yaşayan 6 Penthouse sakini kızın cesedini bulurlar. Sırf binanın adı lekelenmesin diye Seol A’yı evine taşırlar ve olaya cinayet süsü verirler. Kimsenin bu olaya şahit olmadıklarını düşünseler de 1 kişi neler olduğunu anlayarak cinayeti açığa çıkarmaya çalışır.

Hayatın gerçeklerini izleyicilere gösteren bir konusu olan dizi 26 Ekim 2020’de ilk bölümünü yayınlamıştır. Her bölüm izleyenlere farklı duygular yaşatan ve hiç beklenmedik olaylar dönen bu diziyi hiç sıkılmadan izleyeceksiniz. 1.sezon 21 bölüm, 2.sezon 13 bölüm ve 3.sezon 14 bölüm olarak toplam 48 bölümden oluşmaktadır.

 

The Penthouse 2. Sezon Tüm Bölümlerini İzle! | Asya Fanatikleri

The Penthouse 2 | Rakuten Viki

 

Karakterler:

Shim Su Ryeon: Shim Su Ryeon, Penthouse’un kraliçesi konumundadır. Binanın en üst katında kocası ve 2 çocuğu ile yaşamaktadır. Varlıklı ve soylu bir aileden gelmiştir. Zekası ile her olayın üstesinden soğukkanlı bir şekilde gelmektedir. Dizinin en masum karakteri de diyebiliriz.

KEISMAGIC: Will Be There Hope For Shim Suryeon's Love Life to Surive In The Penthouse Season 3?!

 

Oh Yoon Hee: Kızına rahat bir hayat yaşatmak için gece gündüz çalışan Yoon Hee, fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yolları kesişen Yoon Hee ve Su Ryeon birlikte iş birliği yaparlar. Bunun için Yoon Hee’nin Penthouse’a taşınması gerekmektedir. Bina sakinlerinden biri ile kötü geçmişi olan Yoon Hee kendi intikamını da almak istemektedir.

3 Questions To Be Answered In “The Penthouse 2” Finale | Soompi

 

Cheon Seo Jin: Penthouse’un en gözdelerinden Seo Jin; gösteriş meraklısı, mükemmeliyetçi ve kibirli bir karakterdir. Onun için her şeyin en iyisi kendisinde olsun isteyen biridir. Kızını da ona göre yetiştirmeye çalışmaktadır.

K-Drama Sneak Peek: "The Penthouse: War In Life 2" Frames A Grimmer & More Grotesque Storyline

 

Joo Dan Tae: Penthouse’un en üst katında yaşayan Dan Tae, Shim Su Ryeon’un kocasıdır. Kendisi gayrimenkul şirketinin yöneticisidir. İstediği şeyi elde etmek için yapamayacağı şey yoktur. İnsan öldürmek de dahil. İkizleri vardır.

10 Unforgettable Moments From “The Penthouse” That Left Us Shook | Soompi
Kang Ma Ri: Penthouse sakinlerinden biridir. Cheon Seo Jin’in yalakasıdır ama arkasından da konuşmaktadır. Sonradan görme biridir. 2yaşam sürmektedir. 1 kızı vardır.

The Penthouse Season 2, Pemain, Biodata, Pemeran, Profil, Umur Dan Lainya - Diary Populer

 

Go Sang A: Eskiden spiker olan Sang A, evlendikten sonra kocasına ve kocasının ailesine hizmet eden bir kadın olmuştur. Penthouse’da yaşamaktadır. 1 tane oğlu vardır.

Shin Eun Kyung And Yoon Joo Hee Are Burning With Fierce Determination In “The Penthouse” Season 2 - KpopHit - KPOP HIT
Lee Kyu Jin: Ebeveynleri saygın yargıç ve mutfak ustasıdır. Kendisi bir hukuk firmasında avukatlık yapmaktadır. Dan Tae’nin uşaklığını yapmaktadır. Ezik bir karakterdir. Sang A’nın kocasıdır.

K-Drama Casting no Twitter: "#BongTaeKyu confirmed to star in SBS drama <# Penthouse>, he will act as Lee Kyu-jin who is a lawyer and the only son of a chaebol family. #ShinSungRok #HaSeokJin #

Ha Yoon Cheol: Özel bir hastanede cerrahlık yapmaktadır. Seo Jin ile evlidir. 1 kızı vardır. Güçlü ve saygın birisi olmaya çalışmaktadır. Seo Jin ile parası için evlenmiştir.

Yoon Jong Hoon Taps Into His Dark Side For “The Penthouse” Season 2 - KpopHit - KPOP HIT

Logan Lee: Amerika’nın en zengin Koreli ailesinin oğludur. Ölen Min Seol A’nın üvey abisidir. Kardeşini kimin öldürdüğünü bulmaya ve intikam almaya gelmiştir. İyi kalpli ve akıllı biridir. Su Ryeon ile birlik olup kardeşi için savaşacaktır.

Park Eun Suk Prepares For Revenge With His Return In “The Penthouse 2” | Soompi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Beğenilen K-Drama Dizileri

Yoon Kyun sang Dizileri, İnstagram, Kilo, Sevgilisi