2020 yılında Netflix’de yayınlanmaya başlamıştır. Klasik bir konusu vardır fakat oyuncular tarafından çok iyi duygular hissettirilmektedir.

Itaewon Class Konusu

Park Seo Ro Yi, babasıyla yaşayan kendi halinde bir çocuktur. Babası bir restoran işletmektedir. Birlikte mutlu bir hayat sürmektedirler. Okulunu değiştiren Ro Yi, babası ile birlikte bir yetimhaneye gider. Orada Oh Soo A ile tanışır. Pek anlaşamasalar da daha sonra iyi arkadaş olacaklardır. Yeni okuluna başlayan Ro Yi, bir gün okulda zorbalığa uğrayan bir çocuk görür. İnsanların küçük görülmesine dayanamayan Ro Yi, zorba çocukla kavga eder. Öyle ki zorba çocuğun babası Ro Yi’nin babasının patronudur. Bu durumu daha da zorlaştırmaktadır. Ro Yi’nin zorba çocuktan özür dilenmesi istenir. Hata yaptığını kabul etmeyerek özür dilemeyen Ro Yi’nin bu kararı ile hayatı zorluklarla dolu olacaktır.

İşinden atılan babası ve okuldan alınan Ro Yi, hayatlarına bir şekilde devam etmektedirler. Fakat bir gün babası bir trafik kazasında ölür. Bunun normal bir kaza olmadığını anlayan Ro Yi, işin peşine düşer. Babası aslında biri tarafından öldürülmüştür. Katili bulan Ro Yi, babasının katilinin izini sürer. Fakat katil yakalanmaya niyeti yoktur. Katil Ro Yi’nin ayak altında dolaşmamasını istemediği için onu bir ceza evine kapattırır. Ceza evinde sürekli intikamını düşünen Ro Yi oradan çıktıktan sonra babasının öcünü alacaktır.

Itaewon Class Hakkında

Dizi dram, romantik ve gençlik türündedir. 16 bölüm ve ortalama 1 saat halinde yayınlanmaktadır. En İyi Kadın Film Başrol Oyuncusu, En İyi Kadın TV Başrol Oyuncusu ve Film Dalında Baeksang Ödüllerini almıştır. Netflix’de yayınlanan dizi Kore’de oldukça tanınmış ve sevilmiştir.

Itaewon Class Konusu-2020 Kore Dizileri – Anlat mona

Patates'in Kitaplığı: Itaewon Class | Dizi Yorumu

Itaewon Class Karakterleri

Çeşitli kişiliklere sahip karakterler bir araya gelerek birbirlerine yardım etmektedirler.

Park Seo Ro Yi

Netflix'ten Dram Dolu Kore Dizisi: Itaewon Class Hakkında Bilgi, Oyuncu Kadrosu ve İzleyici Yorumları

Kendi halinde ve haksızlığa tahammül edemeyen Ro Yi, zorbalık yapılan bir çocuk görmüş ve yardım etmiştir. Ro Yi ile kavga eden zorba çocuk aslında Ro Yi’nin babasının patronudur. Bu olay sonucu babası işten atılmış ve Ro Yi ise okuldan ayrılmıştır. Hayatlarına mutlu bir şekilde devam etmektedirler. Fakat bir gün babası trafik kazası geçirir. Bunun normal bir kaza olmadığını anlayan Ro Yi, işin peşine düşer ve babasının intikamını almaya koyulur. Danbam isimli bir bar açar ve mekanı geliştirerek Jangga adındaki işletmenin ile rekabete girer ve intikam oyunları başlar.

Jo Yi Seo

Netflix'ten Dram Dolu Kore Dizisi: Itaewon Class Hakkında Bilgi, Oyuncu Kadrosu ve İzleyici Yorumları

Yi Seo, genç bir sosyal medya fenomenidir. Her zaman kendi istekleri yönünde hareket etmektedir. Zeki, dobra ve kendinden emin bir karakterdir. Gittiği restoranları insanlara tanıtarak reklamlarını yapmaktadır. Bundan da para kazanmaktadır. Ro Yi ile tanışarak onun intikamına yardımcı olacaktır.

Oh Soo AhNetflix'ten Dram Dolu Kore Dizisi: Itaewon Class Hakkında Bilgi, Oyuncu Kadrosu ve İzleyici Yorumları

Ro Yi’nin okuldan arkadaşı olan Soo Ah rakip işletmenin Jannga’da çalışmaktadır. Ro Yi’nin lise aşkıdır. Çevresindeki insanlar tarafından sevilen nazik bir kadındır.

Jang Geun Won

Itaewon Class, 2020 Yılının Sürpriz Kore Dizisi | KoreMania

Başkanın ilk çocuğudur. Jangga şirketinin varisinin kendisi olduğuna emindir. Oldukça kibirli ve egoist biridir. Parası olduğu için herkese istediğini yapabileceğini düşünmektedir. Ro Yi’nin babasına araba ile çarparak ölümüne neden olmuştur. Ro Yi’nin hapise girmesini sağlamıştır.

Jang Dae Hee

Netflix'ten Dram Dolu Kore Dizisi: Itaewon Class Hakkında Bilgi, Oyuncu Kadrosu ve İzleyici Yorumları

Jangga’nın sahibi kötü başkandır. Küçükken oldukça yoksul olan Dae Hee, kendini geliştirerek ve çok çalışarak bu işletmeyi açmıştır.

 Jang Geon Soo

Itaewon Class' Episode 10 sees Sae-ro-yi succeed in part after Yi-seo manipulates Geun-won | MEAWW

Jang Dae Hee’nin gayrimeşru ve en küçük oğludur. Ailesi ve kardeşi tarafından hiç sevilmemektedir. Babası Geon Soo’yu kendi çocuğu olarak görmemektedir ve bu nedenle de onunla hiç ilgilenmemiştir. Annesi ise sadece para seven biridir. Para kazanmak için Geon Soo’ya hiç bakmamıştır. Park Sae Ro Yi ile yolları kesişir ve ona borçlanır. Borcunu ödemek için de Sae Ro Yi’nin dükkanında part-time çalışır. Dükkanın büyümesi ve gelişmesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Lee Ho Jin

Itaewon Class" Episode #1.13 (TV Episode 2020) - IMDb

Sae Ro Yi’ye yardım ederek Jangga şirketini bitirmeyi amaçlamıştır. Jang Geun Won’dan lisede iken zorbalık gören çocuktur. Herkes bu zorbalığa göz yumarken Ro Yi onu kurtarmış ve bu iyiliği de okuldan atılarak sonuçlanmıştır. Kendisini her zaman Ro Yi’ye borçlu olarak görmektedir ve ona yardım ederek borcunu ödemek istemektedir.

Ma Hyun Yi

Ma Hyun-yi•Lee Joo-young | Lee joo young, Young, Lee

Kore sokak yemekleri aşçısıdır. Yemeklerinin tadının herhangi bir ayrıcalığı yada tadı yoktur. Daha çok çalışarak kendini geliştirmesi gerekmektedir. Sae Ro Yi’nin dükkanında aşçı olarak çalışarak kendi lezzetini bulacaktır.

 Choi Seung Kwon 

You Could Be Happy – Itaewon Class Episode 16 Final Review – In Asian Spaces

Sae Ro Yi’nin koğuş arkadaşıdır. Önceden bir mafya için çalışan Seung Kwon, Ro Yi’nin dükkanında garson olarak çalışmaktadır.