İnanılmaz bir konusu olan Attack On Titan, izleyenleri etkisi altına alan bir animedir. Animenin yazımı ortalama 12 yıl sürmüştür. İzlerken oldukça şaşıracağınız sahneler bulunmaktadır.

Attack On Titan Konusu

Anime 845 yılında geçmektedir. 100 yıl önce insanlar devler ile karşı karşıya gelmişlerdir. Hayatlarında ilk kez böyle bir olay ile karşılaşan insanlar, beklenmedik bu durumda ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Çareyi yaşadıkları yere devasa duvarlar inşa etmekte bulmuşlardır. Bu duvarlar dışarıdan içe doğru 3 kule şeklinde kurulmuştur. Dış duvarda çiftçi ve fakirler yaşamaktadır. İçeri doğru gidildikçe ise daha varlıklı insanlar yaşamaktadır. Yavaş yavaş bu duruma alışan insanlar artık bu devlerin ne olduklarını araştırmak istemişlerdir. Devlere ulaşmak için ilk önce “3D Manevra Teçhizatı” ismi verilen bir alet geliştirmişlerdir. Bu alet devlerin derilerine girerek insanları onların tepesine çıkarmaktadır ama sadece ev ve ağaç gibi yüksekliklerin olması gerekmektedir. Bu aleti geliştirdikleri zaman ise artık devlerle yüzleşebileceklerdir.

Keşif için duvarların dışarısına çıktıkları zaman çok fazla kurban vermişlerdir fakat bilgi de kazanmışlardır. Bu devlerin herhangi bir eşeysel organları olmadığı için nasıl çoğaldıkları bilinmemektedir. Yaşamaları için herhangi bir yiyeceğe ihtiyaçları yoktur. Herhangi bir canlıya zarar vermeyen bu devler sadece insanları yemektedirler. Buna rağmen ölebilmektedirler. Enselerinin belirli bir kısmını kılıç ile derin bir şekilde kesilirse bu devler bir daha yaşamamak üzere ölmektedirler. Zaman geçtikçe dünyanın dışında ne olduğunu ve devlerin ne olduğunu merak eden insanlar bir grup oluşturmuş ve merkeze bağlı bir şekilde duvarların dışına çıkmaya başlamışlardır.

Keşif Birliği ismini alan bu grup toplanarak duvarların dışına çıkarak devleri öldürmekte, onları avlamakta ve dünyanın dışını keşfetmeye çalışmaktadırlar. Lakin bu keşiflerden çok az insan canlı dönebilmektedir. Çünkü devler tarafından yenmektedirler. Hayatlarını aynı şekilde sürdüren insanlar bir süre sonra bir felaketle karşı karşıya kalmışlardır. Hiç görmedikleri uzunlukta bir dev duvarların arkasından onlara bakarak duvarda bir delik açmıştır. Bu şekilde devler içeri girerek insanları yemeye başlamışlardır.

Bu yenen insanların içinde Eren isimli bir çocuğun annesi de bulunmaktaydı. Annesi Eren’in gözlerinin önünde yenmişti. Bunun sonucunda Eren kendine söz vererek bütün devleri öldüreceğini söylemiştir ve Keşif Birliğine katılmak için canını dişine takmıştır.

Attack On Titan Hakkında

Seri 4 sezondan oluşmaktadır. 4. sezonun 2.partı ocak ayında çıkacaktır. Her bölüm 20-25 dakika sürmektedir. Bu sezonların dışında Ova ismi verilen bölümler de bulunmaktadır. Serinin ilerlemesini etkilememektedir. 8 tane ova vardır ve kimisi birilerinin hayatını anlatmakta kimisi de daha farklı konulara değinmektedir. Bu animeyi çok dikkatli izlemenizi tavsiye ederiz çünkü oldukça karışıktır. Serinin ilerleyen bölümlerinde kafa karıştırıcı sahneler izleyeceksiniz. Serinin mangasını okuyarak da diğer bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Attack on Titan Karakterleri - Attack on Titan Karakterleri Hakkında Bilgiler

Shingeki no Kyojin - Attack on titan

Attack On Titan Karakterleri

Animede birçok karakter gelip geçmiştir. Bu karakterlerden her birinin değişik özellikleri ve yetenekleri bulunmaktadır. Karakterlerde iyi-kötü ayrımı yoktur. Çünkü herkesin kendince halı sebepleri vardır.

Eren Yeager

Shingeki no kyojin season 3 part 1 | Explore Tumblr Posts and Blogs | Tumgir

Serinin asıl oğlanı diyebiliriz. Duvarların içinde hiçbir şey bilmeden yaşamak kendini ona bir domuz gibi hissettirdiğini söylemektedir. Annesinin gözlerinin önünde ölmesi onu devlere karşı büyük bir nefret içine sokmuştur. Duvarların dışını keşfetmek ve devlerin hepsini öldürmek için Keşif Birliğine katılmıştır. Her ne kadar çok yetenekli olmasa da nefreti onu güçlü kılmaktadır. Babası doktordur ve babasının evin bodrumunda ne sakladığını her zaman merak etmiştir.

Mikasa Ackerman

Attack on Titan Mikasa | Attack on titan, Attack on titan anime, Anime

Annesi ve babası kötü adamlar tarafından öldürülmüştür. Kendisi de o kötü adamlar tarafından kaçırılmıştır. Fakat Eren onu bulmuş ve kurtarmıştır. Bu sebeple Eren’e karşı güçlü duygular beslemektedir. Her zaman onu koruyup onun yanında olmuştur. 100 erkek değerinde gücü vardır. Sırf Eren Keşif Birliğine katıldığı için o da katılmıştır. Soyadında büyük bir güç vardır. Yani onun soyu çok güçlü insanlardan oluşmaktadır.

Armin Arlert

shingeki~Season 3 part 2 armin arlert Capture the momen - ویسگون

Her zaman insanlardan zorba görmüş biridir. Onu hep Eren ve Mikasa kurtarmıştır. Güçsüzdür fakat pratikte çok iyidir. Yani çok zor zamanlarda çok iyi planlar yapmakta ve arkadaşlarına yardım etmektedir.

Connie Springer

Attack on Titan Karakterleri - Attack on Titan Karakterleri Hakkında Bilgiler

Çok güçlü ya da çok zeki değildir. Fakat arkadaşlarını korumak için her şeyi yapmaktadır. Değişik hareketleri olduğu için arkadaşları arasında aptal olarak anılmaktadır. Arkadaşları ile konuşmaları oldukça eğlencelidir.

Sasha Braus

sasha braus icon | Attack on titan anime, Attack on titan aesthetic, Attack on titan art

Connie gibi garip bir kişiliktir. Yemek yemeğe aşıktır. Tek düşündüğü yemek yemektir. Connie ile çok iyi anlaşmaktadır. O da çok yetenekli değildir. Ama arkadaşlarını korumaktadır.

Jean Kirstein

Tumblr

Başlarda Eren ile çok kavga etmiştir. Çünkü Eren’in kendini öldürtmekten başka bir şey yapmadığını düşünmektedir. Ama çok iyi arkadaş olmuşlardır. O da Armin gibi oldukça zekidir. Çok iyi planlar yapmaktadır.

Annie Leonhardt

Annie Leonhart - Album on Imgur

İç islerden sorumlu askeri birlikte bulunmaktadır. Dövüş konusunda çok yeteneklidir. Babası ile sıkıntıları bulunmaktadır.

Reiner Braun

Reiner Braun (1) | Attack on titan anime, Attack on titan, Braun

Diğer çocuklardan daha büyüktür ve onlara abi gibi davranmaktadır. Oldukça güçlü bir karakterdir. Eren’e zor zamanlarında yardım etmiştir.

Bertholdt Hoover

Bertholdt | Attack on titan anime, Attack on titan, Seven deadly sins anime

Bertholdt da güçlü bir karakter sayılabilir. Fakat genelde Reiner ile takılmaktadır. Çok konuşmamaktadır. Sakin bir yapısı vardır.

Krista Lenz

Attack on Titan Karakterleri - Attack on Titan Karakterleri Hakkında Bilgiler

Annesi tarafından hiç sevgi görmeyen Krista, sakin bir karakterdir. Arkadaşları Keşif Birliğine girdiği için o da girmiştir. Yufka yürekli bir yapıya sahiptir.

Ymir

Attack on Titan Wiki ar Twitter: “Happy Birthday to Ymir! How many likes for Ymir?… ”

O da güçlü bir karakterdir. Kimseye umursamayan bir yapısı vardır. Sadece Krista’ya önem vermektedir ve onun için savaşmaktadır.

Hange Zoe

Hange Zoë (Anime) | Attack on Titan Wiki | Fandom in 2021 | Hange zoë, Hanji attack on titan, Attack on titan anime

Tüm insanlar devlerden korkmasına rağmen o devlere çok fazla ilgi göstermektedir ve çok sevmektedir. Deli dolu bir karakteri vardır. Duvar dışına çok fazla sefer yapmıştır ve hepsinden sağ dönmüştür. Çok yetenekli ve zekidir.

Levi Ackerman

Levi ackerman ❤️ için 430 fikir | anime, anime karakterler, levi ackerman

Mikasa ile uzaktan akrabalardır. Keşif Birliğindeki en güçlü karakterdir. Çok umursamaz bir tiptir. Oldukça zekidir ve yol gösterici bir yapısı vardır.

Erwin Smith

Attack On Titan: 10 Things You Didn't Know About Erwin Smith

Keşif Birliğinin lideridir. Küçüklüğünden beri çok zekidir. Yaptığı taktikler ile duvarın dışındaki seferlerde birçok savaşçısını kurtarmıştır. Her şeyi öngörebilen bir tiptir.