Karakterleri ve konusu ile dikkat çekmiş olan Jujutsu Kaisen son zamanlarda oldukça izlenmektedir. Heyecan verici savaş sahneleri, karakterlerin şaşırtan özellikleri ile çerez gibi izleyip bitirebileceğiniz bir animedir. Anime 24 bölümden oluşmaktadır ve her bölüm ortalama 20 dakikadır.

JUJUTSU KAISEN! Animesinden Yeni Fragman - Fanzade

Jujutsu Kaisen Konusu

Anime, Japonya’da yılda 10.000 insanın açıklanamayan ölümleri ile başlıyor. Bu ölümler lanetli ruhlar sonucu açığa çıkıyor. Lanetli ruhlar, negatif enerjilerden beslenmektedirler. Negatif enerjiler ise hastane ve okul gibi bölgelerde oldukça bulunmaktadır. Çünkü negatiflik pişmanlık, zorluk ve utanç gibi duygularda bulunmaktadır ve lanetli enerjileri kendilerine çekmektedirler. Lise öğrencisi olan Yuji Itadori ve arkadaşları ise bu lanetlere istemsizce bulaşıyorlar. Jimnastikte başarılı olan Yuji’nin yakasını beden öğretmeni bırakmaz. Bundan kaçmak için sadece 2 kişinin bulunduğu ve bu ölümleri araştıran bir kulübe katılır. Arkadaşları araştırmalar yaparken bir kutu bulurlar ve bunu alarak kulüp odalarına dönerler. Bu kutuyu akşam açmak için sözleşirler ve dağılırlar. Yuji hastanedeki dedesinin yanında gider.

Ölüm döşeğinde olan dedesi Yuji’ye ne olursa olsun iyi bir insan olmasını ve insanlara yardım etmesini söyler ardından ölür. Dedesinin konuşmalarından etkilenen Yuji insanlara yardım edeceğine yemin ediyor. Bu sırada arkadaşları Yujiden önce okula giderek kutuyu açıyorlar ve içerisinden bir parmak çıkıyor. Bu parmak lanetli bir enerjidir ve en güçlü lanetli ruhun 10 parmağından biridir. Bir anda enerjisi ortaya çıkarak felakete yol açar. O arada Yuji gelerek arkadaşlarını kurtarmaya çalışır.

Bu arbedede yanlışlıkla parmağı yutar. Normalde ölmesi gerekir iken, bu parmağı yutarak Sukuna ile aynı bedeni paylaşacak hale gelir. Sukuna yönlendirebilecek bir iradeye sahip olan Yuji’yi gören Jujutsu Büyücüsü onunla konuşur. Sukuna’nın çok kötü ve çok güçlü bir lanetli ruh olduğunu söyler. Yuji’nin önüne 2 seçenek koyar. Ya hemen onu öldürürler ya da tüm parmakları bulur ve hepsini yedikten sonra onu Sukuna ile beraber öldürürler. Yuji bu iki zor karar arasından tüm parmakları yiyerek ölmeyi seçer çünkü daha fazla yaşamak ve daha ok insan yardım etmek ister. Bunun sonucunda Yuji’yi Jujutsu Büyücülerin eğitim aldığı okula götürürler ve ona lanetli ruhları öldürmek için eğitim verirler. Orada kendisi ile birlikte eğitim alan kişiler ile tanışır ve güzel arkadaşlık kurar.

Karakterler

Komik, eğlenceli ve güçlü karakteri ile anime konusuyla bütünleşerek oldukça zevkli bir hale geliyor. Ayrıca animenin sonundaki mini videolar da oldukça komik ve eğlencelidir. Karakterler dışarıdan her ne kadar korkutucu görünse de farklı ve tatlı kişiliklere sahiptirler.

Spoiler Seri Terbaru Jujutsu Kaisen: Tokyo Prefectural Jujutsu High School Akan Dibuka Musim Ini! - Haloyouth

 

Yuji Itadori

Oldukça şakacı, yaramaz ve deli dolu bir kişiliği vardır. Sevdiklerini ve insanları korumak için kendini feda etmeye hazır biridir. Sukunan’nın parmağını yuttuktan sonra Jujutsu eğitimi almıştır ve kendini geliştirmiştir.

Is Yuji Related to Sukuna in Jujutsu Kaisen Explained

 

Megumi Fushiguro

Zenin klanının bir üyesidir. Jujutsu Teknik Lisesinde Yuji gibi 1. Sınıf öğrencisidir. Yuji’yi Sukuna’nın parmak saldırısından korumuştur. Umursamaz biri gibi dursa da iyi kalpli biridir. İnsanları yaşamaya değer bireyler olarak görmektedir. Kendi özel hayvanları ile dövüşlere katılmaktadır.

Megumi Fushiguro | Jujutsu Kaisen

 

Nobara Kugisaki

Jujutsu Lisesi’nde Fuji ve Megumi ile aynı seviyede ders görmektedir. Her zaman kendisi ile gurur duyan, özgüvenli ve dobra biridir. Yüzüne kötü yanlarının vurulmasını istemez. Çok fazla konuşur ve sinir bozucu konuşarak da rakiplerini çıldırtmaktadır. Eğlenceli bir karakteri vardır.

Jujutsu Kaisen: 10 Things You Didn't Know About Nobara Kugisaki

Satoru Gojo

Öğrencilerine, meslektaşlarına ve arkadaşlarına karşı sevecen, komik ve umursamaz bir karakteri vardır. Jujutsu Birliğinin yüksekteki başkanlarına karşı anlayışsız ve acımasız biridir. Çok güçlü bir büyücüdür. Yüksek seviyedeki lanetleri kolayca haklayabilmektedir. Fuji, Megumi ve Nobara’nın öğretmenidir.

WannaGate على تويتر: "Satoru Gojo, Jujutsu Kaisen https://t.co/Yd9ykqnq9t" / تويتر

 

Maki Zenin

Jujutsu Lisesi’ndeki 2.sınıf öğrencisidir. Zenin klanının bir üyesidir. Fakat lanetli ruhları görememekte ve lanetli enerjisi olmamaktadır. Bu nedenle klandakiler onu sevmemektedir. O yüzden o da klandan ayrılmıştır. Fakat klanın lideri olmayı kafasına koymuştur. Jujutsu Tekniğe giderek orada kendini geliştirmiştir. Mai adında bir kardeşi vardır. Fakat başka büyücülük lisesinde okumaktadır.

Maki Zenin's Powers From Jujutsu Kaisen Explained

 

Toge Inumaki

Jujutsu Lisesi’ndeki 2.sınıf öğrencisidir. Çok güçlü bir teknik olan Lanetli Konuşma tekniğine sahiptir. Dilinde ve ağzının iki yanında yılan ve diş mührü vardır. Her kelimesi lanetli tekniğe sahip olduğu içi 3-4 tane kelimeyi kullanabilmektedir. İnsanlara karşı mesafelidir. Fakat anlayışlı ve şefkatlidir.

Jujutsu Kaisen: ¿qué significan las palabras del vocabulario limitado de Toge Inumaki? ¡Salmón!

 

Panda

İnsan olmayan bir Jujutsu Büyücüsüdür. 2.sınıftadır fakat oldukça güçlüdür.

Jujutsu Kaisen: 9 Things You Didn't Know About Panda | CBR