Netflix’in ilk Belçika yapımı orijinal dizisidir. 2020 yılında yayınlanan dizide birçok bölgeden karakterler olduğu için Türkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Felemenkçe, İtalyanca ve Lehçe dilleri konuşulmaktadır.

Into the Night 3.sezon ne zaman yayınlanacak? Netflix - Yorum Güncel

Into The Night Konusu

Dünyada aniden ortaya çıkan kozmik olaylar, insanların hayatlarını alt üst etmiştir. Güneş doğduğu zaman yaşayan tüm canlılar ölmektedir. Fakat bu o kadar hızlı gerçekleşmektedir ki kimse ne olduğunu anlayamamakta ve bu olaya çözüm bulamamaktadırlar. Tüm bu olayları bilen kişi ise NATO üyesi Terenzio’dur. Terenzio olanları duyduğu zaman batı yönüne giderek güneşten kaçmak istemektedir. Fakat batı tarafına giden bir bilet bulamamıştır.

Tek çare olarak aklına Moskova’ya gitmek gelir. Bunun için güvenliğe saldırarak silahını alır. İnsanlara silah doğrultarak Moskova’ya giden uçağı esir alır ve hemen uçağı kaldırmalarını ister. Bu güneş durumundan ilk olarak pilot haberdar olur ama Terenzio’ya çok fazla güvenmez. Bir şekilde tüm yolcular durumu öğrenir ve ne yapacaklarını düşünmeye başlarlar. Tek çareleri sürekli batıya gitmek ve güneşten saklanmaktır. Sadece uçağın yakıtını doldurmak ve yiyecek almak için yere inerler. Uçakta çok az kişi olmasına rağmen yavaş yavaş çıkmazlar, problemler ve güvensizlikler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Dizinin 2.sezonunda ise uçaktakiler yeraltında bir sığınak keşfederler. Burada güneşin zararlarından kurtulan insanlar toplanmıştır ve askeri komuta tarafından yönetilmektedirler. Bir süre sonra sığınakta yiyecek sıkıntısı ve görüş ayrılıkları çıkarak kaosa sebep olmuştur. Sık sık kavga eden insanları durdurmak artık imkansız hale gelmiştir. Onları bu durumdan kurtaran kişi ise bir Türk olan Arman ve araştırmacı grubu olmuştur.

Into The Night Dizisinin Spoilerlı ve Spolersız İncelemesi

Into The Night Hakkında

Netflix’de yayınlanan dizi 2 sezon ve toplam 12 gölümden oluşmuştur. Bölümler ortalam 40 dakika sürmektedir. Dizinin türü dram, gerilim ve bilim-kurgu olarak belirlenmiştir.

Into The Night Karakterleri

Birçok milletten kişilerin oynadığı bu dizide aynı zamana farklı milletlerden karakterler de bulunmaktadır. Her karakterin üzerinde güzel bir şekilde durulmuştur.

Terenzio

İtalyan eski bir NATO askerdir. Asker olduğu için de liderlik vasfı bulunmaktadır. Uçaktaki kişilere emirlere vermektedir. Yolcular her ne kadar bu duruma sinirlense de Terenzio’nun her zaman onların hayatlarını kurtardığını hatırlamaktadırlar. Çıkarcı bir kişiliğe sahiptir. Irkçı, yabancı düşmanı ve kendini beğenmiş biridir.

Into The Night Konusu ve Karakterleri - Jontinik Dizi

Mathieu

Uçağın pilotudur. Yolcuların güvenliği için her şeyi en iyi şekilde yapmaktadır. Kötü haber verse bile yolcuları sakinleştirerek neler yapmaları gerektiğini anlatmaktadır.

Into the night": extrait et date de diffusion - Cinevox

Sylvie

Eski bir helikopter pilotudur. Uçak kullanmada Mathieu’a yardım etmektedir. Sevgilisini pankreas kanseri yüzünden kaybetmiştir. Moskova’ya onunla birlikte uçmayı planlamıştır fakat bunu gerçekleştirememiştir. Uçaktaki yolculara her zaman destek olmuştur. Onlara moral vererek kriz anında nasıl tepkiler vereceğini çok iyi bilmektedir.

Into The Night Konusu ve Karakterleri - Jontinik Dizi

Ayaz

Kaçakçı, kerhaneci ve oldukça suça bulamış bir Türk olarak gösterilmektedir. Bunun yanında aslında iyi bir yanı da vardır. Terenzio ile sürekli kavga halindedir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve işler ters gittiğinde olayları çok iyi yönetebilmektedir.Bir Türk'ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night

Zara

Oğlunun sağlığı için endişe eden Rus annedir. Sert bir kişiliği vardır ve herkese yumuşak yönünü göstermez. Bu uçağa oğlunun ameliyatı için binmiştir fakat işler beklediği gibi gitmemiştir. Ölüm ile burun buruna olsa bile sadece oğlunu düşünmektedir.

Bir Türk'ün de Yer Aldığı Into The Night Dizisinin Farklı Milletlerden Karakterleri - Ekşi Şeyler

Ines Melanie

Influencer olan Ines, görünüşünün aksine her şeyi dobra bir şekilde söyleyen bir kişiliktir. Mantıklı karalar almaya çalışarak arkadaşlarını korumak istemektedir.

Into The Night Konusu ve Karakterleri - Jontinik Dizi

Horst

Neler olduğuna dair doğru tahminlerde bulunan ilk kişidir. Bilişim konusunda uzmandır ve ekibe çok fazla katkısı olmuştur. Çoğu problem onun sayesinde üstesinden gelinmiştir.

Vincent Londez | Creative Artists Management

Jakub

Polonyalı olan Jakub, dürüst ve çalışkan bir tiptir. Uçaktaki teknik işlerden sorumludur. Mantıklı kararlar vermeye çalışarak arkadaşlarını korumak isteyen iyi bir insan olmaktadır.

Ksawery Szlenkier obrał "Kierunek: Noc" i zawitał do milionów Ziemian! - Ludzie kina | Altao.pl

 

Rik

Terenzio’nun gücüne başta hayran kalsa da aslında göründüğü gibi bir kişilik değildir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde hayatı anlatılmaktadır. Ayaz’ın tarafına geçerek kalbinin sesini dinliyor.

Into The Night Konusu ve Karakterleri - Jontinik Dizi

Laura

Sağlık konusunda terli bilgisi bulunan Laura dizideki aklı başında insanlardan birisidir. Volkov adındaki bir adama bakmaktadır. Fedakar ve akıllı bir kadındır.

Into The Night Konusu ve Karakterleri - Jontinik Dizi

Osman

Müslüman bir Arap olan Osman dizide çok öne çıkmamaktadır. Kendisinden istenilen şeyleri yapmaktadır.

Bir Türk'ün de Yer Aldığı Into The Night Dizisinin Farklı Milletlerden Karakterleri - Ekşi Şeyler

Gabrielle

Uçaktaki hostes olan Gabrielle, yolcuları sakinleştirmekten ve onlara bilgi vermekten sorumludur. Kuralına uygun olarak işini yapmaktadır.

Into the Night (TV Series 2020– ) - IMDb