2017 yılında yayınlanmaya başlayan dizi tüm dünyada adını duyurmuştur. Klasik bir konusu olmasına rağmen karakterler ve plan üzerinde çok iyi durulmuştur. Profesörün eşsiz planı ile izleyenleri büyülemektedir.

La Casa De Papel Konusu

Dizi, bir profesörün büyük bir vurgun planlaması etrafında dönmektedir. Profesör oldukça zeki, mükemmeliyetçi, planlı ve çalışkan biridir. İspanya Kraliyet Darphanesi’ne dev bir soygun yapmak profesörün hayalidir. Eğer bu soygun planlandığı gibi gerçekleşirse çok büyük paralara sahip olacaktır. Bunu ise tek başına yapamaz. Ona yardım edecek insanlara ihtiyacı vardır ama bu insanlar normal birileri olmamalıdır. Seçtiği 8 kişi profesyonel hırsızdır. Bu kişileri bir araya getiren profesör kendi planını anlatmıştır. Eğer bu gruba katılırlarsa çok para kazanacaklarını söylemiştir.

Her birinin farklı hikayesi olan bu 8 kişi gruba katılarak soyguna hazırlanmaya başlamışlarıdır. Kişiler uzun süre bu plana hazırlanmış her detayını yüzlerce kez gözden geçirmişlerdir. Bu arada ise kimse gerçek isimlerini kullanmamıştır. Herkes kendine bir ülkenin başkentinin adını almış ve birbirlerine öyle seslenmişlerdir. Bu şekilde planlarına dikkatli bir şekilde hazırlanılan o büyük gün sonunda gelmiştir.

Her şey gününe ve saatine kadar ince ince hazırlanan plan ilk olarak tıkırında gitmiştir ve darphaneye girmişlerdir. Darphanede planladıkları gibi başkanın kızı ve kızın okulu, her şeylerini bildikleri çalışanlar bulunmaktaydı. Bilerek bu günü seçmişlerdi. Çünkü başkanın kızını rehin alarak istediklerini yaptırabileceklerdir. Darphaneye girer girmez insanları bir köşeye ayırmışlar ve kendilerinin getirdikleri kırmızı tulumları giydirmişlerdir. Aynı zamanda dışarı ile ilişkileri tamamen kesmek için telefon gibi iletişim aletlerini almışlardır.

Bu planı Profesör dışarıdan yönetmektedir. Bunun için de darphanedeki bir odaya kendi özel getirdikleri telefon ile iletişim kurmaktadırlar. Her şeyi plana uygun başlayan soygun her zaman böyle kalmayacaktır. Çünkü her ne kadar bu hırsızların birbirleri ile ilişkisi yasak olsa da bazıları birbirlerinden hoşlanmışlardır ve dikkatleri dağılmıştır. Oldukça uzun süren bu planda kimseye zarar vermemeye çalışmışlardır. Bu arada da istedikleri paraları bu işi bilen kişilere bastırmaktadırlar. Oldukça zorlu geçen bu görevi izlerken başarabilecekler mi başaramayacaklar mı diye düşünürken oldukça heyecanlanacaksınız.

La Casa De Papel Hakkında

Dizi 5 sezon ve toplam 43 bölümden oluşmaktadır. 40 ve 50 dakika arası bir gösterim süresi bulunmaktadır. Türü dram ve gerilimdir. İzlerken planlara çok şaşıracaksınız ve heyecanla izleyeceksiniz.

La Casa De Papel'in 5. sezonunun yayın tarihi belli oldu - 24.05.2021, Sputnik Türkiye

Netflix dizisi La Casa de Papel'in final sezonundan fragman - 03.08.2021, Sputnik Türkiye

La Casa De Papel Karakterleri

Dizideki her karakterin kendi hikayesi bulunmaktadır. İlerleyen bölümlerde karakterlerin hayatları anlatılacaktır. Karakterler zeki ve mantıklı davranmaya çalışarak planlarını uygulamaya çalışmaktadırlar.

Profesör

La casa de papel'in 'Profesör'ü Alvaro Morte: Antikapitalistim - Kültür-Sanat haberleri

Ekibin beynidir. Soygunu dışarıdan yönetmektedir. Böylece insanların tepkilerini, polisin hareketlerini gözleyecek ve ona göre devam edecektir. Oldukça zekidir ve her şeyi planlamıştır. Bu durum onun deli olduğunu size düşündürebilir. Fakat planları kusursuzdur. Bu soygunu yaparken de insanlara zarar vermeden yapmaya çalışmaktadır.

Tokyo

La Casa De Papel, 5. sezona dair ipucu Tokyo'dan geldi - YeniDönem Gazetesi

Dizi aslında Tokyo’nun tarafından anlatılmaktadır. 15 soyguna katılmıştır ve oldukça profesyoneldir. Gözü kara bir karakterdir. Bazen verdiği karalar sonucu işler ters gitmektedir.

Berlin

La Casa de Papel'in Berlin'i Pedro Alonso kitabının tanıtımı için İstanbul'a geldi!

İçerdeki grubun beynidir. Lider olarak doğan Berlin, Profesör tarafından da grubun lideri olarak seçilmiştir. Birbirlerine bu kadar çok güvenmelerinin bir sebebi vardır. Bunu dizinin ilerleyen kısımlarında gösterilmektedir. Duygusuz gibi görünse de oldukça duygusal biridir.

Nairobi

LCDP Yönetmeninden Nairobi Açıklaması: Ölümü Gerekliydi

Ekipteki ikinci kadındır. Normalde uyuşturucu satıcısıdır. Grupta abla gibidir. Neşeli ve akıllı hali ile grubun moralini yükseltmektedir. Fakat çok önceden zor zamanlar geçirmiştir. Bu konuyu da dizinin ilerleyen zamanlarında göstereceklerdir.

Rio

Gaat Rio dood in La Casa de Papel seizoen 5? - Netflix Nederland - Films en Series on demand

Grubun en gencidir. Oldukça zeki olan Rio, grupta yazılım ve güvenlik işlerinden sorumludur. Onun bir hatası tüm planı mahvedebilmektedir.

Denver

La Casa de Papel'in 'Denver'ı kendisine gönderilen çıplak resimlerden rahatsız: Akıl sağlığım için mesajlarıma bakmıyorum

Babası Moskova ile bu işe girişmiştir. Neşeli, eğlenceli ve delikanlı bir karakteri vardır. Onun da babası ile olan ilişkisi ilerleyen bölümlerde anlatılmaktadır.

Moskova

La casa de papel'in 2. Sezonu Hakkında Hatırlanması Gerekenler - FilmLoverss

Eski bir madencidir. Çilingirliği bildiği için çok iyi soygunlar yapmıştır. Ekipte kaynak, kesim, kırım ve yıkımları ayarlama görevi vardır. Oğlu ile sık sık tartışsa da onu çok sevmektedir.

Helsinki

La Casa De Papel Helsinki kimdir? Gerçek adı Darko Peric nereli? - Magazin Haberleri - Milliyet

Oslu’nu kuzenidir. Eski asker olan Helsinki, Berlin’in her emrini sorgusu uygulamaktadır. Sert ve itaatkar bir yapısı vardır. Silahları çok iyi kullanmaktadır.

Oslo

Oslo Casa De Papel

Helsinki ile kuzenlerdir. O da eski bir askerdir. Çok fazla üstünde durulmamış bir karakterdir. Helsinki ile benzer özellikleri vardır.

Monica

Psikoloji Ağı on Twitter: "Dikkat Spoiler! @netflix'de yayımlanan La Casa De Papel dizisinde (@lacasadepapeltv); bir banka çalışanı olan Monica, soygunculardan Denver'e aşık olmaktadır ve soyguncuların tarafına geçmektedir. #StockholmSendromu… https ...

Rehin alınan ve darphanede çalışan bir kadındır. Fakat daha sonra bu gruba yardım edecek ve onların yanında bulunacaktır. Oldukça garip bir karakterdir.

Raquel Murillo

Neden TT oldu? on Twitter: "La Casa De Papel dizisinde Müfettiş Raquel karakterini canlandıran Itziar Ituno, Koronavirüs'e yakalandığını açıkladı… https://t.co/gVhyzNWuiP"

Soygun suçu ile ilgilenen bir polistir. Oldukça zekidir. Akıllıca yürüttüğü fikirleri ile ekibin en yapacağını anlayıp onları zora sokacak hareketler yapmaktadır. Onun da zorlu hayatı dizide anlatılmaktadır. Daha sonraki onun hakkında olacak olaylar sizi şaşırtacaktır.