Tüm dünyaca izlenen ve dizideki oyunları oynanan “Squid Game” oldukça ses getirmiş bir Kore dizisidir. Konusu ve karakterlerin duygularını izleyenlere aktarması sonucu oldukça bilinen bir dizi haline gelmiştir.

Squid Game Konusu

Dizi, Seong Gi Hun isimli bir adamın hayatını anlatarak başlar. Bu adam kumar bağımlısıdır ve yaşlı annesinin zorla kazandığı paraları kumara yatırmaktadır. Evlenip boşanmış olan bu adamın küçük bir kızı vardır. Kızına iyi bir hayat vermek için ve annesinin hastalığını tedavi ettirebilmek için çok para kazanması gerekmektedir. Bir gün metroda karşısına bir adam çıkar ve küçükken oynanan bir oyunu oynamak istediğini söyler. Bu oyunu her kazandığında ise ona bir miktar para vereceğini söyler. Ama kaybederse ondan para alacağını bildirir. Bu oyunu oynayan Seong Gi Hun daha fazlasını ister. Adam gitmeden önce ona daha fazlasını vereceğini söyler ve ardından ona bir kartvizit verir. Bu kartvizitte bir numara vardır.

Gi Hun eve gittiği zaman şansını denemek ister ve bu numarayı arar. Aradığı kişiler ona bir saat ve mekan ismi vererek onu orada alacaklarını belirtir. Verdikleri yere uygun zamanda giden Gi Hun’u gri bir minibüs alır. İçeri girdiğinde bir grup insanın baygın yattığını görür. Birkaç saniye sonrasında ise kendisi baygın olarak o minibüste bulunur. Uyandığında kendini 455 kişinin arasında bulmaktadır. Bu insanların hepsi aynı sebeplerle buraya gelmekte ve aynı şeyi istemektedirler. O da paradır.

Bu insanlara çocuk iken oynadıkları oyunları oynatarak para vereceklerini söylemişlerdir. Fakat eğer oyunu kuralına göre oynayamazlar ise bu canlarına mal olacaktır. Fakat bunu bilmeyen insanlar başta oyunu ciddiye almayacak davranışlar sergilemişlerdir ve ölmüşlerdir. Her ölen kişi için 1 milyon Kore Wonu bir kasada toplanmaktadır ve oynan oyunların sonunda kazanan kişilere verilecektir. Bunun öğrenenler ise daha fazla para kazanmak için arada birbirlerini öldürmeye çalışmışlardır. Bu şekilde hayatta kalmaya ve kurallarına uyarak oyunu oynamaya dayalı bir dizidir. 9 bölümden oluşan dizide her bölüm 1 saat sürmektedir. Her bölümde adrenalin seviyenizi yükseltecek ölümcül oyunlar bulunmaktadır. 9 bölümü çerez gibi bitirebileceğiniz bir dizidir.

Squid Game, la serie fenomeno Netflix che divide le famiglie: figli impazziti e genitori in rivolta

Squid Game, vola il merchandising del gioco mortale

Squid Game Karakterleri

Oyuncuların karakterleri sanki gerçekmiş gibi oynamaları ve insanlara istenilen duyguyu çok iyi geçirmeleri izleyenleri etkisi altına almıştır. Bu dizide çeşitli insanlar bulunmaktadır.

Seong Gi Hun

Squid Game Ending, Explained: Who Wins the Game?

Şoför olan Gi Hun aslında kumar bağımlısı bir adamdır. Yaşlı annesinin zorlukla kazandığı paraları kumara yatırmaktadır. Fakat kızına iyi bir baba olmak ve annesinin tedavisini karşılamak için bu oyuna katılmıştır.

Cho Sang Woo

Squid Game Cast - Hae-soo Park as Sang-woo Park - Vague Visages

Seong Gi Hun’un çocukluk arkadaşıdır. Menkul şirketindeki yatırım ekibinin başkanıdır. Kore’nin en iyi üniversitesi Seul Ulusal Üniversitesi’nde başarılı bir öğrencilik geçirmiştir. Fakat müşterilerinden para çaldığı için polis tarafından aranmaktadır. Para kazanmak için bu oyuna girmiştir.

Oh Il Nam

Squid Game': Who Is the Actor Who Plays Oh Il-Nam, Player 001, in the K-Drama

Beyninde tümör olan yaşlı bir adamdır. Kaybedeceğim bir şey yok diyerek o da oyunları oynamaktadır.

 Kang Sae Byeok

Who Plays Kang Sae-Byeok In Netflix's Squid Game?

Kendisi Kuzey Koreli bir sığınmacı kızdır. Babası Kuzey Kore’den kaçar iken öldürülmüştür. Annesi ise yakalanmıştır. Güney Kore’ye sadece Sae Byeok ve küçük kardeşi gelebilmiştir. Kardeşine çocuk yurduna yerleştirmiştir. Annesini bulabilmek için bir adama para ödemesi gerekmektedir. Bunun içinde çok paraya ihtiyacı vardır. Bu sebeple bu oyuna katılmıştır.

Jang Deok Su

Squid Game Jang Deok-su kimdir? Heo Sung-tae kim, nereli, kaç yaşında?

Kendi patronunu dolandırmıştır. Arkadaşının kazığı yüzünden yakalanmaktan son anda kurtarmıştır. Kumar borçları da olan bu gangster para kazanmak için bu oyuna katılmıştır.

Abdul Ali

The Ali Detail That Means More Than You Think In Squid Game

Pakistanlı Abdul Ali çalıştığı yerdeki patronunun aylarca maaşlarını vermediği için paraya ihtiyacı vardır. Karısı ve çocuğunu Pakistan’a göndererek kendisi de bu ölümcül oyuna katılmıştır.

Hwang Jun Ho

Does the detective die in Squid Game? Theories surrounding Hwang Jun Ho explored

Bir şekilde kardeşinin bu oyun ile ilgisi olduğunu düşünmektedir. Onu aramak için bu oyunu yöneten kişilerin arasına girmiştir. Oldukça korkusuz bir karakterdir. Aslında bir polistir.