2016 yılının en çok izlenen dizilerinden olan Goblin, fantastik bir televizyon dizisidir. Komik sahnelerin yanında oldukça üzücü sahneler de bulunmaktadır.

Goblin Konusu

Dizi, çok eskilerde yaşamış bir komutanın suçsuz yere cezalandırılarak sonsuz yaşama hapsedilmesini ele almaktadır. Kim Shin çok cesur ve vatanına sadık bir komutandır. Kız kardeşi ise bir prensestir. Kim Shin’in başarıları, kralını ve taraftarlarını oldukça rahatsız etmiştir. Bu nedenle kral Kim Shin’e bir kılıç vermiştir ve o kılıçla savaşa gidip orada ölmesini istemiştir. Kralını dinlemeyen Kim Shin, savaşı başarılı bir şekilde sonlandırıp evine dönmüştür. Buna sinirlenen kral, prensesi abisinin önünde öldürür. Bunanla kalmayarak verdiği kılıcı Kim Shin’in göğsüne saplar. Lakin Tanrı Kim Shin’e ödül olarak sonsuz bir hayat bahşeder. Fakat bu ödül değil Kim Shin için çok büyük bir cezadır.  Goblin olarak hayatını devam ettiren Kim Shin, 900 yıl boyunca sevdiklerin ölümü ile yüzleşmiş ve keder içinde yaşamıştır. Fakat bu ıstıraplı kaderi sonlandırmanın bir yolu vardır. Goblinin gelini. Kim Shin tüm yaşamı boyunca Goblin’in gelinini aramıştır. Gelinin hayatını ise yanlışlıkla kurtarmıştır.

Önceki yaşamında kötülükler yapan ölüm meleği yeni hayatında Azrail olarak doğmuştur. Hamile bir kadını öldürmekle görevlenen Azrail’in işine Goblin karışır ve bebeğin hayatını kurtarır. Kurtardığı bu bebek onun ölmek için aracısı olacaktır. Fakat Azrail bu işin peşini istese de bırakamaz. Yıllar sonra karşılaşan Azrail ve Goblin bir şekilde aynı evde kalmaya karar verirler. Bu sürede kader de Goblin ve gelinini karşılaştırır. Kurtuluşu olan bu kıza evine alan Goblin bir süre sonra bu kıza aşık olacaktır.

Goblin Dizisi Hakkında

1 sezon ve 16 bölüm süren bu dizide çok fazla eğlenceli sahnenin dışında, oldukça üzücü sahneler de bulunmaktadır. Oldukça iyi bir kadro ile de bu sahneleri en içten hissedebileceksiniz. 90 dakika olan bu diziyi izlerken zaman su gibi akacaktır.

Mor Düşler Kitaplığı: Guardian: The Lonely and Great God ( Goblin ) | Dizi Yorumu

Bir garip Kore yapımı: Goblin konusu ve oyuncuları - Mynet trend

Goblin Dizisinin Karakterleri

Genelde karakterler eğlenceli kişilerdir. Oyuncuların inanılmaz yeteneği ile tüm duygular izleyenlere kolayca geçmektedir.

Kim Shin (Goblin)

Gong Yoo says he'll be more than happy to take part in 'Goblin 2' | allkpop

Kral tarafından kıskanılan Kim Shin, kralın kendisini ölüm için gönderdiği savaştan başarı ile gelir. Bu kralı çok kızdırır ve kral Kim Shin’i öldürmeye karar verir. Tanrı’nın hediyesi sayesinde ölümsüz olmuştur. Tüm hayatı süresince sevdiklerinin öldüğünü gören Goblin üzgün, yorgun ve karamsar bir karakterdir.

Ji Eun Tak

rt your character on Twitter: "˗ˏˋ ji eun-tak ˎˊ˗ — goblin (2016-2017) • played by kim go-eun… "

Lise öğrencisi olan Eun Tak, uzun yıllar teyzesinde kalmıştır. Fakat külkedisinden farksız bir hayat sürmüştür. Ta ki Goblin ile tanışana kadar. Tüm bu olumsuzluklara boyun eğmemiş ve hep mutlu olmaya çalışmıştır. Kim Shin’in içindeki kılıcı görebilen bir gelin olan Eun Tak Goblin’in ölüm için anahtarı olacaktır. Fakat artık Goblin, Eun Tak’ı tanıdıktan sonra ölmek istememektedir.

 Wang Yeo (Azrail)

Twitter | Lee dong wook, Lee dong wook goblin, Korean actors

Önceki hayatında kötülükler yapmış olan bu adamın cezası, yeni hayatında Azrail olmaktır. Her ne kadar insanların canını almak istemese de bu onun yaptığı kötülüklerin cezasıdır. Önceki hayatında Kim Shin’in kardeşine aşık olmuştur. Bu yeni hayatında ise o aşkıyla tekrar karşılaşacaktır. Bazı sebeplerden ötürü Goblin ile aynı evde kalmaktadır. Sürekli kavga eden ikili bir süre sonra oldukça yakın dostlar olacaktır.

Kim Sun

First Love: Goblin "The Lonely and Great God" Kdrama Quotes

Eun Tak’ın çalıştığı tavuk dükkanının sahibidir. Adını Sunny olarak değiştirmiştir. Özgüvenli ve çok güzel bir kadındır. Bir gün Azrail ile karşılaşarak hayatını değiştirecektir. Fakat onlar önceden tanışıyorlardır.

Yoo Duk Hwa

Valiente — He's always listening (Goblin post part 3)

Kendisi zengin bir aile şirketinin yöneticisinin oğludur. Bu aile 13 kuşaktır Goblin’e hizmet etmektedirler. Duk Hwa’nın dedesi ölünce ona bakması için Goblin’den ricada bulunmuştur ve artık ona Goblin bakmaktadır. Serseri ve para harcamayı seven biridir. Aynı zamanda eğlenceli ve yufka yüreklidir. Goblin, Duk Hwa’nın dedesini kendi çocuğu gibi sevmektedir. Bu nedenle Duk Hwa’nın dedesi vefat ettiği zaman, Duk Hwa’ya Goblin bakmaktadır.