2017 yılında yayınlanan dizi, bir kızın robot olarak kendini tanıtması ve bu sırrı saklamasını ele almaktadır. Asıl kimliğini saklarken başına çeşitli olaylar gelmektedir.

I Am Not A Robot Konusu

Her şey Santa Maria isimli bilim ekibinin süper teknolojili bir robot yapmasıyla başlamıştır. Bu robotun görünüş olarak insandan bir farkı yoktur ve yapılış amacı insanlara yardım etmektir. Bu robotu tüm halka duyurabilmek için ise bir yatırımcıya ihtiyaçları vardır. Seçtikleri yatırımcı, KM Finansın yöneticisi Kim Min Gyu’dur. Robot Kim Min Gyu’ya evde yardım edecektir. Tekliflerini kabul eden Kim Min Gyu’ya robotu teslim etmeden birkaç gün önce robot bozulmuştur. Bu soruna çare arayan takımın aklına robotu yapan bilim adamı Dr. Hong’un eski sevgilisi olan Ji A gelir. Çünkü Dr.Hong robotun yüzünü tıpa tıp Ji A’ya benzetmiştir. Dr. Hong, para karşılığı Ji A’ya robot gibi davranmasını teklif etmiştir. Paraya ihtiyacı olan Ji A ise mecburen bu oyunu kabul etmiştir.

I Am Not A Robot Hakkında

Size eğlenceli ve komik anlar yaşatan bu dizi 32 bölüm ve 35 dakika sürmektedir. Romantik komedi ve dram türünde yazılmıştır.

News] I'm Not a Robot | K-Drama - | Em Cada Página

I'm not a robot | Netflix

I Am Not A Robot Karakterleri

Karakterlerin genelde eğlenceli kişilikleri bulunmaktadır ama içlerinde bazı acıları da bulunmaktadır.

Kim Min Gyu

Video] 'I'm Not a Robot' Yoo Seung-ho and Chae Soo-bin Have a Fateful First Meeting @ HanCinema

Küçükken ailesini kaybetmiştir ve o zamanlar yaşadığı olay nedeni ile insanlara karşı alerjisi oluşmuştur. İnsanlarla temas ettiği zaman vücudu kızarır, nefes alamaz ve yürüyemez bir hale gelir. İnsanlarla iletişim kuramaz ve her zaman onlardan uzak durmaya çalışmaktadır. Ona eşlik eden arkadaşları ise oyuncakları ve teknolojik aletleridir. Kore’nin en büyük finans şirketi olan KM Finans’ın müdürüdür. Santa MAria’nın yaptığı robotu almak istemektedir. Çünkü evde insana benzer robotun olması hem ona yardım edecek hem de yalnız hissettirmeyecektir. Fakat alacağına yakın robot bozulur ve Min Gyu’ya gerçek insan gönderirler. Uzun süre bunu fark etmemiştir fakat öğrendiği zaman oldukça üzülecek ve hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Cho Ji A

Fastest I Am Not A Robot Movie Cast

Ailesini küçük yaşta kaybetmiş Ji A, abisi ve yengesi ile kalmaktadır. İnsanlara yardım etmekten hoşlanan sevimli ve her zaman pozitif bir kızdır. İnsanların işlerine yarayan sevimli eşyalar üretmek istemektedir. Kişiye özel ve onlara yarayacak işler tasarlamakta ve icat etmektedir. Fakat bunları gerçeğe dönüştürmesi için paraya ihtiyacı vardır. Dr. Hong’un eski sevgilisidir. Para karşılığı Dr.Hong’a yardım ederek Min Gyu’nun sahte robotu olacaktır.

Hong Baek Kyun

Um Ki-joon Image #190510 - Asiachan KPOP Image Board

4 kişilik Santa Maria ekibinin lideridir. Ekibi ile bir proje tasarlamıştır. İnsanlara günlük hayatlarında yardım eden insan bir robot yapmışlardır. Fakt bu robotu satmak içinn yatırımcıya ihtiyaçları vardır. Min Gyu yatırımcı olmayı kabul eder. Fakat ilk önce robotu test etmek istemektedir. Santa Maria’dan robotu evine göndermesini istemektedir. Robotu iade edecekleri günden 1 gün önce robot bozulur ve robotun önemli parçası çok uzaklardan gelmektedir. Fakat Santa Maria bu robotun tutmasını çok fazla istemektedir. Bu sebeple eski sevgilisi Ji A’dan robot olması için yardım istemiştir. Her ne kadar Min Gyu’yu kandırmak istemese de bunu hayallerini gerçekleştirmek için yapmak zorundadır.

Ye Ri El

Sinopsis I'm Not a Robot Episode 10 - Simpan Sinopsis

Şirketteki üst düzey kuruculardan birinim kızıdır. Min Gyu’nun ilk aşkıdır.