2020 yılında yayınlanan dizide aşk, kardeşlik ve arkadaşlık konuları işlenmektedir. Sizi ağlatacak sahnelerin yanında oldukça eğlendirecek sahneler de bulunmaktadır.

Psycho But It’s Okey Konusu

Gang Tae, psikiyatri hastanesinde çalışan hasta bakıcıdır. Annesini çok küçük yaşta kaybetmiş ve otizmli bir abiye sahip olan Gang Tae, hayatı boyunca sürekli çalışmış ve abisine bakmıştır. Abisinin kelebek korkusu sebebiyle bir yerde 10 aydan fazla kalamayıp ve sürekli taşınmaktadırlar tabi onlara Jo Jae Soo’da eşlik etmektedir. Jo Jae Soo, Gang Tae’nin tek yakın arkadaşıdır ve her zaman onların yanında olmuştur. Sırf Gang Tae için o da sürekli oturduğu yeri değiştirmektedir. Her ne kadar bu düzensizlikten nefret etse de abisi için yapamayacağı şey yoktur. Moon Young ise antisosyal bir kişidir ve her zaman kendi istediğini yaptırır. Ve de neyi beğenirse mutlaka ona sahip olmalıdır. Aynı şey Gang Tae için de geçerlidir. Gang Tae’yi görür görmez beğenen Moon Young, onu elde etmek ister ve bunun peşini asla bırakmaz.

Yine Gang Tae ve abisinin taşınma zamanı geldiğinde bir karar verirler ve kendi doğdukları kasabaya giderler. Yeni taşındığı yerde huzurlu olacağını düşünen Gang Tae yanılmıştır. Bunun öğrenen Moon Young peşlerinde gider ve sürekli Gang Tae’nin kendisiyle ilgilenmesini ister. Lakin Gang Tae abisinden başkasını düşünmemektedir. Bunu farkına varan Moon Young, abi ile anlaşma yapar ve zorla Gan Tae’yi kendi evine çeker. Gang Tae ise bir süre sonra Moon Young’a aşık olacaktır.

Psycho But It’s Okey Hakkında

Sevgiye muhtaç iki insanın hayatını ve zorlukların nasıl üstesinden geldiklerini anlatan bu dizinin türü psikolojik, dram ve romantiktir. Dizi 16 bölümden oluşmaktadır ve ortalama 1 saat sürmektedir. Kore’de oldukça popüler olan dizi, En İyi Yardımcı Erkek ve En İyi Teknik Başarı Dalında ödüller almıştır.

It's Okay to Not Be Okay [İlk İzlenim] - DramaKo

It's Okay to Not Be Okay » Güney Kore Sineması

Psycho But It’s Okey Karakterleri

Karakterleri oynayan oyuncular çok yetenekli kişilerdir. İzleyenlere duyguları çok iyi aktararak, onlara da duyguları hissettirmektedirler.

Moon Gang Tae

It's Okay to Not Be Okay | Drama Review – ZENERATIONS

Psikiyatri hastanesinde hasta bakıcı olarak çalışmaktadır. Hastaların günlük durumları ile ilgilenmekte, sağlıklarını her gün kontrol etmekte ve onların herhangi bir kaçma yada kavga etme girişimini engellemektedir. Hem bu hastalarla hem de otizmli kardeşiyle ilgilendiği için fiziksel ve ruhsal olarak çok yorulmaktadır. Anne ve babasını küçükken kaybetmiştir ve tüm yük onun omuzlarındadır. Ailesi olarak sadece abisi kalmıştır. Yoğun bir şekilde çalışır ve çok para kazanmak ister. Ko Moon Young ile tanıştıktan sonra aslında çocuk iken aynı yerde yaşadıkları ve birbirlerine rastladıklarını hatırlamıştır.

Go Moon Young

It's Okay To Not Be Okay' Episodes 3-4 Fashion: Seo Ye-Ji As Ko Moon-Young - InkiStyle

Antisosyal kişilik bozukluğuna sahip biridir. Normal masal kitaplarından daha ürkütücü çocuk kitapları yazmaktadır. Annesi gizem roman yazarı ve babası Kore Dil Bölümü profesörüdür. Her ne kadar saygın insanlar gibi görünseler de küçüklüğünde Moon Young’a oldukça kötü şeyler yapmışlardır. Bu sebeple Moon Young’un psikolojik sorunları vardır. Farklı bir kişiliği olduğu için okuldaki diğer çocuklar tarafından dışlanmış ve zorbalığa uğramıştır. Sadece kendini düşünen ve her istediğini alan bir kadındır. Fakat Gang Tae ile tanıştıktan sonra her şey daha farklı olacaktır. Birbirlerinin düşüncülerini ve duygularını olumlu yönce değiştireceklerdir.

Moon Sang Tae

Moon Sang Tae (It's Okay to Not Be Okay), Actor TV series

Gang Tae’nin otizimli abisidir. Her ne kadar hasta olsa da çoğu şeyin farkındadır.  Jo Jae Soo’nun pizza dükkanında müşterilerin resimlerini çizerek para kazanmaktadır. Çok para kazanıp bir tane karavan almak istemektedir. Böylece sürekli taşınmak zorunda kalmayacaklardır. Moon Young’un hayranıdır ve sürekli onun kitaplarını okumaktadır.

Nam Joo Ri

Is Nam Joo Ri's Kind and Innocent Face Just Her Facade in "It's Okay To Not Be Okay"? | KDramaStars

Şehirde hemşire olarak çalışmaktadır fakat annesinin hastalanmasın üzerine memleketine gider. Burası aynı zamanda Gang Tae’nin memleketidir. Aynı hastanede çalışmaktadırlar. Gang Tae’yi arkadaştan fazlası olarak görmektedir. Bu nedenle sürekli Moon Young ile rekabet halindedir. Aynı zamanda Moon Young’un çocukken ki tek arkadaşıymış.