2019 yılında yayınlanmaya başlayan dizi, arkadaşlık ve aşk çevresinde ele alınmıştır. Fantastik konusu ile Kore dramasının en çok izlenenlerinden biridir.

Extraordinary You Konusu

Dizi aslında webtoon hikayesinin içinde yaşayan gençlerin hayatlarını ele almaktadır. Yazar, hikayeyi kendi istediği gibi yönetmektedir ve kimse bunun farkında değildir. Eun Dan Oh ise bu durumu değiştirecektir. Varlıklı bir ailenin tek çocuğu olan 17 yaşındaki Dan Oh, kalp hastalığı ile doğmuştur. Kendi bir anda farklı zamanlarda farklı yerlerde bulmaktadır ve hatıralarında hep boşluk hissetmektedir. Bu durumun kalp hastalığının bir sonucu olduğunu düşünmektedir. Fakat sonradan anlar ki olaylar kendi düşündüğü gibi değildir. Kendinin bir webtoonda yaşadığını ve yan karakter olduğunu anlar. Yan karakter olduğu için de yazarın kendini öldüreceğini düşünmektedir. Aynı zamanda yazarın istediği değil kendi istediği gibi yaşamak ve istediği kişiye aşık olmak istemektedir. Çünkü yazar hikayede Dan Oh’yu Baek Kyung’a aşık etmiştir. Fakat Baek Kyung her zaman Dan Oh’yu terslemektedir. Küçüklüğünden beri babası tarafından Dan Oh’a eşlik etmek için zorla hastaneye götürülmektedir. Hastanelerden nefret eden Baek Kyung ise Dan Oh’ya her zaman gıcık olmuştur.

Artık bu terslemelere dayanamayan ve aklı başına gelen Dan Oh, hayatını ve aşkını kazanmak için birçok yol deneyecektir. Bu yolda ise ona Ha Roo eşlik edecektir. Aslında webtoonda olmayan fakat bir şekilde ortaya çıkan Ha Roo, Dan Oh’ya yardım edecektir. Okulun sahasında Ha Roo, Dan Oh’yu toptan koruyarak ilk karşılaşmalarını gerçekleştirmiştir. Fakat Dan Oh onun yüzünü görmemiştir. Ha Roo’yu kaderini değiştirecek olan kişi olarak görür ve onu bulmaya çalışır.  Onu bulduğunda ise hikayedeki yerlerini almaları için çok fazla uğraşacaklarıdır. En güzel sevmelerde olduğu gibi aşk onların hayatına bir anda girecektir.

Extraordinary You Hakkında

Romantik-komedi ve fantastik türünde olan dizi 32 bölümdür ve 35 dakika sürmektedir. Dizi İzleyicilerin Yılın Dizisi, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini alarak Kore dramasında adını duyurmuştur.

Extraordinary You (TV Series 2019) - IMDb

Extraordinary You - Yorum Saati

Extraordinary You Karakterleri

Dizide çeşitli tiplemeler ve karakterler bulunmaktadır. Her karakterin üzerinde güzel bir şekilde durulmuştur ve her karakter önemsenmiştir.

Eun Dan Oh

K-DRAMA: EXTRAORDINARY YOU - Gossive Gossive

Varlıklı bir ailenin tek kızı olan Dan Oh, 17 yaşında ve kalp hastalığına sahiptir. Oldukça eğlenceli ve sevecen bir kızdır. Okulun popüler çocuğu Baek Kyung’a küçüklüğünden beri aşıktır. Lakin bu durum Dan Oh’nun kendini bir webtoonun içinde olduğunu bilene kadar sürmüştür. Baek Kyung’u sadece yazar istediği için zorla sevdiğini anlayan Dan Oh kendi istediği aşkı yaşamak için delicesine çabalayacaktır. Bu durum onu hastaneye yatırsa bile vazgeçmez ve istediği aşkı Ha Roo’yu bulur.

Baek Kyung

Lee Jae Wook Captures Hearts As Tsundere Second Lead In “Extraordinary You” | Soompi

Okulun popüler grubu A3’ün üyesidir. Dan Oh ile nişanlıdır. Küçüklükten beri Dan Oh’nun hastalığı sebebiyle hep hastanelerde vakit geçirmiştir. Bu yüzden Dan Oh’dan hiç hoşlanmamaktadır.  Babasının zoruyla Dan Oh ile nişanlanmıştır. Sonralardan hikayenin içinde olduğunu fark ederek pişman olmuştur. Artık o Dan Oh’dan hoşlanmaktadır. Fakat bunun geri dönüşü yoktur.

Ha Ru

Ain Nasuha Jaidi (ainnasuhaj) – Profile | Pinterest

Hikayenin bir karakteri olmayan Ha Roo, aslında Dan Oh’nun sürekli aradığı gerçek aşkı olarak ortaya çıkmıştır. İlk karşılaşmaları ise Ha Roo’nun, Dan Oh’yu toptan kurtarması sonucu olmuştur. Ha Roo’nun yüzünü tam göremeyen Dan Oh, sürekli kendine yardım eden çocuğu aramaktadır. Çünkü onun bu webtoonun ana karakteri olmasına yardımcı olacaktır. Webtoonda yer almak isteyen ikili birlikte çalışarak bunu başarmaya çalışacaklardır.

Dried Squid Fairy

otuzsekizinciparalel, Tumblr'da bir blog. otuzsekizinciparalel blogundan hiçbir gönderiyi kaçırma GIF oluştur, grup konuşmalarına katıl, kendi topluluğunu bul. Yalnızca uygulamada. Uygulamayı indir Hayır teşekkürler 1,5 milyon değerlendirme 277 bin ...

Okulun yakışıklısı Kurutulmuş Kalamar Perisi, mutfakta aşçı olarak çalışan biridir. Sadece kalamar yemeğinin çıkacağı günler geldiği için bu adı almıştır. Tüm bu webtoon hikayesinin ne olduğunu bilmekte ve diğer çocuklara yardım etmektedir. Onlara neleri yapmalarını ve neleri yapmamaları gerektiğini anlatmaktadır. Önceki hayatında ilk aşkı hakkında oldukça üzücü şeyler yaşamıştır.