2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2 sezon süren dizi çoğu insanın oldukça dikkatini çekmektedir. Eşsiz konusu ile tüm dizi severleri kendine çekmektedir. 2018 yılında son sezonu yayınlaması ile de sevenlerinden erken ayrılmış bir dizidir.

Sense 8 Konusu

Dizi 8 farklı ülkeden 8 farklı kişinin telepati yolu ile birbirlerinin yanına gitmelerini, birbirlerinin hissettiklerini hissetmelerini konu almaktadır. Bu 8 insan 1 grubu oluşturmaktadır ve her birine sensate ismi verilmektedir. Eğer bir gruptan bir kişi ölür ise dünyanın başka yerinde insanlardan tekrar grup oluşur. Bu insanlar çok farklı zamanlarda birbirlerinin hayatlarına girmektedirler. Bir anda birbirlerinin güçlerini alıp farklı konumlarda bulunabilmektedirler. Tehlike anlarında ise bunu sezerek birbirlerine yardım etmektedirler. Fakat bir anda farklı ve çok güçlü bir sensate çıkarak kuruluş adına bu grubu yakalamaya çalışacaktır. Grup bir araya gelerek el ele verirler ve birbirlerini korumaya çalışacaktırlar.

Bilim-kurgu ve dram türünde olan dizi Netflix’te yayınlanmaktadır. 2 sezon ve her sezon 12 bölümdür. Bölümler 1 saat sürmektedir. Oldukça heyecanla izleyeceğiniz dizi size 2 sezon değil 2 bölüm gibi gelecektir. 2 sezon olması hayranlarını oldukça üzmüştür.

2018'in Final Yapıp Sonlanan En İyi Yabancı Dizileri

Sense 8 Karakterleri

Çeşitli kişiliklere sahip bu karakterler, kader ile bir araya gelmişlerdir. Her karakterin kendine özgü yetenekleri bulunmaktadır.

Will Gorski

Sense8 Konusu ve Oyuncuları - Metaforya

Chicago Polis Departmanında, polis memuru olarak çalışmaktadır. Oldukça akıllı ve güçlüdür. Polisliğin getirdiği tecrübe ve parlak zekası ile onları arayan Whisper’ı alt etmeye çalışmaktadır. Grubun diğer üyesi Riley ile tanıdıktan sonra ona karşı romantik duygular besleyecektir. Dizinin ilerleyen zamanlarında birbirlerine aşık olacaktırlar.

Riley Blue

5 Burning Questions for Sense8 Season 3 | Riley blue, Sense8, Tv icon

İzlandalı olan Riley, Londra’da DJ olarak çalışmaktadır. Kendisinin uğursuz olduğuna inanmıştır çünkü annesi, kocası ve bebeğinin onun yüzünden öldüklerini düşünmektedir. Hayattaki tek sevdiği babası kalmıştır ve o da İzlanda’da yaşamaktadır. Her zaman umutsuzluk içindedir ve karamsar bir yapısı vardır. Fakat Will ile tanıştıktan sonra bu durum değişecektir ve kendisini seven biri haline gelecektir.

Nomi Marks

Sense8 - Nomi Marks – GMag

Gerçek hayatta da trans olan ve dizide trans karakterini canlandıran Nomi aile baskısı altında kalmış bir sensatedir. Oldukça güçlü ve varlıklı bir aileye sahiptir. Ailesi onu kabullenmemektedir ve onu değiştirmeye çalışmaktadırlar. Fakat grubu ve sevgilisi Amanita sayesinde kendini sevmeyi ve ailesine de kendini kabullendirmeyi öğretecektir. Kendisi araştırmacı ve yazardır aynı zamanda oldukça yetenekli bir hackerdır. Bu durum grubun kötülerle savaşırken oldukça yardımcısı olacaktır.

Sun Bak

Sense8: D&D Moral Alignments Of The Main Characters | ScreenRant

Koreli olan Sun Bak, babasının şirketinde iş kadınıdır. Fakat geceleri kickbox yapmaktadır. Dövüş yarışlarına katılarak stresini atmakta ve antrenman yapmaktadır. Grubundaki arkadaşları zora düştüğü zaman dövüş sanatları yeteneği ile onlara oldukça yardımcı olmaktadır. Oldukça hissiz ve ağırbaşlı biri olan Sun Bak, kardeşi tarafından hainliğe uğramıştır. Ölü annesi için suçu üstüne almıştır. Arkadaşlarına yardım ederken bir yandan da kendi aile işleri ile ilgilenmek zorundadır.

Lito Rodriquez

Sense8

İspanyol asıllı olan Lito, Meksika’da tanınan ünlü ve zengin bir aktördür. Homoseksüel olan Lito sevgilisi Hernando ile herkesten gizli aşk yaşamaktadır. Çünkü hayranları ve sektördekiler onun homoseksüel olduğunu bilmemektedirler. Beklemedikleri bir anda Lito’nun oyun arkadaşı Daniela onları birlikte görmüştür. Fakat ilişkilerini destekleyerek her zaman yanlarında olmuştur. Gerçekler bir gün açığa çıktığında ise Lito’nun grubu ve oyun arkadaşı onları destekleyerek birlik olacaklardır.

Wolfgang Bogdanow

Sense8 : Wolfgang | Netflix France - YouTube

Almanya’da yaşayan Wolfgang, hırsızlık yaparak para kazanmaya çalışmaktadır. Bir gün arkadaşı Felix ile içinde elmas bulunan bir kasayı açmaya çalışmaktadırlar. Fakat daha sonra Wolfgang, amcası ve kuzenleri ile kavga eder ve bu kavgadan Felix ağır yaralanarak çıkar. Bunun intikamını almak ister. Bu arada da grubun diğer üyesi Kala ile tanışır ve aralarında aşk başlar. Silahları çok iyi bildiği ve çok iyi kullandığı için grupta bu konulardan o sorumludur.

Kala

Sense8

Kala Hindistan’da yaşamaktadır. Orada büyük bir ilaç firmasında eczacı olarak çalışmaktadır. Ailesi, onu şirketin CEO’su ile evlendirmek istemektedir. Çünkü CEO varlıklıdır ve iyi bir insandır. Kala’yı ikna etmeye çalışmaktadırlar fakat Kala bu evlilikten emin değildir. Çünkü hiç tanımadığı bir adamla evlenecektir. Wolfgang ile karşılaştıktan sonra kafası daha da karışacak hale gelecektir. Eczası olduğu için grupta birine bir şey olursa o ilgilenerek arkadaşlarına yardım etmektedir.

Capheus Onyango

Sense8 Konusu ve Oyuncuları - Metaforya

Kenya’da fakir bir bölgede otobüs şoförlüğü yapmaktadır. Annesi hastadır ve ona ilaç bulmaya çalışmaktadır. Fakat Kenya’da ilacı alacak imkan çok yoktur ve Capheus’un paraya ihtiyacı vardır. Son çare olarak tehlikeli işlere karışır. Bu arada da grubu ile tanışır ve onların yardımlarını alır. Daha sonra ise yaşadığı yeri daha güzel ve adaletli bir bölge haline getirmek için siyasete atılır.