Kiss Morgan’ın çıkan kitabının uyarlaması olan “The 100” dizisi, farklı konusu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 2014 yılında ilk sezonu yayınlanan dizini, 2020 yılında son sezonu ile bitiş yapmıştır.

The 100 Konusu

Dizi, 97 yıl önce Armageddon adındaki nükleer patlama sonucu dünyanın yaşanılmayacak bir yer haline gelmesini konu almaktadır. Dünya bu olaydan yaşanılmayacak hake gelmiştir ve dünyadaki insanların çoğu ölmüştür. 12 milletten oluşan 400 kişilik bir grup patlamadan önce uzaya kaçmayı başarmışlardır. Burada yeni hayat kurmaya çalışan insanlar Jaha başkanlığı altında yaşamlarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. İyi bir yaşam sürmeleri için de tek çocuğa sahip olma gibi uymaları gereken bazı kurallar vardır. Burada yaşayan herkesin bir işi ve sorumluluğu bulunmaktadır. Aynı zamanda herkes kendi çocuğuna yaptıkları işler hakkında bilgi vererek geleceğe yatırım yapmayı düşünmektedirler. Bu şekilde hayatlarını sürdürmekte olan insanlar 3 nesil boyunca uzayda hayatta kalmaya çalışmışlardır.

Bunca zaman geçtikten sonra nüfusları 4000 kişiyi bulmuştur. Bu sebeple de yaşadıkları uzay aracında da yiyecek ve yer sıkıntıları çıkmaya başlamıştır. Artık böyle devam edemeyeceklerini anlayan Jaha başkanlığı bir plan yapmıştır. Kaldıkları istasyondaki 100 genç mahkumu dünyaya göndererek dünyanın hala yaşanılabilir bir yer olup olmadığını tespit etmeleri istenmektedir. İzleme cihazları takarak bu 100 mahkum dünyaya gönderilmiştir. Fakat bu 100 kişiden kimisi artık Jaha’ya bağlı olmak istememekte kimisi de lider olarak buradaki 100 kişiyi yönetmek istemektedir. Kendi aralarındaki çatışmanın yanında birde dünyada karşılarına çıkan, hiç bilmedikleri olaylarla yüzleşmeye çalışan bu gençleri uzun ve zorlu bir keşif beklemektedir.

The 100 Hakkında

Dizi 6 sezon ve toplam 93 bölümdür. Her bölüm ortalama 42 dakika sürmektedir. Sizi çeşitli duygulara sokan bu diziyi çerez gibi izleyip bitirebileceksiniz.

The 100'ın 2. sezon posteri ve tanıtım fotoğraflarına ne dersiniz? | 22dakika.org

The 100 Karakterleri

İyi insanların dışında kötü insanlarda bolca bulunan dizide birçok karakter bulunmaktadır. Her sezon yeni karakterler gelmektedir.

Clarke Griffin

Clarke Griffin Deserved Better Than The 100's Final Season - Den of Geek

Doktor Abby’ nin kızıdır. Kızına da doktor olarak eğitmiştir. Dünya’ya gönderilen 100 çocuktan biridir. Dünyaya indikleri zaman çok sesi çıkmasa da ilerleyen zamanlarda gruba liderlik edecektir. Dünyadaki düşmanları ile savaşarak Ölüm Komutanı adını almıştır.

Bellamy Blake

The 100 Season 7 Premiere: Where is Bellamy? - Den of Geek

Ark’ta iken asker olarak görev almaktaydı. Kardeşini dünyaya gönderdikleri için o da gizlice uzay gemisine biner ve dünyaya gider. Kardeşini çok fazla önemsemektedir. Orada grubun resmen aklı gibidir. Akıllıca karalar vererek yoldaşlarına yardım etmeye çalışmaktadır.

Octavia Blake

Kıyamet Sonrası Hayatta Kalmaya Çalışanlar: The 100 Oyuncuları

Bellamy’nin kardeşidir. Ark’ta iki çocuk yasak olduğu için doğduğundan beri bir odada saklanmaktadır. Bir gün partiye katılmak istemiştir. Bellamy sayesinde partiye gitmiştir fakat sonunda yakalanarak hapise atılmıştır. 100 kişilik grubun içinde dünyaya gönderilmiştir. Başlarda sessiz sakin bir kız olsa da dünyanın getirdiği zorlu şartlar altında oldukça asil ve cesur biri olmuştur. Yerli bir adama aşık olmuştur ve onu insanlara karşı alıştırmıştır.

Lincoln

Akılda Kalan Sahneleriyle: The 100

Dünyada yaşayan bir yerlidir. Dünyaya inen grupla ilk karşılaştıklarında kimse ile iletişim kurmamıştır. Onu sadece Octavia konuşturabilmiştir. Ona bu kadar ılımlı yaklaşan ilk kişi olduğu için Octavia’ya karşı bir şeyler hissetmiştir. Her ne kadar savaşçı olsa da savaştan nefret etmektedir.

Raven Reyes

The 100' Star Lindsey Morgan on Raven's Season 6 Mantra & Why Shaw Is Raven's 'Silver Lining'

Oldukça zeki bir kızdır. Teknik ve elektrik işlerinden sorumludur. Grubun ana kemiğidir. Dünyaya indiğinden beri acı çekmektedir. Arkadaşlarının yanında olup her şeyi onların iyiliği için yapmaktadır.

Finn Colins

Thomas McDonell interview: The 100, The Hunger Games & more - Den of Geek

100 kişi ile dünyaya gönderilen grubun arasındadır. Clarke ile yakın arkadaşlardır. İlk dünyaya indiklerinde kimse Clark’ın yanında değilken o onun yanında olmuştur.

John Murphy

The100 07x01: Murphy blames himself for Abby's death - YouTube

Ark’ta hırsızlık yaptığı için dünyaya gönderilmiştir. Başlarda hep kendini düşünen kötü biri olsa da yerli bir kızla tanıştıktan sonra oldukça değişmiştir.

Lexa

Alycia Debnam Carey - Lexa kimdir? Evli Mi? - Kamu24.Net

Dünya’nın yerlisidir. Oraların kraliçesi de diyebiliriz. Kan kanla ödenmeli ilkesini benimsemektedir. Fakat Clark ile karıştıktan sonra olaylara daha dostça yaklaşmaya başlayacaktır. Clark ile çok iyi arkadaş olmuşlardır.

Jasper Jordan 

The 100' (Season 2): Jasper, the Unintentional King | TV Equals

Yakın arkadaşı Monty Green ile ot çaldıkları için tutuklanıp hapse atılmıştır. Daha sonra da dünyaya gönderilmiştir. Oldukça iyi bir kimyagerdir.

Monty Green

The 100' Monty Green-Season 2 - Coub - The Biggest Video Meme Platform

Ot çaldığı için hapse atılan Monty dünyaya gönderilen 100 çocuktan biridir. O da Jasper gibi iyi bir kimyagerdir. Her zaman arkadaşlarının yanında olmuştur. Dizideki akılı başında kişilerden biridir.

Abby Griffin

The 100 boss explains why prequel is "pivotal" to final season

Ark’ta doktor olarak bulunmaktadır. Clarke’ın annesidir. Kızı için her şeyi yapmayı göze almaktadır.

Thelonious Jaha

The 100 Season 2 Finale Photos | The 100 characters, Thelonious jaha, Jaha the 100

Ark ve insanlık için her şeyi yapmayı göze almıştır. Ark’ın yöneticisidir. Ark’taki yaşama kalitesi düştüğü için ya yüzlerce kişiyi öldürecek ya da dünyaya gönderip oranın hala yaşanılabilir bir yer olmasını test etmesi gerekmektedir. Bu iki seçim arasında çok zor bir seçim yapması gerekmektedir.

Marcus Kane

The 100'de en üzücü ölümler - Kartal 24

Ark’ın başbakanı olarak görev yapmaktadır. Başlarda oldukça kötü bir insandır. Daha sonra Abby sayesinde iyi biri olacaktır.

Charles Pike

THE 100 Recap: Someone Needs To Stop Charles Pike | the TV addict

Dünyalı yerlilerden nefret etmektedir. İyi kötü olmadan onları öldürmek istemektedir.