2005 yılında yayınlanmaya başlayan dizi tüm yabancı dizi tarihinin en iyilerinden biridir. Herkes tarafından bilinen dizide karakterlerin zekice planları, izleyenleri oldukça şaşırtmaktadır.

Prison Break Konusu

Küçük yaşlarda annesini ve babasını kaybeden Lincoln ve Michael, sürekli ya evlatlık verilmekte ya da yetimhanede kalmaktadırlar. Buna rağmen ayrılmayarak sürekli görüşmüş ve birbirlerine destek olmuşlardır. Lincoln sürekli suç işlerine karışarak para kazanmaya çalışmaktadır. Fakat Michael abisinin aksine çok zeki ve başarılı bir mühendistir. Bir gün Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanının kardeşi öldürülür ve katili de Lincoln olarak gösterilir. Fakat Lincoln suçsuzdur ve bir komploya kurban gitmiştir.

Yakalanan Lincoln ülkenin en emniyetli hapishanesi Fox River Eyalet Hapishanesi’ne gönderilir. Abisinin masum olduğuna emin olan Michael onu kurtarmak istemektedir. Duruşmadan sonra ise idam cezası yemesine karar verilmiştir. Lakin şanslıdırlar ki bu hapishanenin çiziminde Michael ve arkadaşı sorumludur. Yani Michael hapishanenin her bir detayına hakimdir. Abisini kurtarmayı aklına koyan Michael, plan yaparak bir bankayı soyma oyunu yaparak kendini polislere yakalatmıştır. Hapise girmeden önce de hapishanenin krokisini ve buradan çıkış yollarını tüm vücuduna dövme yaptırmıştır. Hapise giren Michael, bir yandan abisini kurtarmaya bir yandan da oradaki garip insanlarla uğraşmaya başlayacaktır. Aynı zamanda da hapishanenin müdür ve doktoru olan Sara ile yakınlaşarak ileride yapacağı kaçış planı için hazırlık yapmaktadır. Tabi kendisi fark etmeden Sarah’a aşık olacaktır.

Prison Break Hakkında

Netflix’te yayınlanan dizi 5 sezon olarak yayınlanmıştır ve toplam 90 bölüm yayınlanmıştır. Her bölüm ortalama 40 dakika sürmektedir. Dram, aksiyon, macera ve polisiye türü olan Prison Break’i izlerken Michael’ın yaptıklarına ve zekasına oldukça şaşıracaksınız.

Prison Break Sonu Nasıl Bitiyor ? Prison Break Dizisi Konusu

Prison Break Karakterleri

İyi ve kötü insanların bulunduğu bu dizide karakterlerin duyguları çok iyi gösterilmektedir. Her karakterin kendi kişilikleri vardır.

Michael Scofield

Wentworth Miller Is Done With 'Prison Break': 'No More Michael'

Oldukça serinkanlı, zeki ve özverili Scofield, abisini kurtarmak için hapise girmiştir. Hapishanenin ana yapısını bilen Scofield vücuduna hapishanenin krokisini dövme olarak yaptırmıştır. Bu şekilde abisini daha kolay bir şekilde hapisten kaçırabilecektir. Tabi her şey her zaman istediği gibi gitmez. Bunun için de hiçbir zaman paniklemeden, duruma uygun olarak hemen bir plan yapar ve durumu kurtarır.

Lincoln Burrows

Geri Dönen Efsane Prison Break ve Efsane Karakterleri Hakkında Her Şey!

Babacan ve ağırbaşlı biri olan Lincoln, kendi başına buyruk davranan bir karakteri vardır. Sevdikleri için her şeyi göze almakta ve her şeyi yapmaktadır. Michael gibi zeki olmasa da oldukça güçlü biridir. Silahlar konusunda uzmandır. Kardeşi zor duruma düştüğü zaman elinden geldiğince plan yapabilmektedir fakat Michael kadar iyi plan yapamamaktadır.

Sarah Tancredi

NatGeo verpflichtet Kate Bosworth, Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto und mehr für Miniserie – fernsehserien.de

Tanınan bir valinin kızıdır. Fox River Eyalet Hapishanesi’nde doktor olarak çalışmaktadır. Scofield’ın başı koğuşta her belaya girdiğinde Sara yardım etmektedir. Bu durum artık aşka dönüşecektir ve birbirlerini sevmeye başlayacaklardır. Sırf Scofield’ı sevdiği için onun kaçış planına zor da olsa yardım edecektir.

 Fernando Sucre

Fernando Sucre - Vikipedi

Michael’ın cezaevindeki oda arkadaşıdır. Sevecen ve saflığı ile izleyenlerin kalbini hemen kazanmıştır. Kız arkadaşını iyi bir yemeğe götürmek için küçük bir markette hırsızlık yapmıştır ve arkadaşının ihanetine uğrayarak hapishaneye girmiştir. Arkadaşının bu ihaneti de Fernando’nun sevgilisini sevdiği için olmuştur. Michael’ın kaçma planına çok yardım etmiştir. Bu sebeple de Michael onu da hapishaneden kaçıracaktır.

Theodore Bagwell (T-Bag)

Le pire entre T-Bag (prison break) et Schillinger (oz) ? sur le forum Blabla 18-25 ans - 10-01-2019 15:54:42 - jeuxvideo.com

Michael’ın hapishanesindeki en kötü adamlardan biridir. Kafası kötülüğü çok iyi çalışmaktadır. Birçok suç kaydı bulunmaktadır. Michaellerin planını yakaladığı için mecburen onu da hapishaneden çıkarmak zorunda kalmışlardır. O kadar güvenilmezdir ki Michaellerin tarafına geçtiğinde bile kimse ona güvenmemiştir. Başına her ne gelirse gelsin bir şekilde hayatta kalmanın yolunu bulabilmiştir.

John Aburizzi

tony Anthony adlı kullanıcının Djfaces panosundaki Pin

Cezaevinde oranın resmen ağası gibidir. Dışarıda mafya babası olarak çalışmaktadır. Başlarda kötü bir insan gibi dursa da aslında iyi bir adamadır. Delikanlılığı ile izleyenlere kendini sevdirmektedir.

Brad Bellick

Brad Bellick - Alchetron, The Free Social Encyclopedia

Dizideki en sevilmeyen karakter olmaktadır. Cezaevinde gardiyanlık yapmaktadır. Ara için yapamayacağı şey yoktur. Suçluları para için diğerlerinde ayırmakta ve onların işlerini yapmaktadır.