Tokyo Ghoul, son zamanlarda anime severlerin dilinde olan bir animedir. Heyecanlı ve biraz da vahşi sahneleri ile her bölüm insanı kendine çekmektedir. Kendine bağlayan yapısı ve konusu ile her bölüm ardı ardına izlenmektedir.

TOKYO GHOUL:re [CALL to EXIST]

Tokyo ghoul un konusu nedir ? - Tokyo ghoul Türkçe altyazılı izle

Tokyo Ghoul Konusu

Ghouller, vampire benzeyen garip canlılardır. Bunlar sürekli sokaklarda ve etrafta gezerek insanları avlarlar. Vampirlerden farklı olarak insanların her yerini yemektedirler. Yani besin kaynakları insanlardır. Ağızlarına insandan başka bir şey aldıkları zaman onu tükürerek yiyememektedirler. Tabi her Ghoul öyle değildir. Kimileri bunu zevk için yaparak insanları yerler kimileri ise insan yemekten hoşlanmazlar. İnsan yemekten hoşlanmayan Ghouller, insanları çok acıktıklarında yemektedirler. Bunların yanında Ghouller’i yok etmeyen çalışan bir grup da bulunmaktadır. CCG (Commission of Counter Ghoul) adı verilen bu grup Ghouller’i insanlardan korumaya çalışmaktadır.

Tokyo Ghoul Re Season 2 Folder Icon by karsimyuri on DeviantArt

Anime bir nevi Ken Kaneki isminde bir çocuk etrafında dönmektedir. 18 yaşında üniversite öğrencisi olan Kaneki, kitap hayranı bir çocuktur. Sürekli kitap okumaktadır. Tek arkadaşı Hide ile takılmaktadır. Bir gün Anteiku adında bir kafede oturan Kaneki, Rize adında bir kızla tanışır. Bu kıza karşı çok büyük bir ilgi duyar çünkü ilgi alanları aynıdır. Yani ikisi de kitapları ve okumayı çok sevmektedir. Gün sonunda Kaneki Rize’yi evine bırakmak ister ama Rize onu ıssız bir inşaat bölgesine götürür. Tam o arada Rize Kaneki’yi ısırır. Kaneki, hoşlandığı kızın aslında bir Ghoul olduğunu anlar.

Kaneki’nin Ghoul’e Dönüşümü

Rize Kaneki’yi yemeye çalışırken bir anda inşaattan demirler Rize’nin üstüne düşer. Kaneki şanslıdır ki ölümden kurtulmuştur ama oldukça ciddi yaralar almıştır. Daha sonra bulundukları yere ambulans gelir ve Kaneki’yi acilen ameliyata alırlar. Sağlıklı organlara ihtiyacı olan Kaneki’ye Rize’nin organları nakledilir. Ameliyattan sonra Kaneki, tekrar sağlığına kavuşur ve evine gider. Bir süre sonra Kaneki yemek yiyemediğini ve insanlara karşı açlığı olduğunu fark eder. Dehşete düşen Kaneki, Ghoul’ e dönüştüğünü anlar.

Bu duruma canı sıkılan Kaneki, önceden gittiği Antieku kafesinde çalışan Touka Kirishima sayesinde iyi Ghouller’in olduğu bir grupla tanışıyor. Grubun adı da kafe gibi Antieku’dur. Bu Ghouller insanlara zarar vermemeye çalışıyorlar ve birbirlerine destek oluyorlar.

Ghouller ve CCG ajanları da Kaneki’nin yarı insan yarı Ghoul olduğunu öğreniyorlar. Kaneki bu duruma düştükten sonra tehlike peşini bırakmıyor. Çünkü One Eyed Ghoul denen yarı insan yarı Ghoul efsane olduğu biliniyor bu zamana kadar fakat bu Kaneki’de ilk defa görülünce herkes şaşırıyor. Gözler artık Kaneki’nin üstünde olduğu için Kaneki ve akadaşları onu korumak için savaşıyorlar.

Ghouller savaşırken silahlar kullanmamaktadırlar. Kendileri asıl silahlardır çünkü. Her Ghoul’ün kendi “kagune” ismi verilen pençeleri bulunmaktadır. Her Ghoul şekilleri ve özellikleri farklı olan kaguneleri ile birbirleriyle savaşmaktadırlar. Ghouller çabuk iyileşme yeteneklerine rağmen eğer kagune ile yaralanırlarsa iyileşmeleri daha uzun sürmektedir. Dövüşlerin asıl merkezinde kaguneler vardır. Kagunelerin gücü ve Ghouller’in taktikleri ile savaşları kazanabilmektedirler.

Tokyo Ghoul Hakkında

Anime 1 sezon sürmektedir ve 12 bölümden oluşmaktadır. Bölümler ortalama 26 dakika sürmektedir. Konusunun ilgi çekmesi ve heyecanlı bölümleri ile anime çok çabuk bitirilmektedir.

Tokyo Ghoul Season 5: Release Date, Renewal & Expectations - OtakuKart

Tokyo Ghoul Karakterleri

Animede farklı kişilikleri olan Ghouller ve insanlar bulunmaktadır. Her Ghoul’ün kendine özel yetenekleri bulunmaktadır ve bu karakterlerin özellikleri kendini izlettirmektedir.

Ken Kaneki

İnsan olarak doğan Kaneki, Rizu adındaki Ghoul tarafından saldırıya uğramıştır. Üstüne ağır demirler düşen Rize ölür fakat o anda Kaneki’de zarar görür. Bunun sonucunda Rize’nin organları Kaneki’ye nakledilir. Böylece Kaneki, One Eyed Ghoul isimi verilen yarı insan yarı Ghoul olarak yaşamaya başlar. Yemeklere değil insanlara karşı açlığı başlar. Daha sonra iyi Ghoullerden oluşan bir gruba katılır ve insanları korumaya çalışırlar.

Ünlü manga serisi “Tokyo Ghoul”, sinemaya uyarlanıyor - bant mag

Suzuya Juuzou

CCG üyesi, 3. Kademe Ghoul Araştırmacısı’dır. Önceden adı Rei Suzuya’ymış. Çok güzel bir yüze sahip bir erkektir. Kendini iyileştirmek ve tarzı için dudaklarına ve farklı yerlerine dikiş atmaktadır. İzleyenleri etkilemek için de gözleri oldukça büyük yapılmıştır. Suzuya çocuksu bir kişiliğe sahiptir. Eğlenceli bir karakteri de vardır ve işinde çok iyidir. Ghoulleri öldürmekten zevk almaktadır.

Tokyo Ghoul: Juuzou Suzuya HD duvar kağıdı indir - Çizgi animasyon duvar  kağıtları

Kirishima Touka

Ghoul Araştırmacıları ona Tavşan demektedir. Bir kafede çalışan iyi Ghoullerdendir. Kaneki’ye yardım ederek Ghouller hakkında bilgi vermektedir. Ciddi ve çalışkan biridir. İnsanları Ghouller’den kurtarmaya çalışmaktadır.

Tokyo Ghoul Kirishima Touka Anime Posteri 2

Uta

İnsanların isteği üzerine özel maskeler yapan bir Ghoul’dür. HySy ArtMask Studio’nun sahibidir. Kaneki için de maske yapmıştır. CCG Ajanları tarafından Yüzsüz olarak anılmaktadır. Vücudunda piercing ve dövmeler bulunmaktadır. Bu da insanlara oldukça korkutucu gelmektedir. Değişik bir konuşma tarzı vardır ve insanlarla dalga geçmekten hoşlanmaktadır.

Tokyo Ghoul : Uta HD duvar kağıdı indir - Çizgi animasyon duvar kağıtları

 

Tsukiyama Shuu

Kötü bir gurme Ghoul’dür. Haruna Gakuin Üniversitesi’nde Sosyal Refah okumaktadır. Entelektüel davranışları ile narsist ve garip kişiliğini gizlemektedir. Avrupa edebiyatına ve diline karşı büyük bir ilgisi vardır. Konuşmalarında İngilizce, Fransızca ve İtalyanca kelimeler kullanır. Güzel bir av ile karşılaşınca oldukça heyecanlanmaktadır.

Tokyo Ghoul ait Shuu Tsukiyama HD duvar kağıdı indir - Çizgi animasyon  duvar kağıtları

 

Sasaki Haise

Yapay bir One Eyed Ghoul olan Sasaki, Birinci Sınıf Ghoul Araştırmacısıdır. Kendi halinde güvenilir ve sadık biridir. İşinde oldukça iyidir ama her Ghoul’ün yok edilmemesini savunmaktadır. Grubu ile çalışmaktan zevk alır.

1280x720 Haise Sasaki Tokyo Ghoul 720P HD 4k Wallpapers, Images,  Backgrounds, Photos and Pictures

 

Nagachika Hideyoshi

İnsan olan Hide, Kaneki’nin tek yakın arkadaşıdır. Çok iyi gözlem yeteneğine sahiptir ve insanlar hakkındaki olayları  bu yeteneği ile açığa çıkarmaktadır.

tokyo ghoul, hideyoshi nagachika and anime - image #6445655 on Favim.com