Son dönemlerde sıkça izlenen Damon Slayer yeni çıkmış bir animedir. 1.sezonu ile animeseverleri kendine çekmiştir. Değişik konusu ile de anime izlemeyen kesime bile kendini izlettirmektedir. Arkadaşlık ve kardeş sevgisi gibi konular işlenmektedir.

Damon Slayer Konusu

Japonya’nın Taisho kentinde geçen anime, genç bir çocuk olan Tanjiro Kamado’nun ve kız kardeşi Nezuko Kamado’nun hikayesi anlatılmaktadır. Babası öldükten sonra ailesinin yükünü üstlenmiş bir çocuktur Tanjiro. Fakir olmalarına rağmen köye uzak bir dağda yaşamaktadırlar. 5 kardeşi ve annesi ile huzurlu ve mutlu bir hayatı vardır. Dağdaki ağaçları keserek odun elde ediyor ve bunu köye götürerek geçimini sağlıyorlardır.

Yine para kazanmak için köye gider. Tüm odunları satması bir gününü alır ve akşam eve dönmeye koyulur. Fakat köyden yaşlı bir adam geceleri dışarda gezen şeytanlardan bahsediyor. Bu şeytanların ormanlarda gizlenmekte ve insanları yemekte olduğunu söylüyor ve eve gitmemesi için onu uyararak kendi evine davet ediyor. Bir gece bu yaşlı adamda kalır ve ertesi gün evine döner. Fakat korkunç bir manzara ile karşılaşır. Annesi ve kardeşleri vahşi bir şekilde öldürülmüştür. Sadece kız kardeşi kana susamış bir şeytan olarak hayatta kalmıştır. Bunun şeytanların yaptığını anlayan Tanjiro oldukça öfkelenir ve bunu yapan şeytanları bulmaya çalışır.

Ormanda bir adam Tanjiro’ya saldırır fakat kardeşi her ne kadar şeytan olsa da onu korur. Çünkü hala insancıl bir yönünü korumaktadır. Bu şeytanlarda görünmeyecek bir özellik olduğu için Tanjiro’ya saldıran şeytan avcısı oldukça şaşırır. Bu durumu onu yetiştiren Sakonji Urokodaki’ye bildirir ve bu çocukla ilgilenmesini ister.

Daha sonra Damon Slayer Corps olarak bilinen gizli bir şeytan avcılarının olduğu gruba girer. Tabi bu grubun tam üyesi olmak için Urokodaki’den çok yoğun ve yorucu dersler almıştır. Bu arada da bu bilge adamdan kardeşini nasıl insana dönüştürebileceğini öğrenmesini istemiştir. Tüm bu zorlu eğitimlerin sonucunda içerisinde bir grup çocuğun daha bulunduğu bir alana getirilir ve burada şeytanlara karşı savaşarak bu eğitimi kazanmaları istenmektedir. Tanjiro bu eğitimi geçerek gerçek bir şeytan avcısı olur ve arkadaşları ile şeytanları öldürmeye başlar.

Damon Slayer Hakkında

Aksiyon, macera ve fantastik bizi dizi olan anime 1 sezon 26 bölümdür. Fakat 1 tane filmi çıkmıştır ve 2. Sezon 5 Aralık 2021’de çıkacaktır. Savaş sahnelerinde heyecanlanacağınız, karakterlerin diyalogları ve komik animasyonların olduğu sahnelerde güleceğiniz bu anime oldukça sarmaktadır ve kendisine bağlamaktadır.

Anime Önerisi: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba İncelemesi | Weblenow

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer 2. Sezon Ne Zaman ? - Anime Sitesi

Damon Slayer Karakterleri

Garip konusu ile kendini izleten bu animede oldukça garip karakterler bulunmaktadır. Yetenekleri ile ortaya çıkan bu karakterler tuhaf kişiliklere sahiptirler.

Tanjiro Kamado

The Untold Truth Of Demon Slayer

Tanjiro oldukça yardım sever ve sevdiklerine düşkün biridir. Kardeşi şeytan olduğu için onu iyileştirmeye çalışmaktadır. Şeytanlar güneş gördüğü zaman yandıkları için kardeşini sabahları bir kutunun içinde sırtında taşımaktadır. Şeytanların kardeşini bu duruma getirdiğini öğrenir ve şeytan avcısı olmak için eğitim alır. Urokodaki ona sıkı bir eğitim verir. Bu eğitimden başarılı bir şekilde geçen Tanjiro, su tekniğini kullanmaktadır. 10-12 arası kadar tekniği vardır. Bu yolda hem arkadaşları ile şeytanları öldürmekte hem de kardeşini insana dönüştürmenin yolunu bulmaya çalışmaktadır.

Nezuko Kamado  

Nezuko Wallpaper - EnJpg

Tanjiro’nun şeytan olan kız kardeşidir. Fakat Nezuko’nun diğer şeytanlardan ayrılan bir özelliği vardır. İnsanları yemek olarak saymamaktadır. Yani enerjisini insanlardan anlamaktadır. Uyuyarak kendini yenilemektedir. Fakat Tanjiro kesin oldun diye kardeşinin ağzına bir ağızlık takıyor. Tanjiro kendini eğitirken uzun bir uykuya dalıyor. Daha sonra Tanjiro şeytan avcısı oluyor ve birlikte iblisleri öldürmeye gidiyorlar. Tanjiro zor durumda kaldığında çok güçlü olduğu için ona yardım ediyor.

Zenitsu Agatsuma

Anime Demon Slayer Zenitsu Wooden Katana Sword - Buy Katana Sword,Wooden Katana,Wooden Katana Sword Product on Alibaba.com

Kendisi eskiden Hashira olan Jigoro Kuwajima’nın torunudur. Torununu eğitmekte zorlanmıştır. Çünkü Zenitsu, hiçbir tekniği doğru yapamamaktadır. Bir gün talimde iken ağacın üstüne çıkar. Fakat yıldırım onun üzerine düşerek saçlarını sarı yapar. Ama hala yeteneksiz bir çocuktur. Zenitsu ile aynı sınava giriyor. Şans eseri o sınavdan başarılı çıkıyor. Daha sonra Zenitsu ile iblisleri avlamaya çalışıyorlar. Bu iblis öldürme görevlerine giderken çok zorlanıyor çünkü iblislerden çok korkuyor. Ama çok korktuğunda ya da başka nedenler yüzünde bayılıyor ve uyanınca bilinciz bir şekilde oldukça hızlı ve güçlü bir hale geliyor. Yıldırım tekniğinden sadece 1 teknik bilmesine rağmen tüm iblisleri öldürebiliyor.

Inosuke Hashibira

鬼滅の刃>最悪の出会いから「ホワホワ」しつつ大切な仲間へ…嘴平伊之助の魅力を紹介 = エンタメ - 写真 - goo ニュース

Şeytan avcısı olmak için girilen sınavdan başarı ile çıkmıştır. Normalde herkesin kendine özel kılıcı vardır fakat o öldürdüğü iki iblisin kılıcını kullanır. Başlarda Tanjiro ile kavga etse de o da Tanjiro ve Zenitsu’ya katılarak sırt sırta savaşırlar. Oldukça garip bir karakterdir. Kafasına domuz kafası takar. Sürekli kavga etmek ister ve bir yerlere kafa atıp durur. Erkek olsa da yüzü bir kız gibidir. Ona iltifat edildiğinde sersemlemektedir. Zayıf insanlardan nefret eder. Zenitsu ile sürekli atışır. İlk tanışmaları bile Inosuke’nin Zenitsu’yu tekmelemesi ile başlamıştır.