Kore dizileri arasında en çok sevilerek izlenen dizilerden biri olan Great Seducer (Tempted), son dönemlerde yakaladığı ün ile daha fazla izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Dizinin konusu ve karakterlerinin son derece iddialı olması da yine dizinin daha fazla rağbet görmesini etkiliyor.

Great Seducer (Tempted) Konusu

Dizi 4 gencin zorlu hayatlarını ve aşklarını anlatmaktadır. Kwon Shi Hyun, Lee Se Joo ve Choi Soo Ji 3 yakın arkadaşlardır. Her zaman birbirlerinin arkalarını kollarlar fakat bir araya gelince oldukça tehlikeli olmaktadırlar. Hepsinin ailesi de sorunlu insanlardır ve gençler bunun öfkesini de başkalarından çıkarmaktadırlar. Bu sefer ki kurbanları ise Eun Tae Hee’dir. Choi Soo Ji, Lee Gi Young isimli soylu birinden hoşlanmaktadır.

Bir etkinlikte bu adamın gözünün sadece Tae Hee’yi gördüğünü fark etmiştir. Bunu öğrendiği zaman Soo Ji, arkadaşlarını toplar ve hemen bir plan yapmaya başlar. Hain planları ise Tae Hee’yi Shi Hyun’a aşık ederek Tae Hee’nin acı çekmesini sağlamaktır. Shi Hyun, Eun Tae’yi kendine aşık etmek için oldukça uğraşır. Sürekli karşısına çıkar, ona yardım eder hatta evinin karşısındaki daireye bile taşınmasına yardım eder.

Ama Tae Hee ona kolay kolay kanmaz. Fakat Tae Hee, Shi Hyun ile sürekli zaman geçirmesi ile ister istemez ona bağlanır ve aşık olur. Bir süre sonra işler kontrolden çıkar Shin Hyun’da Tae Hee’ye aşık olur. Lakin bu aşk onların hayatlarının dönüm noktası olacaktır. Bir süre sonra ise ortada bu oyunların hepsini öğrenmesi gereken Tae Hee ve oyununu gerçeğe dönüştüren, pişman Shi Hyun kalır.

Dizi “Dangerous Liaisons” isimli Fransız dizisinden uyarlanmıştır. Romantizm ve arkadaşlık temaları ele alınmıştır. Netflix’de “Tempted” ismi ile yer almaktadır. MBC Drama Ödülleri’nde  iki adaylık ve bir tane de ödül kazanmış bir dizidir.

Karakterler ve olay akışı ile soluksuz izleyeceğiniz Great Seducer, 32 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm ortalama 35 dakikadır. Diziyi izlerken sinirleneceğiniz, üzüleceğiniz ve mutlu olacağınız sahneler izleyeceksiniz.

Great Seducer » Güney Kore Sineması

 

THE GREAT SEDUCER-BİRPEMBESEVER

Great Seducer (Tempted) Karakterleri

Dikkat çekici karakterlere hayat verilen Great Seducer (Tempted) dizisi, sezonun en çok izlenen Kore dizileri arasında yer almasını etkiledi. İşte dizi ile ilgili merak edilen karakterleri ve haklarında bilgiler.

Kwon Shi Hyun

Great Seducer" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı » Güney Kore Sineması

Kendisi varlıklı bir ailenin genç ve yakışıklı varisidir. Küçüklüğünden epeyce kötü anıları olmuştur ve ailesi ile de hep araları bozuk olmuştur. Bu sebeple de sevgi ve sadakate hiç önem vermeden büyümüştür.  Hayatta tek amacı arkadaşları ile eğlenmektir. Fakat bu durumu Tae Hee değiştirecektir. Arkadaşının sözde intikam almasına yardım ederken aşkın tuzağına düşer ve Tae Hee ile geri dönüşü olmayan bir ilişkiye girer. Fakat sonradan bu kötülükleri Tae Hee’ye yaptığı için çok pişman olacaktır. Ama her şey için çok geç olacaktır. Acaba Tae Hee onu affedebilecek midir?

Eun Tae Hee

Great Seducer" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı » Güney Kore Sineması

20’li yaşlardaki üniversite öğrencisi Tae Hee, yarı zamanlı olarak işlerde çalışmakta ve boş zamanlarında huzurevlerini ziyaret etmektedir. Önceden aşka inanırken annesi ve babası boşandığı zaman aslında öyle bir şeyin olmadığını fark etmiştir. Kendi halinde yaşayan bu kız, hiçbir şey yapmamasına rağmen Soo Ji’nin yeni kurbanıdır. Bu inanılmaz bir aşk olsa da gerçekten üzücü ve acılıdır da.

Lee Se Joo

The Great Seducer'… A feast for Karma. | by Soundarya Venkataraman | The Broken Refrigerator | Medium

Varlıklı bir ailenin oğludur. Soo Ji’ye çocukluğundan beri aşıktır. Soo Ji’de sonralardan ondan hoşlanacaktır fakat Se Joo kendisine olan ilgisin, ciddiye almayacaktır. Aşkını unutmak için her gece eğlence mekanlarında takılmaktadır. Shi Hyun ile araları çok iyidir. Fakat aşkları yüzünden bu durum uzun süre sürmeyecektir.

Choi Soo Ji

Great Seducer" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı » Güney Kore Sineması

Babası bir hastanenin müdürüdür. Oldukça saygın bir aileden gelmektedir ve tek kızlarıdır. Her isteklerini yapan ailesi yüzünden oldukça şımarıktır. O ne isterse olmalıdır bu dünyada. Fakat o da önceden oldukça acı çekmiştir. Tek korkusu yalnız biri olmaktır. Canı sıkıldığı veya intikam almak istediği için insanların hayatlarını berbat etmekten hiç çekinmemektedir.