BTS Suga Diyeti ve Günlük Egzersiz Rutini 2021

Bu sefer size BTS Suga diyeti ve egzersiz rutini hakkında her şeyi açıklıyoruz. Önceki bir makalede size onun meraklarından , alçak gönüllü kökenlerinden ve olayların üstesinden gelme hikayesinden bahsetmiştik .

Suga, Agust D gibi solo bir projeye ek olarak, beğenilen dansçı K-Pop grubu BTS’nin bir rapçisi ve üyesidir . 

Tüm idoller gibi Min Yoon-gi de Güney Kore sanat sahnesinin bir parçası olmak için gerekli olan iyi tanımlanmış bir fiziğe sahip. Onunki gibi bir vücuda sahip olmanın sırrını bilmek istiyorsanız, anahtar Suga’nın diyetinde ve egzersizlerinde. Ancak, sonunda size onlar adına çok değerli tavsiyeler bırakacağız. Ne olduğunu öğrenin!

ÖNERİLEN: TWICE İdeal Tipi: Her Üyenin Aradığı Şey Bu

Suga’nın vücut özellikleri

Her şeyden önce, Suga’nın vücut ölçülerinin ne olduğunu bilmeliyiz, onunkine benzer bir fiziğe sahip olmak için nelere çalışmamız gerektiğine dair bir fikir sahibi olmak istiyorsak.

 • Yaş : 28 yaşında. Doğum günü 9 Mart.
 • Boyu : 175cm.
 • Ağırlık : Yaklaşık 59 kg.
 • Göğüs ölçüsü : 101cm.
 • Bel çapı : 76cm.
 • Biseps çapı : 35.5cm

Suga’nın Egzersiz Rutini

Yeteneğine ve rap yapma hızına rağmen, Suga, her idol için norm olduğu gibi, fiziksel görünümüne titizlikle dikkat etmeseydi, K-Pop dünyasında bir şansı olmazdı. Bu nedenle, rapçi aşağıdaki rutini eğitmek için uygular:

ÖNERİLEN: BLACKPINK Rose Diyet ve Egzersiz Programı 2021

Kardiyo – Dans

Suga, diğer BTS üyeleriyle birlikte günlük olarak çeşitli koreografiler yapmalıdır, bu nedenle dans , vücudu tonlamak ve ekstra kalori yakmak, ayrıca esnekliği ve çevikliği geliştirmek için bir kardiyo egzersizi görevi görür . Suga, aralarda küçük bir atıştırma da dahil olmak üzere günde 2-3 saat pratik yapıyor.

Sizin durumunuzda, dans etmeyi sevmiyorsanız, her gün bir saat koşu, bisiklet, koşu bandı gibi diğer kardiyo egzersizlerini tercih edebilirsiniz.

jimnastik egzersizleri

BangTan TV’nin bir bölümünde , tüm üyeler kaslarını güçlendirmek ve formda kalmak için temel jimnastik egzersizleri yapmayı sevdiklerini açıkladılar. Suga’nın durumunda, aşağıdaki egzersiz türlerini gerçekleştirir:

 • Push-ups.
 • Climber (mountain climber).
 • Jumping Jack.
 • Squats
 • Strides.
 • Crunches.
 • Leg raises.
 • Plates.

Güç oluşturmak ve vücudu tonlamak için her egzersiz için günde 3 tur 20 tekrar yapabilir, turlar arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.

Şeker diyeti (BTS Suga Diyeti)

BTS: Burn The Stage belgesel filminde Suga, bir süredir uyguladığı diyeti anlatarak 18 saat oruç tutması gerektiğini belirtti.

“18 saattir aç kaldım, şimdi yemek yemem gerekiyor. Buna 6/18 diyeti deniyor, 18 saat aç kalıyorsun ve sonra 6 saat yemek yiyebiliyorsun.”

BTS’ten Suga

Bu diyet türü meşhur aralıklı oruçtan başka bir şey değildir ve bir diyet olmanın ötesinde , oruç ve yemek yeme periyodlarını değiştirmeye dayanır . Temelde ne tür yiyecekleri yiyebileceğinizi değil, doyana kadar ne zaman yiyebileceğinizi kısıtladığı için bir diyet değildir .

Oruç döneminde sadece vücudu nemli tutmak için su içebilirsiniz ; açlığı giderme fırsatı 18 saat sonra olacaktır. Suga, bu diyeti uyguladığını açıklasa da ARMY, aralıklı orucun herkes için önerilmediğini , bunun sağlık sorunlarına yol açabileceğini söyledi.

Başka bir deyişle, Suga’nın diyeti , dans seansını gerçekleştirirken küçük atıştırmalıklara ek olarak, bu 6 saat boyunca ne tür yemek isterse yemek yemekten ibarettir . Aynı şekilde, genellikle abur cubur veya tatlı tüketmez ve iyi bir hidrasyon sağlar.

Son olarak Suga, diyet yapan herhangi bir ARMY üyesine aşağıdaki olumlu mesajı hediye ediyor.

Şu anda diyet yapanlar var ama ben senin kilo vermeni istemiyorum. Olduğun gibi harika görünüyorsun. Bu dünyadan bir gramının yok olduğunu düşünmek yaşamama izin vermiyor. Lütfen olduğun gibi kal.

BTS’ten Suga

Bunu BTS rapçisinden tavsiye olarak alabilirsin. Bununla birlikte, fazla kilolu veya zayıf olmak sağlığınızı riske atıyorsa, harekete geçme zamanı. Her zaman sağlıklı kalın ve bir uzmana danışın.