Nasıl K-Pop idolü olunur? Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Kore dalgası, son yıllarda binlerce gencin en sevdikleri K-Pop yıldızları gibi nasıl K-Pop idolü olunur öğrenmek istemesine neden oldu. Birçoğunun bilmediği şey ise, idol olmak ve zirveye ulaşmak için çok çaba, disiplin ve yetenek gerektiğidir.

K-Pop eğlence şirketleri hangi insanları seçeceğini çok iyi biliyor ve o şanslı kişilerden biri olmak istiyorsan sana söyleyeyim , şanslısın!

Genel olarak, eğlence şirketleri çabalarını seçmelere ve farklı yetenekleri şahsen işe almaya odakladı. Şimdi Covid-19 pandemisi nedeniyle online seçmeler yaptılar ve en önemlisi dünyanın her yerinden katılabilirsiniz!

ÖNERİLEN: Sunmi Diyeti ve 5 Günlük Egzersiz Programı

K-Pop endüstrisi, farklı bir milletten en az bir üyeye sahip olmanın ne kadar faydalı olduğunu fark etti. BLACKPINK’ten Lisa bunu çok net bir şekilde ortaya koydu, sence de öyle değil mi?

Bu yüzden nasıl K-Pop idolü olunacağını ve nasıl idol olunacağını öğrenmek istiyorsanız, size verdiğim bu ipuçlarını uygulamaya koyun.

Nasıl K-Pop idolü olunur? 10 ipucu

Bilmeniz gereken ilk şey, idol olmak için en az 5 yıllık eğitime odaklanmanız gerektiğidir . Çıkış yapmak için 8 yıla kadar eğitimden geçmesi gereken idoller var, gördüğünüz gibi bu göründüğü kadar kolay değil.

ÖNERİLEN: Stray Kids Burçları: Hangi İdol İle Uyumlusunuz?

Ama merak etmeyin, çok çaba, motivasyon, yetenek ve disiplinle kendinize koyduğunuz her hedefe ulaşmanız mümkün. 

Artık nasıl K-Pop çırağı olunacağını merak etmeyin ve şu ipuçlarını daha iyi uygulamaya koyun:

1. Mümkün olan en kısa sürede şarkı söylemeye ve dans etmeye başlayın

12 yaşından itibaren K-Pop stajyeri olmak için seçmelere katılmak mümkündür. Ancak bu aşamadan geçmiş kişilerin tavsiyesi en az 2 yıl öncesinden dans ve şan eğitimi almış olmanızdır .

Genel olarak, yasal vasi olmadan seçmelere başlama yaşı 18’dir , ancak kaç yaşında olursanız olun, dans ve şarkı söyleme sanatına son derece hazırlıklı olmalısınız.

Eğlence şirketlerine göre, şarkı söylemede ne kadar yüksek notalara ulaşırsanız, o kadar çok fırsatınız olur.

Yapabileceğini düşünüyor musun? Evet, biliyorum!

Ve bilmiyorsanız, BTS’den Jin kendini bir şarkıcı olarak görmedi ve aslında bir aktör olmak istedi, ancak şarkı söyleme becerilerini o kadar uzun süre eğitti ki sonunda bugün olduğu gibi şarkı söylemeyi başardı .

2. Çok iyi dans etmeyi öğrenmeye odaklanın

K-Pop’ın en temsili özelliklerinden biri, sahne performansının kusursuz ve etkileyici olması gerektiğidir. Bu nedenle haftada en az 30 saat dansa odaklanmanız zorunludur.

Hip-hop, çağdaş ve kentsel dansa odaklanmak en iyisidir. Hepsinden iyisi, en sevdiğiniz K-Pop idolünüz gibi dans etmeyi öğrenmek için YouTube’da binlerce öğretici bulabilirsiniz.

Bazı yapımcılar dans etme yeteneğinin şarkı söylemekten daha önemli olabileceğini söylüyor , bu doğru mu?

Dansta rol modeliniz olabilecek K-Pop idolleri arasında EXO’dan Kai ve SHINee’den Taemin var.

3. Biraz Korece konuşmayı bilmek size yardımcı olabilir

Bir K-Pop idolü olmanın gereklilikleri arasında Korece konuşmayı bilmek yansıtılmıyor, çünkü eğlence şirketleri dünyanın herhangi bir yerinden herkesin bir yıldız olmak için seçmelere katılmasına izin veriyor.

Artık Latin veya Avrupalı ​​olarak nasıl K-Pop idolü olunacağını merak etmenize gerek yok, ancak en azından Korece’nin temellerini nasıl konuşacağınızı bilmek size çok yardımcı olabilir.

Her ne kadar kesinlikle bu kısım bildiğiniz tüm BTS şarkılarında ve gördüğünüz tüm K-dramalarda yer alıyor, değil mi?

4. Kişiliğiniz gizli silahınız olacak

Eğlence şirketleri , idollerin kişiliğinin , dünyadaki hayran kitlesine en çok katkıda bulunan özelliklerden biri olduğuna inanmaktadır .

Bu yüzden kişiliğiniz üzerinde çalışsanız iyi olur ve dahası yabancı olmanız gerekir, çünkü sizden daha spontane ve canlı olmanızı beklerler.

Kişiliğiniz üzerinde çalışmaya başlamanın iyi bir yolu, herkes tarafından en çok sevilen idollerin röportajlarını izlemektir . En sık sorulan soruların yanıtlarını hazır bulundurun ve her zaman anlatacak eğlenceli bir hikayeniz olsun.

Ayrıca büyüleyici bir kişiliğe sahip olarak Kore eğlence dünyasındaki diğer rolleri yerine getirmeye daha yakın olabilirsiniz.

5. Şarkı söylemek için popüler pop şarkıları seçin

Nasıl bir K-Pop idolü olunacağını öğreniyorsunuz ve bu nedenle birçok koç ve yapımcı, seçmelere katılırken çok popüler olan bir K-Pop şarkısı seçmenizi ve ona kendi tarzınızı eklemenizi tavsiye ediyor.

Besteciyseniz , orijinal bir şarkı söylemeyin , bunun için doğru zaman olmayacağına sizi temin ederiz. Genellikle sizden İngilizce bir şarkı ve Korece bir şarkı söylemenizi isterler, bu yüzden hangilerinin olacağı listeleriniz olmalı ve yorulana kadar bunları uygulamış olmalısınız.

Yanılmaz bir strateji, yavaş bir şarkıyı alıp ona kendi tonunuzu ve ritminizi vererek hızlandırmak ya da hızlı bir şarkıyı alıp daha yüksek notalara ulaşmak için daha yavaş söylemektir.

Ayrıca, söylemeye hazır 3 şarkınızın olması tavsiye edilir ve bunlar K-Pop sahnesinin farklı nesillerinden başarılı şarkılarsa, çok daha iyi.

6. Kendi orijinal koreografinizi hazırlayın

Dansta ne kadar yaratıcı olduğunuzu gösterin!

Popüler bir şarkı seçin ve tüm jüri üyelerini hayran bırakacak bir koreografi ile şarkınızı kendiniz yapın. YouTube aracılığıyla en sevdiğiniz dansçılardan ilham alın veya mükemmel bir grup koreografisini öğrenin.

Tabii ki mevcut bir koreografi yapıyorsanız, sizi ilk yapan dansçılarla hemen karşılaştıracaklar, bu yüzden mükemmel yapsanız iyi olur.

7. Sosyal medyayı bir kenara bırakın

Şu anda en önemli şey, K-Pop stajyeri olmak için eğitiminize başlamak, böylece sosyal ağlar bitecek.

Şirketlerin size bir sözleşme teklif etmeden önce sosyal ağlarınızı iyice gözden geçireceğini bilmelisiniz, çünkü idollerin hem sahnede hem de sahne dışında ve herhangi bir alanda görgü kurallarına sahip olması esastır.

Sosyal ağlarda yapılan kötü yorumlar nedeniyle fırsatınızın kaybolmasına izin vermeyin. Başarılı olmaya odaklanın.

8. Vücudunuzu aktif ve formda tutun

K-Pop endüstrisinin dezavantajlarından biri, fiziğinizin çok fazla önemli olmasıdır. Şirketler ve genel olarak endüstri şimdiye kadar yakın zamanda değişmeyecek gibi görünen bir güzellik standardı oluşturdu ve sürdürdü.

Kalkınan bir çırakta en çok sabitlenen özelliklerden biri ağırlıklarıdır. Altın kural, kadınların 50 kg’dan, erkeklerin ise 75 kg’ın altında olmasıdır , bu nedenle antrenman yapmak ve formda kalmak bundan sonra günlük hayatınızın bir parçası olacak.

Gerçi günlük dans eğitim saatlerinizi karşılarsanız bu sizin için çok daha kolay olacaktır.

9. Sade kıyafetler, sade makyaj

Yargıçlar, yapımcılar ve yeni K-Pop yıldızlarını seçmekle görevlendirilen herkes bir konuda hemfikir: Basit insanları süper yıldızlara dönüştürmeyi seviyorlar.

Bu nedenle, işitmeniz için basit ve rahat, abartılı veya vücudunuzun şeklini değiştirebilecek hiçbir şey giymemeniz en iyisidir. Aynı şey makyajda da olur, sade ve minimalist olun, jüriyi makyaj becerilerinizle etkilemenize gerek yok, gerçek şu ki, o anda onlar için en önemli olan şey, makyajınızı yapacağınız gösteridir. 

10. Yapabileceğiniz tüm seçmeleri yapın

Başta da belirttiğim gibi, K-Pop yıldızı olmak çok çaba ve zaman alır, bu yüzden parmaklarınızın ucunda olan tüm seçmeleri yapmaya çalışmalısınız .

Bugün, çevrimiçi seçmeler sayesinde bulduğunuz tüm seçmelere katılma fırsatınız var.

Çevrimiçi seçmelerin ne zaman olacağını görmek için her gün Kore eğlence şirketlerinin web sitelerini ziyaret etmeniz önerilir. Genel olarak, birkaç gün önce bir seçme talep formu doldurmanız gerekecek, bu nedenle eğlence şirketlerinin web sitelerindeki güncellemelerden çok haberdar olmalısınız.

Şu anda UnionWave Entertainment adında bir eğlence şirketi var ve kendini dünya çapında yetenek aramaya adamış , bu yüzden zaman zaman web sitelerine göz kulak olsan iyi olur ama bu diğer şirketleri ihmal etmen gerektiği anlamına gelmez. hepsi önemli ve hepsi sende sahip olduğun yeteneği arıyor.

Hepsinden iyisi, o kadar çok kafa avcılığı şirketi var ki, muhtemelen haftada iki kez seçmelere katılabilirsiniz. Olasılıklar artıyor!

Nasıl K-Pop idolü olunur İşte Bilmeniz Gerekenler

K-Pop stajyerlerinin aşağıdakileri yapması yasaktır:

  • flört.
  • Partilere gitmek.
  • Sosyal medyada yetkisiz röportajlar yapmak.
  • Alkol İçmek.
  • Sigara içmek.

25 yaşın üzerindeyseniz, gemi çoktan ayrıldı

Her yıl çıkış yapan genç ve genç sanatçılarla, K-Pop idolü olmaya çalışmak için yaş sınırı 25’tir.

Temiz cilt gereklidir

Tüm K-Pop idollerinin, onları temsil eden ortak bir fiziksel özelliği vardır ve bu onların açık ve beyaz tenleridir. Daha önce de söylediğim gibi eğlence şirketlerinin güzellik standartları çok katıdır , bu yüzden açık tenli olmak lehinize olacaktır.

Biraz daha koyu bir cildiniz olsa da, bu o kadar yaygın değildir.

Gerçekten bir idol olmak ve gereksinimlerin çoğunu karşılamak istiyorsanız, hemen eğitime başlasanız iyi olur. Çok fazla azim, özveri ve disiplin ile istediğiniz her hedefe ulaşabileceğinizi unutmayın.

Hiçbir şeyin sizi hayallerinizi gerçekleştirmekten alıkoymasına izin vermeyin!