Güney Kore’yi şoke eden BTS skandalları 2021

Şöhretin yüksek bir bedeli var, BTS skandalları ve bunların üstesinden nasıl geldiğini keşfedin.

Şüphesiz BTS, tüm zamanların en başarılı K-Pop gruplarından biridir, ancak tüm şöhretlerin bir bedeli vardır. Milyonlarca insanın odak noktası olan küçük bir olay, büyük bir tartışmaya dönüşebilir. Yani, bir ARMY olarak hem iyiyi hem de tartışmalı olanı bilmelisiniz. Dünyayı şok eden BTS skandallarını keşfedin .

Şu anda başarının zirvesinde olmalarına rağmen , başlangıçta BTS’in erkek çocukları küçük masum tartışmalar yaşadı , bunlar daha sonra intihal iddiaları, daha sonra kadın düşmanlığı ve piyasanın manipülasyonu suçlamaları ve son olarak birkaç kişiye yönelik ölüm tehditleri oldu. üyeler .

ÖNERİLEN: Nasıl K-Pop idolü olunur? Bilmeniz Gereken 10 İpucu

Bu kulağa şaşırtıcı ve üzücü gelse de gerçek şu ki, bu durumların çoğu aşırıya kaçan yanlış anlamalardan kaynaklandı . BTS skandalları hakkındaki gerçeği öğrenmek için sonuna kadar okuyun.

En kötü 7 BTS skandalları

1. Jin’in prezervatif kutusu

Listenin ilk üyesi, bu tartışmaların en masum vakasında rol alan Jin . Her şey, bu idolün Eat Jin adlı program için bir bölüm daha çektiği 2014 yılına kadar gidiyor : BTS üyesinin farklı yemekler hazırlamaya ve onları kamera önünde yemeye adadığı mutfak becerilerine odaklanan bir gösteri.

ARMY üyeleri, Jin’in odasının zemininde bir prezervatif (ambalajında) tespit edene kadar her şey yolunda gidiyordu . Birkaç dakika içinde spekülasyonlar patlak verdi ve Big Hit Entertainment’ın durumu açıklığa kavuşturmaktan başka seçeneği yoktu.

ÖNERİLEN: Sunmi Diyeti ve 5 Günlük Egzersiz Programı

Gerçekten prezervatif miydi? Evet, öyleydi . Oraya nasıl gittin? Bir hayranın hediyesi olduğu ortaya çıktı. İlk başta bazı şüpheler vardı, ancak prezervatif markasının yabancı olduğunu doğruladıktan sonra idol aşk ilişkileri tabu olduğu için medya ve hayranlar sonunda rahatladı .

2. Sajaegi söylentisi

BTS 2013’te orta düzeyde bir popülerlikle çıkış yapsa da , 2015’te The Most Beautiful Moment in Life, Part 1 adlı mini albümün yayınlanmasına kadar büyük bir başarı elde etmediler. Tek Sana İhtiyacı çeşitli Koreli müzik listelerinde manyak, ve mini albüm uzun süredir satışlarda 1 numara oldu.

Ancak BTS, daha deneyimli bir grup olan BIGBANG için albüm satışlarından daha iyi performans gösterdiğinde şüpheler ortaya çıktı.

Müzik söz konusu olduğunda, şirketler kendi kayıtlarını satın alır veya belirli şarkıları tekrar tekrar çalmak ve müzik listelerindeki sıralamalarını yapay olarak iyileştirmek için botlar kullanır .

Sajaegi terimini bilen yabancıların çoğu bunu BTS skandalı yüzünden yapıyor . Yöneticilerin suçlamaları her zaman reddetmesine rağmen, netizenler buna inanmadı.

Sonunda, suçlayanlar sözlerini yutmak zorunda kaldı ve sorun sona erdi . Bazı araştırmalardan sonra, BTS’in bugüne kadar dünya çapında çok sayıda hayran biriktirdiği ve satışlardaki beklenmedik artışın yurtdışında, özellikle Rusya’da hayran satın almalarından kaynaklandığı keşfedildi.

3. Jungkook ve Let’s Love tartışması

BTS’i başlangıcından beri takip ediyorsanız, bazı EXO-L üyeleri ile ARMY arasında var olan gerilimi hatırlayabilirsiniz . Bu sürtüşmeler, BTS’in eskinin stillerini ve konseptlerini kopyaladığını iddia eden EXO hayranları tarafından başlatıldı.

Bu durum, Jungkook’un BTS ile Let’s Love terimini kullandığı 2015 yılında en şiddetli noktasına ulaştı . EXO-L’nin bir yüzdesi bunu hakaret olarak algıladı, çünkü bu ifade EXO için bir tür slogandı.

Bunu takiben, EXO hayranları tarafından oluşturulan cenaze tarzı bir portrede çerçevelenmiş bir Jungkook görüntüsü dolaşmaya başladı. Birçok ARMY, görüntünün çok şiddetli olduğunu ve gerilimin artmaya devam ettiğini hissetti. Neyse ki bu yüzleşme, hayranlar BTS ve EXO üyelerinin birbirine çok yakın olduğunu öğrendiğinde sona erdi .

4. RM’nin intihal suçlamaları

2015 yılında meydana gelen bu tartışma, bir Twitter kullanıcısı tarafından intihal yapmakla suçlanan RM’yi içeriyor . Bu kullanıcı, RM’nin onun sözlerini kopyaladığını ve bunları rapçi Primary’nin U şarkısından bir dizede kullandığını iddia etti .

Aynı şekilde, söz konusu kullanıcı, mektupların sahipliğini kanıtlayan kanıtlar sağlamıştır. Başka seçeneği olmayan RM , kasıtlı olarak yapılmasına rağmen sorumluluk aldı ve intihal iddiasında bulundu .

RM ayrıca konu için özür diledi ve sözlerinin ilhamının kitaplardan, filmlerden, röportajlardan, mektuplardan ve sohbetlerden geldiğini ve sözlerin orijinal yazı tipini doğrulamama hatası yaptığını açıkladı.

Mutlu son: Twitter kullanıcısı RM’nin özrünü kabul etti ve ayrıca intihal sorunuyla gereksiz yere sorun yarattığı için ona resmi bir özür gönderdi.

5. Olası kadın düşmanlığı (BTS skandalları)

BTS’in en büyük skandallarından bir diğeri, War of Hormone 2014’te piyasaya çıktığında meydana geldi . Birçok kişi şarkının kadın düşmanı içeriğe sahip olduğuna ve kadınlara nesne gibi davrandığına dikkat çekti ve şarkı sözleri şöyle:

“Kadınlar en iyi hediyedir … daha sık topuklu giyin”

Hormon Savaşı – BTS

Bu tartışma şarkının yayımlanmasından sonra daha heyecan aldı Joke , 2015 yılında RM ‘mixtape dahil Bu şarkı vardır aşağıdakilerden olarak tercüme hatları:

Gücünü kötüye kullanan en iyi kadınsın. Bunda iyisin, gücünü kötüye kullanıyorsun. Ah, ama bir düşününce, sen hiçbir zaman gerçekten güçlü olmadın. Adından ‘gücü’ kaldırırsam, daha çok bel soğukluğuna benziyorsun.”

Şaka – Rap Canavarı

Netizenler şarkı sözlerinin kadın düşmanı ve açıkça cinsel olduğunu iddia etti . BTS’e yönelik suçlamalar arttıkça, Big Hit Entertainment şirketi resmi bir açıklama yaparak müdahale etti: BTS’in davranışı ve şarkı sözleri için özür dilediler ve ayrıca gelecekte içerik konusunda daha dikkatli olacaklarına söz verdiler.

War of Hormone şarkısının sözleri aşılmaz olsa da Joke şarkısının çoğu bir yanlış anlaşılmaydı . Şaka , Namjoon’u gücendiren, onu bir K-Pop grubunda (BTS) olduğu için eleştiren ve bu nedenle tarzı veya becerisi olmayan bir rapçi haline gelen rapçileri hedef alıyor.

Bu tartışma, kullandığı terimlerin yanı sıra kelime oyunlarının bir kombinasyonu ve Korece dilbilgisinin nasıl çalıştığına dair bir ipucu nedeniyle ortaya çıktı. Buna rağmen, sözler oldukça belirsizdir ve yanlış yorumlara yol açar.

Kore’de sözünü tutmayan bir erkeğe “kadın” demenin oldukça yaygın ve maço olduğuna dikkat edilmelidir. Orijinal şarkı sözleri daha açık olmasına rağmen, “en iyi kadınsın” ifadesi buradan geliyor.

6. Yasa dışı pazarlama skandalı

BTS skandallarında, bu doğrudan onların eylemleriyle değil, şirketle ilişkilidir. Big Hit’in iki yıl önce bir pazarlama projesi yürütmek için bir şirket kiraladığı 2017 yılına kadar uzanıyor .

Şirket daha sonra ciddi mali sorunlarla karşılaştı ve CEO , sanatçılarını tanıtmak için kullandıkları yasadışı pazarlama yöntemlerini ortaya çıkaracağını iddia ederek Big Hit Entertainment’ı isimsiz olarak tehdit etme kararı aldı .

Sanatçılara iftira atılacağı korkusuyla, bir Big Hit çalışanı şantaja boyun eğdi ve anonim CEO’ya 50.335 dolar ödemeye karar verdi. CEO’nun kimliği sonradan keşfedildi ve haraç suçlamasıyla bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Buna rağmen, dava viral hale geldi ve birçok netizen, Big Hit Entertainment yasadışı pazarlama yöntemlerinden gerçekten suçlu olmasaydı, şantajcıya herhangi bir para ödemek zorunda kalmayacaklarından şüphelendi .

7. Üyelere yönelik ölüm tehditleri

BTS’in en tehlikeli skandallarından biri 2015 yılında, çocuklar Amerika Birleşik Devletleri’nde The Red Bullet turundayken yaşandı . Birçok Twitter kullanıcısı ateşli silahların fotoğraflarını yayınlayarak RM’yi ölümle tehdit etti .

Bu tehditlerin, BTS’in Avustralya’da yaptığı ve RM’nin söylediği bir röportajdan kaynaklandığına inanılıyor:

“V ve J-Hope ile ilk tanıştığımda, çok siyah oldukları için onları göremedim.”

Gerçek şu ki, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük ırk sorunları var ve bu yorum nüfusla iyi gitmedi. Bu nedenle ve ölüm tehditleri nedeniyle New York’taki tüm hayran buluşmaları iptal edildi.

Bu olaydan sadece birkaç hafta sonra RM tekrar tehdit edildi . Bu sefer bir kullanıcı, The Red Bullet turu sırasında BTS Meksika’dan geçerse RM’yi öldüreceğini iddia etti.

Sonra 2017’de Jimin ölüm tehditlerinin hedefi oldu . Başka bir Twitter kullanıcısı, BTS, The Wings turu sırasında California’da mola verdiğinde Jimin’i öldüreceğini iddia etti .

Eylül 2018’de durum tekrarlandı ve anonim bir adam, BTS’in Teksas’taki konseri sırasında Jimin’i vuracağına dair güvence verdi ve bu da o gün güvenliğin güçlendirilmesine neden oldu.

Bunlar Güney Kore’yi ve tüm dünyayı en çok şok eden BTS skandallarıydı. Hem ARMY hem de idoller başından beri kolay değildi ve son yıllarda durum daha da kötüleşti . Bu aşırı vakaların ortadan kalkacağını ve BTS üyelerinin tam bir güvenlik içinde hayranlarla bağlantı kurmaya devam edebileceğini umuyoruz.