GM diyeti tehlikeli yan etkileri

General Motors diyeti olarak da bilinen GM diyeti, uzun süredir çok popüler bir diyet olmuştur. Diyet planı 7 gün uzunluğundadır ve her gün için bazı katı yeme kuralları vardır. Diyet çok hızlı kilo vermenizi sağladığından, diyetle ilişkili birçok yan etki vardır. Diyet, düzenli egzersiz ve çalışmayı teşvik etmez.

7 Günlük General Motors Diyeti Listesi, tümü temel besinleri içeren tam tahıllar, süt ürünleri ve deniz ürünlerinin alımını ciddi şekilde kısıtlar.

İşte diyetin yan etkilerinin bir listesi:

GM diyetinin sürdürülebilirliği Bu kısa diyetin en büyük dezavantajı, sürdürülemez olmasıdır. Diyetin, gıda alımıyla ilgili çeşitli sınırlamaları ve kısıtlamaları vardır, bu da ciddi yetersiz beslenmeye yol açabilir.

Nihayetinde GM diyetinin modası geçmiş bir diyet olduğu ve uzun vadeli sürdürülebilir kilo kaybına yardımcı olamayacağı unutulmamalıdır.

Diyet herkes için uygun değildir

. Diyetin kısıtlılıkları nedeniyle herkes diyete uyamaz. Hamile kadınlar ve büyüyen çocuklar kesinlikle diyete uymamalıdır. Ayrıca artrit veya kalp hastalığı olan kişiler için tavsiye edilmez. Diyete başlamadan önce doktorunuza danışmanız en iyisidir.

ÖNERİLEN: General Motors Diyeti Nedir?

Kas zayıflığına yol açabilir

Diyet, bir miktar kas kütlesini kaybetmenize neden olabilir, bu kesinlikle sağlıksız bir şeydir. Bunun nedeni kas dokularının birkaç gün yeterli miktarda proteinden yoksun kalmasıdır. Diyet ayrıca fiziksel zayıflığa da yol açabilir.

GM diyeti

Metabolik hızınızı yavaşlatır

Kalorinin aşırı derecede düşük olması nedeniyle diyet, metabolik hızınızı düşürebilir ve bu da gelecekte kilo kaybını sürdürmeyi zorlaştırabilir. Genellikle insanlar normal yemek yemeye devam ettiklerinde kilo alırlar.

Şiddetli baş ağrılarına neden olabilir

Diyetin ilk gününde birçok kişi halsizlik ve baş ağrısı yaşayabilir. Bunun nedeni vücudun diyete alışması için zamana ihtiyaç duymasıdır.

Saç kaybı

Saçınızın gücü, GM diyetinde eksik olan folat, demir ve protein gibi besin maddelerine bağlıdır. Diyet lif içerir ancak temel vitamin ve minerallerden yoksundur. Bu nedenle hafif saç dökülmesi olan kişiler bu programı izledikten sonra demet halinde saç dökülmesi yaşayabilirler.

ÖNERİLEN: 7 Günlük General Motors Diyeti Listesi

Diğer yan etkiler

GM diyetini uygulayan insanlar sürekli olarak susarlar ve hatta dehidrasyondan muzdarip olabilirler. Baş ağrısı, halsizlik ve açlık sancıları diyetin diğer birkaç yan etkileridir.

En büyük dezavantaj

Diyeti 7 gün sıkı bir şekilde uyguladıktan sonra bile, normal yiyecekleri yemeye devam ettiğinizde kaybettiğiniz kiloları geri alacaksınız. Diyetin kısıtlayıcı doğası kişinin çok fazla can atmasına neden olur ve bu da diyet bittiğinde kontrolsüz yemeğe yol açar.

Diyet kalori azaltmayı içerir. Vücut kaloriden mahrum kaldığında açlık moduna geçer ve enerji tasarrufu yapmayı öğrenir. Bu nedenle, düzenli yemeye devam edildiğinde, vücut daha az enerji kullanmaya ve daha fazla depolamaya meyillidir, bu da yağ ve kilo alımıyla sonuçlanır .