GM diyetine HAYIR demeniz için 5 neden

General Motors diyeti olarak da bilinen GM diyeti, negatif kalorili detoksifiye edici yiyecekler yemenizi önerir. Diyet ayrıca yedi günde yedi kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak diyetin takip edilmesi gerçekten güvenli mi? GM diyetini takip etmeyi asla düşünmediğiniz için size beş sağlam neden söyleyeceğiz.

1. Bu moda diyetini destekleyecek hiçbir kanıt

yok Yedi günlük diyet planının arkasında gerçek bir kanıt yok. Meyve ve sebze yemek kilo vermek ve genel sağlık için iyi olsa da, sadece meyve ve sebzeleri üç seferde yemek hiç de sağlıklı veya tavsiye edilmez.

2. Diyet planı en önemli besin maddelerini gözden kaçırıyor

Sebzeler ve meyveler yemek kulağa çok sağlıklı geliyor ancak sadece bunları yemek vücudunuzun çalışması için ihtiyaç duyduğu birçok temel vitamin, mineral ve besini kaçırmanıza neden olur. En önemli besin maddelerinden biri olan protein, meyve ve sebzelerde yeterli miktarda bulunmaz. Yeterli protein alımı olmadan, açlık, baş dönmesi ve zayıflamış bir bağışıklık sistemine sahip olma olasılığınız daha yüksektir. Protein eksikliğinden kaynaklanan diğer sorunlar saç dökülmesi, ödem ve kas tükenmesidir. Diyet ayrıca B12 vitamini, demir, kalsiyum ve yağdan yoksundur.

GM diyetine

3. Diyet planı et tüketimiyle birlikte abartılıyor

Amerikan Kalp Derneği’ne göre, balık, fasulye ve tavuk, içlerindeki daha düşük kolesterol ve doymuş yağ miktarı nedeniyle kırmızı et yerine seçilmelidir. GM diyeti, insanları sadece iki günde 40 gram kırmızı et yemeye teşvik eder ki bu 13 porsiyondur. Ve bir orta porsiyon et yaklaşık 3 ons olmalıdır.

Hepimiz ölçülü olmanın sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzının anahtarı olduğunu biliyoruz.

ÖNERİLEN: 7 Günlük General Motors Diyeti Listesi

4. Hızlı kilo kaybı iyi değildir

GM diyetini takip ederek verilen hızlı kilo sadece geçicidir. Bunun nedeni, kalori alımınızı önemli ölçüde azalttığınızda, vücudunuzun başka enerji kaynakları aramaya başlamasıdır. Glikojen parçalanır ve yakıt olarak kullanılır. Glikojen sudan oluşur ve tükendikçe çok miktarda su kaybı olur. Normal diyetinize devam ettiğinizde ve glikojen depolarınız geri yüklendiğinde, kaybettiğiniz kiloları geri alırsınız.

5. Vücudunuz aslında kendi kendini detoksifiye etmiyor

Araştırmalar, çoğu detoks diyet planının vücudunuzu detoks yapmadığını iddia ediyor. Aslında uzmanlar, vücudunuzu detoks etmek için çılgınca moda diyetleri takip etmek yerine, sağlıklı bir diyet ve egzersiz modelini takip etmeniz gerektiğini öne sürüyorlar.

ÖNERİLEN: General Motors Diyeti 1 Haftalık Örnek Menü

İpucu

Bol su için, diyetinize sebze ve meyveler ekleyin; Vücudunuzun detoksifikasyonuna yardımcı olmak için yeterli miktarda lif ve diğer önemli besinleri aldığınızdan emin olun.