General Motors Diyeti 1 Haftalık Örnek Menü

İşte General Motors Diyeti 1 Haftalık Örnek Menü yapısının bir özeti:

 • 1. Gün: Sadece meyve. Muz ve mango dışında her türlü meyveyi yiyin. Diyet, ekstra kilo kaybı için kavun yemenizi teşvik eder, ancak kavun özellikle kilo vermeye neden olduğunu söyleyen hiçbir çalışma yoktur.
 • 2. Gün: Yalnızca sebzeler, çiğ veya pişmiş. Patatesleri sabah yemeğinizle sınırlayın.
 • 3. Gün: Muz dışında her türlü meyve ve sebzeleri yiyin. Patates tüketmeyin çünkü karbonhidratlar tüketilen meyvelerden gelecektir.
 • 4. Gün: Sadece muz ve süte izin verilir. 6 büyük veya 8 küçük muz yiyin ve üç bardak süt için. Diyet sizi yağsız süt içmeye teşvik eder, ancak tam yağlı veya% 2 sütü yasaklamaz. Öğle yemeğinde bir bardak lahana çorbası tüketeceksiniz.
 • 5. Gün: Porsiyon sığır eti, tavuk veya balık yiyebilirsiniz. Et dışında, bu gün sadece altı domatese kadar (evet, altı tam domates)1 adet güç çorbası izniniz var.
 • 6. Gün: Herhangi bir et, sığır eti, tavuk veya balık artı sınırsız miktarda sebze, ancak patates, tatlı patates, mısır veya bezelye yok.
 • 7. Gün: Sadece esmer pirinç, meyve, meyve suyu ve sebzeler.

Artıları

 • Sağlıklı yiyecekler içerir
 • Kalori kısıtlamaz

Eksileri

 • Garip, sürdürülemez kurulum
 • Bilim tarafından desteklenmeyen iddialar

Artıları

Tuhaflığına ve sürdürülemez yapısına rağmen, General Motors Diyeti – sadece bir iplikle de olsa – bazı önemli sağlık niteliklerine sahiptir. İşte bunlardan birkaçı:

ÖNERİLEN: 7 Günlük General Motors Diyeti Listesi

Sağlıklı Yiyecekler İçerir

General Motors Diyetinin (bilinmeyen) yaratıcıları bir şeyi doğru yaptıysa, sağlıklı bir yiyecek grubu seçmişlerdir. Diyet yapısı nedeniyle sağlık yararları neredeyse sıfır olabilir, ancak yine de yiyecek seçenekleri – meyve, sebzeler, hayvansal protein, süt ve sebze bazlı çorba – kendi başlarına sağlık yararları sunar.

Kalori Kısıtlamaz

General Motors Diyeti ile ilgili diğer moda diyet muadillerine kıyasla en dikkate değer şeylerden biri, kalori kısıtlamasını vurgulamamasıdır. Belki de diyetin yaratıcıları, çoğunlukla meyve ve sebze yemenin, ürünün düşük kalori yoğunluğuna sahip olduğu için kilo vermeye gerçekten de katkıda bulunduğunu bilecek kadar akıllıydılar .

Tabii ki, hayvansal proteinli yiyecekler yediğiniz ve süt içtiğiniz günlerde, kalori alımınız sadece meyve veya sebze içeren günlere göre daha yüksek olacaktır. Yine de, günlerin hiçbirinde kalori saymaya hiç vurgu yapılmamaktadır , bu da kalorileri takip etmekte zorlanan insanlar için bir avantajdır. Diyetin geri kalanının bu kadar çok düşünme ve planlama gerektirdiğinde endişelenecek bir şey daha yok.

Eksileri

Yukarıdaki faydaların sizi General Motors Diyetinin sürdürülebilir, sağlıklı bir beslenme modeli olduğunu düşünmeye sevk etmesine izin vermeyin – sizi her diyetin hem faydaları hem de dezavantajları hakkında bilgilendirmek bizim görevimiz, ancak General Motors Diyetinin eksileri gibi görünüyor artıları ağır basıyor.

General Motors Diyeti 1 Haftalık Örnek Menü

Garip, Sürdürülemez Kurulum

General Motors Diyetinin tamamen tuhaf olduğunu söylemeye gerek yok. Görünüşte keyfi yiyecek kombinasyonlarına sahip yedi günlük plan, bir hafta boyunca bile sürdürülebilirliğe katkıda bulunmaz. Çoğu insan diyete başlayabilir, bir veya iki veya üç gün içinde yapabilir ve ne kadar aptalca veya gergin hissettirdiğini anlayabilir. Artı, açlık gerçekten vurduğunda, kim doyurucu bir yemek veya atıştırmalık yemek yerine sebze çorbası içmek ister?

ÖNERİLEN: General Motors Diyeti Nedir?

“Bir haftada 17 kilo verilecek” iddiası doğru olsa bile (ki bu büyük olasılıkla değildir), bu kilo vermenin yönetilebilir bir yolu değildir . Uzun vadeli bir zihniyetle düşünün: Bir haftada 17 kilo vermiş olsaydınız, bundan sonra ne yapardınız? Yeni kilonuzu nasıl koruyacaksınız? Hızlı kilo kaybı kulağa çekici gelse de, vücut yağından ziyade daha fazla su ağırlığı ve yağsız vücut kütlesi kaybedeceksiniz.

Bunlar, General Motors Diyeti gibi bir diyet yapmayı düşünürken kendinize sormanız gereken sorulardır. Çünkü o 17 poundu hemen geri alırsanız, dördüncü günde yediğiniz o 8 muz boşuna. Hızlı kilo vermeye çalışmak yerine, günlük kalori açığı ile başarabileceğiniz, haftada 1-2 kilo vermenin genel kabul görmüş kurallarını göz önünde bulundurun .