General Motors Diyeti Nedir?

Resmi adıyla General Motors Diyeti olan GM Diyeti, sadece bir hafta içinde kaşlarınızı kaldıracak kadar kilo (15’e kadar) kaybetmenize yardımcı olmayı vaat eden yedi günlük bir diyet listesidir . Bir General Motors diyeti web sitesi , hiç egzersiz yapmadan bir haftada 10 ila 15 kilo verebileceğinizi bile iddia ediyor. Bu sizi GM Diyet’ten uzak tutmak için yeterli kırmızı bayrak değilse, belki de bu kılavuzun geri kalanı GM Diyet’in ne kadar tuhaf ve gereksiz olduğunu açıklığa kavuşturacaktır. Diyet, belirli günlerde yalnızca belirli yiyecekleri yerken birçok yiyecek grubunu kesmeyi içerir. Açlık grevinde katılımcıların yemesi gereken belirli bir çorba da var.

FDA, USDA ve John Hopkins web sitelerini incelerseniz, GM diyetinden hiç bahsedilmez, bu iyi bir şey çünkü bu sözde mucize diyet hiçbir bilim tarafından desteklenmiyor. Ayrıca , herhangi bir türden kendi kendine uygulanan detokslar iyi bir fikir olmayabileceği için bir başka kırmızı bayrak olan GM Detoks Diyeti olarak da anılır.

General Motors Diyeti: Ne yiyebilirsin?

General Motors Diyeti, yedi günlük bir kilo verme diyet planıdır. Belirli günlerde belirli yiyecekleri yemeyi, birçok yiyecek grubunu ve içeceği kesmeyi ve acıktığınızda “GM Wonder Soup” adlı bir şeyi içmeyi içerir. Bu size tuhaf geliyorsa, daha da tuhaflaşacaktır – bu bölüm, kaynağı bilinmeyen bu diyetin tuhaflıklarını tüm ayrıntılarıyla açıklamaktadır.

GM Diyetinde yiyeceğiniz yiyeceklerin seçimi mutlaka kötü değildir (hepsi kendi başlarına sağlıklı yiyeceklerdir), ancak onları yemenize izin verilen kombinasyonlar garip görünebilir ve hatta katkıda bulunabilir. diyeti amaçlanan yedi günden daha uzun süre uygularsanız, yiyecek birleştirme konusunda rahatsız edici zihniyetlere yol açabilir.

GM Diyetinde “önerilen zamanlama” diye bir şey yoktur – bu zorunludur. Aslında günün hangi saatinde olursa olsun yemek yiyebilirsiniz, ancak hafta boyunca yalnızca belirli günlerde belirli yiyecekleri birbiriyle birleştirmenize izin verilir .

General Motors Diyeti Nedir

İlginçtir ki, General Motors Diyeti herhangi bir kalori limiti veya yiyecek miktarı limiti belirtmez. İstediğiniz kadar yemek yemekte özgürsünüz, ancak herhangi bir türden çok fazla yemek yemek kilo verme sürecinize zarar verebilir. Bununla birlikte, GM Diyetinde bununla ilgili bir sorununuz olmayabilir, çünkü izin verilen tüm yiyecekler nispeten düşük kalorilidir. Bu, daha yüksek miktarda yiyecek yiyebileceğiniz, ancak daha az kalori alabileceğiniz anlamına gelir.

Yemekler arasında acıktığınızda, General Motors Diyeti sizi kereviz, domates, soğan, dolmalık biber ve lahanadan yapılmış bir kilo kaybı karışımı olan “GM Harika Çorbası” yemeye teşvik eder. Bu içerikler sizin için hiç de kötü olmasa da, bu sözde Wonder Çorbası’nın kilo vermeye yardımcı olması olası değildir.

ÖNERİLEN: Günde Bir Öğün Diyeti Etkileri Nelerdir?

Protein alımının gerekli olduğu her gün vejetaryenler tavuk, sığır eti veya balık yerine kahverengi pirinç veya süzme peynir yerine koyabilirler. Süzme peynirin protein içeriği, hayvansal protein kaynakları ile bir şekilde karşılaştırılabilir olsa da , kahverengi pirincin protein içeriğinin karşılaştırılamayacağını unutmayın.

ÖZET

GM Diyetini değiştirirseniz, teknik olarak artık GM Diyetini yapmazsınız. Sanırım bir vegan veya vejetaryen diyet yapıyorsanız, diyet tercihlerinize uyacak şekilde diyeti değiştirebilirsiniz . Ancak dürüst olmak gerekirse, gıda seçimi açısından, General Motors Diyeti oldukça kapsayıcıdır – her türlü meyve ve sebzeleri, patatesleri, süt ürünlerini ve çeşitli protein kaynaklarını yiyebilirsiniz – ve tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

ÖNERİLEN: General Motors Diyeti 1 Haftalık Örnek Menü

Diyet, tahılları ve sağlıklı yağları dışarıda bırakır, ancak bunları tekrar eklemek, GM Diyetinin yapısını görmezden gelmek olacaktır. Yine de bu mutlaka kötü bir şey değil: Optimum sağlık için bu besin gruplarından besinlere ihtiyacınız var.