AOA Seolhyun Diyeti Nasıl Yapılır?

AOA Seolhyun Diyeti: Sırada, AOA’dan Seolhyun’un diyet listesi var! AOA’dan Seol-hyun da şu anki görünümü gibi sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olmak için kendi diyetine başvurdu! O sırada AOA ile birlikte ilk çıkışından önce, Seol-hyun zaten iyi bir vücut şekline sahipti. AOA ile çıkış yaparken bile, yine de biraz kilo vermek istiyordu.

O halde, AOA Seolhyun diyeti tarifi neydi? Diyet süresi boyunca öğün porsiyonlarını azalttığı ve kendi diyet menüsüne sahip olduğu; o tatlı patatesdi! Kullandığı diğer bir diyet menüsünde tavuk göğsü ve haşlanmış yumurta vardı, ancak aynı zamanda oldukça aşırı bir diyet uyguladı.

AOA’dan Seol-hyun daha fazla kilo aldığında sıvı diyeti uygulardı. Neydi o? Sıvı diyet, hiçbir şey yemediği, ancak sadece sıvı içtiği bir diyetti. Aşırı diyet sırasında çok acıktığı için ağladığı bildirildi. Diyet gerçekten etkiliydi, ancak aynı zamanda vücudunun sağlığı için de birçok kötü risk aldı. Bununla birlikte, hala AOA’nın Seol-hyun diyetini uygulayan ve aynı zamanda hızla kilo veren bazı insanlar var.

ÖNERİLEN: Wendy Diyeti Nedir? (Wheesung Diyeti) Hakkında

Bununla birlikte, Eylül 2018’de Knowing Brothers’taki bölümlerden birinde Seolhyun, internette kendisine de atıfta bulunan diyet tarifinin gerçek diyeti olmadığını ortaya koydu. Ama yine de yıllarca gerçekten popüler oldu! Yemeklerinin yerine tavuk göğsü seçmek gibi basit yollarla formunu korumaya devam etti ve çok egzersiz yaptı!

Ailee Diyeti Hakkında

Son olarak, ama en az değil, Ailee’den bir diyet tarifi var! Birkaç yıl önce Ailee de kilo vermek için kendi diyetini yapıyordu. Ve kanıtlandı, sadece bir ayda yaklaşık 10 kg kaybetti! Ama yine de bir zorluk yaşadı ve o sırada vücudunun durumunu da ortaya çıkardı.

Temel olarak, Ailee’nin diyeti biraz aşırıydı. Diyet sürecinin anahtarlarından bazıları katı diyet ve kalori alımıydı. Ailee, diyetinde her gün karides, et, tavuk göğsü veya yengeç gibi proteinlerden günde yalnızca 500 kalori tüketiyordu. Ayrıca diyetini her gün sebze ve bir parça meyve ile tamamladı.

Diyet sürecinde kendini mutsuz hissediyordu çünkü açlığını bastırmak zorundaydı ve bu da sahnede mükemmel bir performans sergileyememesine neden oluyordu. Başarılı bir şekilde kilo verdikten sonra diyete devam etmemeye karar verdi.

Ailee diyeti gerçekten meşhurdu çünkü günde sadece 500 kalori almasına rağmen protein ve vitaminlerden beslenmeye devam ediyordu. Bu yüzden birçok insan diyet menüsünü takip etmekle ilgilendi!

Önerilen: Soyou Diyeti Nedir? K Pop Diyeti İpuçları

K-Pop Diyetleri: Aşırı mı Değil mi?

K-Pop idollerinin diyetleri, insanların kısa sürede kilo vermelerine yardımcı olabileceği için insanlar arasında gerçekten ünlü hale geliyor. Bununla birlikte, çoğu K-Pop idolünün diyet planları, sağlıklı bir diyet uygulayan bazı idoller olmasına rağmen, bir nevi aşırı düzeydeydi.

İnsanlar diyetlerini sürdüren K-Pop idollerinin önemli dönüşümlerini gördüler. İyi bir vücut şekline sahip olabilecekleri kanıtlandı. Ama aslında, süreç boyunca çok fazla mücadele ve zor zaman var. Sağlıklı beslenen idoller için, pek çok kötü etki hissetmeyebilirler.

Bu arada, aşırı diyetlere maruz kalanlar, kötü etkiyi hissetmiş olmalılar. Aşırı diyetlerin etkilerinden biri saç dökülmesidir, tıpkı aktris Kim Shin-young’un aşırı diyetini yaparken yaşadığı gibi. Ya da tıpkı Lee Tae-im gibi, işitme kaybı vardı ve aşırı diyetinden dolayı vücudu titriyordu.

ÖNERİLEN: Blackpink Lisa Diyet Listesi 7 Günlük Menü

K-Pop idollerinin diyetleriyle ilgili tüm bilgiler buydu! K-Pop idolleri bu kadar kısa sürede kilo vermeyi başarmış olsalar da, bazıları bunu yapmak için aşırı diyetler yaşıyordu. Hepsinin kendi diyet türleri olduğundan, lütfen her diyetin kendi riski olduğunu unutmayın. Kişiliğinize ve vücudunuzun ihtiyaçlarına en uygun diyet türlerinden hangisini akıllıca seçtiğinizden emin olun!